Avalon RPG Gracze Bohaterowie N P C Przygody Mechanika


Ciemność, ciemność widzę...


Postacie :
* Swift (Neil Archer), Wallrider (Raul Viana), Destroyer Monk (Jonathan Trowner), Driada/Thor Girl (Diana Gortowsky)
* Dust (Sooraya Quadir), Dryad (Callie Betto), Pixie (Megan Gwynn), Preview (Jessica "Jessie" Vale), Busher (Ielena Lacković), Magik (Ilyana Nikolayewna Rasputina)
* Na'strich x2, Belasco, Storm (Ororo Munroe), demony z Limbo

Cytat przygody :


Czas trwania : maj 2009 - grudzień 2009
Liczba postów : 98

Dzień zaczął się normalnie. Większość uczniów już przybyła lub właśnie przybywała do nowo otwartej szkoły, a nowe znajomości (jak Neila i Raula) były szybko zawierane. Po niezbyt miłym początku, uczniom dano chwilę spokoju aż do apelu o godz. 17:30. Grupa uczniów (wymieniona w dziale uczestnicy z pominięciem Magik), zbyt późno została przeniesiona do nieznanego sobie miejsca, na które Spider-Man narzeka, że jest pełne "fire and brimstone but instead of naked super-models".

Jak później się okazało, było to Limbo, a według słów Jessie znaleźli się tam z powodu Jonathana (którego sprowadził specjalnie Na'strich). W pierwszym miejscu wybuchła słowna utarczka między nim a Soorayą, która próbowała udowodnić, iż magia nie istnieje. Sprzeczkę zakończyło pojawienie się demonów, które zaczęły atakować mutantów. W czasie walki zdolnościami dowódczymi wykazał się Neil, ale i tak były na straconej pozycji. Ielena, Jessie i Callie spadły ze stoku, nad którym toczyła się walka, a pozostałych od porażki uratowało pojawienie się Iliany wraz z Nastrichem, którzy rozprawili się z demonami, a także drugiego Nastricha, który podawał się za Archanioła Rafaela i nim był od dawna w oczach Jonathana. Po kłótni słownej, kto jest kim, wszyscy oprócz Jonathana udali się za Ilyana (która, jak twierdzi, uratowała ich tylko z powodu swego brata Colossusa).

Ielena, Jessie i Callie zostały odnalezione przez dziwną staruszkę, która jak się potem okazała, jest Storm z przyszłości i wie co należy zrobić aby to zakończyć.

Iliana, po wyjaśnieniu sytuacji, zaproponowała pomoc w powrocie do domu, w zamian za pomoc w odzyskaniu jej utraconych fragmentów dusz i naukę zaklęć, które miały zwiększyć ich szanse. Ostatecznie swoją dusze oddała przybyła do jaskini Storm, a Iliana nauczyła Dust zmieniać się w "twardy piasek", Neila "rozbijać rzeczy swoją telekinezą", Dianę strzelać piorunami, a Jessie powiększyć moc o przepowiednie.

W tym samym czasie Jonathan zyskał okazję do zabicia Nastricha, który wreszcie się ujawnił. Zrobił to praktycznie od ręki, a potem skierował się do miejsca, z którego kipiała największa magia, czyli zamku Belasco, razem z uzyskanym od demona talizmanem z czterema kamieniani dusz, który zmienił się w Miecz Dusz.

Po przepowiedni Jesiie (Ciemność ogarnęła duszę demona, zostawiając okruchy duszy. Jego pan trzęsie się w swym posłaniu, szykując swój zamek na warownię. Spieszcie się wojownicy z mocą zaklętą w krwi kroplach, nim templariusz, wędrowiec podróżujący przez zenit słońca, dorwie się pana swego sługi. Spieszcie się byście zdążyli przed pokutą, aby swymi pazurami zadała śmierć potępiającą!) [Wyjaśnienie: Jonathan zabił Nasticha i znalazł kamienie dusz. Belasco zaczyna się bać i umacnia swój zamek. Pospieszcie się mutancji, abyście zdarzyli przez Jonathanem zabić Belasco. Spieszcie się nim Pokuta (czyli Penance) się pojawi i to zrobi]. mutanci wraz z Iliana udali się również do zamku, gdzie podzieleni na dwie grupy mieli odnaleźć talizman z kamieniami dusz lub ukraść go Belasco. Pierwsza grupa trafiła na odmienione Jessie i Megan, totalnie pod władzą Belasco, z fragmentami swoich dusz przemeionymi jako odpowiednio Włócznia i Sztylet Dusz. Pokonane, za sprawą zaklęcia, które poznała Megan, przeniosły wszystkich do Sali tronowej, gdzie druga grupa męczyła się z Belasco.

W tym samym czasie Jonathan dotarł do zamku i na jego dziedzińcu stoczył walkę z demonem Sym'em i pokonał go i ruszył ku komnacie tronowej, gdzie był Belasco, aby zniszczyć największe źródło magii w Limbo (czyli Belasco). Jessie wypowiedziała kolejną przepowiednią, ostrzegając przed rychłym przybyciem Jonathana i Penance. Soorayi, z niewielką pomocą innych, udało się zabić Belasco zanim przybył Jonathan, który chciał teraz zabić osłabioną Ilianę. Przybyła właśnie Penance uratowała ją przed śmiercia, Jonathan zemdlał i obudził się dopiero w Asgardzie, gdzie za czyjąś sprawą przeniósł wszystkich portal Iliany.

[Mr. Fantastic]

[link do przygody]

© 2005
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów z tej witryny bez zgody autora jest zabronione.