Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Predictor #12 (26.12.2012)

W tym numerze będzie różnorodnie. Mamy event, crossover, serie regularną, miniserią i zmianę twórców w jednym tytule. Szczególnie zadowoleni powinni być fani Wolverine'a.


avalonpredictorlogo.jpg
Środa, 26 grudnia 2012 Numer: 12/2012 (12)Age of Ultrona
Premiera: 06.03.2012
Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Rysownik: m.in Bryan Hitch
Rodzaj: Event

Undercik:  Kolejny wielki Event. Kolejny event planowany od czasu, jak wujek Ben umarł. Kolejny raz będę czytał. Kolejny raz będzie masa tie-inów. Kolejny raz będzie dobra sprzedaż. Z tą różnicą, że teraz nie spodziewam się niczego specjalnego, żeby się znów nie zawieść. Może z takim podejściem ta historia mi się spodoba?
Darth: Niedługo trzeba było czekać na nowy event. Marvel mógłby postarać sie wytrzymać, chociaż pół roku bez kolejnego. No ale w tym wypadku, pomimo jak zawsze szumnych zapowiedzi, nie zanosi się na żadne rewolucje, tylko historię w starym stylu: "jest ten zły i trzeba go powstrzymać". W sumie to dobrze, bo dopiero co pojawiło się Marvel Now i kolejne szybkie zmiany w universum byłyby co najmniej śmieszne. Niestety, informacje jakie wyciekają przy okazji zapowiedzi, nie nastrajają optymizmem. Pomijam już odejście Hitcha i jego wypowiedzi oraz koszmarnie zrobione okładki. Bardziej niepokoją mnie donosienia o tym, że Age of Ultron miało być krótsze (5-7 numerów), ale potem zdecydowano się je przedłużyc, co grozi rozciągnieciem akcji i dodaniem niepotrzebnych wątków. Druga sprawa to "drobne ale nie wpływające na odbiór nieścisłości w stosunku do bieżącego status quo". Może jestem zbyt nieufny, ale coś mi sie wydaję że tych sprzeczności będzie znacznie więcej i jednak będą miały wpływ na odbiór historii. Przynajmniej dla mnie, bo jestem dość uwrażliwiony na wszelkie nielogiczności w kontinuum. Naprawdę nie można było się ograniczyć tylko do Avengers? Albo umieścić cały event jak i inne tie-iny "przed Marvel Now" ? Nie byłoby prościej? Kolejna sprawa to Bendis i pytanie, czy tworzył tą historię przed czy po tym, jak poziom jego komiksów o Avengers stał się po prostu kiepski? O Hitcha się nie martwię, ale niepokoje się o numery zilustrowane przez jego "zastępców".
Reasumując: wszelkie znaki na niebie i ziemi, wskazują żebym podchodził do Age of Ultron ostrożnie i przygotowany na najgorsze. I tak właśnie zamierzam zrobić. Kto wie? Może dzięki takiej postawie, uda mie sie go przeczytać bez większego bólu, albo nawet zostanę miło zaskoczony jego poziomem?


bUltimate Comics Wolverine
Premiera:  13.03.2013
Scenarzysta: Cullen Bunn
Rysownik: Ramon Rosanas
Rodzaj:miniseria

Undercik: Przy Ultimate trzyma mnie już tylko Spider-Man i to w dodatku nie tak jak kiedyś. Dlatego wątpię abym wogóle rzucił okiem na tą miniserie, szczególnie, że to o Wolverine'ie o którym napisano już chyba wszystko, a jego Ulttimate syn mnie nie interesuje. Do tego Bunn, czyli poziom nie zapowiada się na inny, niż przeciętny.
Darth: Ultimate nie czytam. Zapowiedż numeru mnie do tego nie zachęca, tak jak postać głównego bohatera - syna Wolverine'a. No i jeszcze dodatkowo twórcy. Znowu ten Bunn. Poważnie, facet musi mieć jakieś wpływy w wydawnictwie, skoro otrzymał kolejny projekt, praktycznie nie dokonując wcześniej niczego, by na to zasłużyć. A rysownik... no nie znam, ale pewnie nawet gdyby to był Cassaday albo Opena, to bym się nie zainteresował.
Reasumując: nie zainteresowany. Po prostu nie warto.
Hotaru: Widać Marvel zorinetował się, że ubijając ultaimte Wolverine'a ubił kurę znoszącą złote jajka i teraz nieporadnie chce wrócić do tej żyły złota. Bo o tym, że to będzie nieporadny nabijacz kasy nie mam wątpliwości.

