Avalon RPG Gracze Bohaterowie N P C Przygody Mechanika


Ktokolwiek jest godzien


Postacie :
* Swift (Neil Archer), Wallrider (Raul Viana), Destroyer Monk (Jonathan Trowner), Driada/Thor Girl (Diana Gortowsky)
* Dust (Sooraya Quadir), Dryad (Callie Betto), Pixie (Megan Gwynn), Preview (Jessica "Jessie" Vale), Busher (Ielena Lacković), Magik (Ilyana Nikolayewna Rasputina)
* Thor, Loki, Sif, Hel/Hela, Enchantress, Bruce Banner/Green Hulk/Joe Fixit, asgardcy wojownicy, Volla

Cytat przygody :


Czas trwania : grudzień 2009 - czerwiec 2010
Liczba postów : 65

Mutanci przybyli do Asgardu i już szybko się o tym przekonali. Ich pierwszym "tubylcem" na drodze okazał się być Thor. Po chwili rozmowy, walką z trollem, nie tylko Penny, ale również i Diana okazały się zdolne by podnieść młot Thora.

Już w pałacu Diana została okrzyknięta "Thor Girl" i zdobyła nowy strój wraz z orężem. Mutantom pozwolono odpocząć, co skrzętni wykorzystała Iliana kradnąc pocałunek Neilowi oraz Sif, która wyjaśniła mitologiczno-magiczno-religijne kwestie Jonathanowi.

Kolacja została jednak przerwana pojawieniem się na stole Enchantress wraz z Mjolnirem, oraz ogłoszenie przez Jessie, że Thor został pokonany. Potem pojawił się Loki, proponując zebranym układ. Da im osiem godzin na przygotowaniu do jego szturmu, w czasie którego zdobędzie on tron Odyna. W zastaw za posiadany przez nich Mjolnir, zabrał ze sobą Jessie. Jak się okazało później, Loki wchłonął moc Hulka, zabijając oryginalnego nosiciela (Bruce'a Bannera). Otrzeźwiona Enchantress wyjaśniła sytuację, po czym przeniosła ich do domeny Hel, aby mogli odzyskać Bannera i pokonać Lokiego. Enchantress straciła przytomność, ale chwile potem odezwała się Penance, przemieniona do ludzkiej postaci: Śmierć przeszłością istnieje, a życie teraźniejszością. Tylko czyny czynią przyszłość. Ona nie może powiedzieć za wiele. To jest jej zakazane. Lecz miejscach, którym ona przynależna swoją postać przyszłą przyjmuje. Ta, która swoje i cudze grzechy dźwiga...

Sama jej obecność, przeraziła Ilianę, która rozpłakała się. Penny poradziła im, aby udali się do Dr. Strange'a, jak tylko wyjdą z Asgardu. Choć rozumiała cała obecną sytuację, nie mogła (ponoć) powiedzieć więcej. Sif dokończyła wyjaśnienia, a Iliana zaproponował plan, co skończyło się kłótnią i przebiciem Sif.

Megan wyteleportowała mutantów z powrotem do Asgardu, podczas gdy Iliana, Jonathan i Neil udali się do Sif. Zaatakowani przez jej umarłe sługi, zostali pojmani przed jej oblicze. W Asgardzie tym czasem, okazało się, że Loki nie dotrzymał słowa. Zaatakował wcześniej zamek, ale spotkał opór ze strony osłabionego Thora. Teraz jednak gdy miał również moc Jessie, nie było to problemem, zwłaszcza z urządzeniem, które osłabia Thora z każdym kolejnym jego ciosem, jakie miła na piersi. Mutanci jednak zaatakowali.

W domenie Hel następowały kolejne targi z Hel, która stała niewzruszona. Zuchwałość, poczytana jako odwaga, Jonathana przekonała ją do dania mutantom szansy. Sami mieli przekonać Bannera do powrotu. Impulsywność Iliany, oraz "talenty" negocjatorskie pozostałej dwójki zaowocowały przemiana Bannera w Hulka, ale szarego, który zawał siebie Joe Fixit. Z jego pomocą udało się mutantom pokonać Lokiego, uratować Thora, posadę Odyna i tak dalej.

Po prawdziwym odpoczynku, Thor odprowadził wszystkich pod Instytut, gdzie musieli udzielać wyjaśnień, oraz wzbudzili powszechny podziw, jako iż, za kumpla mają Thora.

[Mr. Fantastic]

[link do przygody]

© 2005
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z tej witryny bez zgody autora jest zabronione.