cWolverine vol. 5
Premiera: 13.03.2013
Scenarzysta: Paul Cornell
Rysownik: Alan Davis
Rodzaj: ongoing


Undercik: Kolejny Wolverine. Za tytułem przemawia tylko nazwisko scenarzysty, wszystko inne zniechęca mnie do tego ongoinga. Daruję sobię i może wrócę jak będzie zbierać rewelacyjne opinnie. W innym wypadku nawet na ten komiks nie spojrzę.
Darth: Cornell wraca! Tak proszę państwa! Co za radosć! A jego nowy projekt to... Wolverine? No... więc... hmm... to jest trochę niespodziewane. No ale to dla niego dobra okazja, by ponownie pokazać swoje umiejetności i zrobić solidna historię, o jednym z najbardziej wyeksponowanych herosów Marvela. A wspierać go będzie... Alan Davis? Może być.
Reasumując: dla Cornella z pewnoscią przyjrzę się pierwszym numerom i mam nadzieje zostać z serią na dłuzej.
Hotaru: Alan Davis to legenda, ale ostatnio podobały mi się jego rysunki w Uncanny X-Men Claremonta. Paul Cornell ma u mnie bardzo wysokie notowania. Nie jestem jednak pewien, czy na tyle wysokie, by przezwyciężyć moją niechęć do Logana. Może rzucę okiem na pierwszy numer, ale raczej tylko po to, by się upewnić, że podjąłem dobrą decyzję rezygnując z tej serii.
dWinter Soldier
Premiera:  06.02.2013
Scenarzysta: Jason Latour
Rysownik: Nic Klein
Rodzaj: ongoing

Undercik: Uwielbiam to, co z tą seria zrobił Brubaker. Gdyby nie zmiana twórców pewnie nadal bym kupował. Winter Soldier ma problem, że zmiana scenarzysty nastąpiła wtedy kiedy decydowałem się o rezygnacji z kupowania niektórych serii. Nie wiem, może będzie dobrze, ale nazwisko autora skryptu jest dla mnie anonimowe i czuję, że czytając nowe numery będę się zawodził poziomem, patrząc na to, co do tej pory pisał Bru. Dlatego też, dopóki nie zacznie zbierać dobrych opinni, to Winter Soldier zniknie z mojego pola widzenia.
Darth: Runu Brubackera to raczej nie pobije i to trzeba przyjąć do wiadomości od samego początku. To w końcu on na nowo stworzył główną postać i rozumiał ją najlepiej. Latuora praktycznie nie znam, Kleina tak samo, ale spróbuję poznać. Wątpie czy uda im się odwzorować klimat historii poprzedników, ale mam nadzieję na coś chociaż zbliżonego i to koniecznie w szpiegowskich klimatach.
Reasumując: z ciekawości sięgnę po pierwsze numery, a potem się zobaczy co dalej.eX-Termination
Premiera: 03.03.2013
Scenarzyści: Greg Pak, David Lapham, Marjorie Liu
Rysownicy: David Lopez, Roberto De la Torre, Andre Araujo, Matteo Buffagni
Rodzaj: Crossover

Undercik: Trzy tytuły których nie czytam łączą się ay opowiedzieć jedną historię. Dlaczego miałbym więc ją czytać?
Darth: Czyli kolejny cross, ale taki pomiędzy światami alternatywnymi? A nie zaraz, podpięli do tego jeszcze Astonishing X-Men. Sprzedaż wspomnanej serii oraz Age of Apocalypse i X-Treme X-Men musi być naprawdę słaba, jak ktoś słusznie zauważył na forum, skoro decydują sie na coś takiego. Może bym się bardziej zainteresował, gdybym czytał choć jedną z tych serii, a Astonishing uznawałbym za coś lepszego niż przeciętne. Nawet AoA Nightcrawler w roli głównej zbytnio mnie nie porusza, a lubię tą postać. Towarzystwo scenarzystów z nazwisk średnio zachęcające, biorąc pod uwagę ich ostatnie dzieła, tak samo jest z rysownikami, prezentującymi różne style.
Reasumując: podaruję sobie. Zwyczajnie szkoda mi czasu, na coś co mnie nie interesuje.

Kolejny numer już za miesiąc, kiedy Marvel opublikuje zapowiedzi swoich komiksów na kolejny miesiąc. Wtedy też w temacie Avalon Predictor na naszym forum, pojawi się informacja o tym, jakie komiksy będziemy opisywać. Przypominamy, że każda opinnia ma szanse na ukazanie się w kolejnym numerze.


Redaktor prowadzący: Undercik
 Korekta: Hotaru
Redaktor techniczny: Undercik
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.