Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Predictor #10 (21.11.2012)

Młodzi Mściciele, Strażnicy Galaktyki, Żyjące Wampiry i nieznośne Alfy. To wszystko w nowym numerze Predictora.


avalonpredictorlogo.jpg
Środa, 21 listopada 2012 Numer: 10/2012 (10)aAlpha
Premiera: 16.01.2013
Scenarzysta: Joshua Hale Fialkov
Rysownik: Nuno Plati
Rodzaj: miniseria

Undercik: Mimo tego co zaprezentowano w Amazing Spider-Man, Alpha ma potencjał, tylko potrzebny jest ktoś, kto będzie potrafił go wykorzystać. Niestety za tą miniserię odpowiada kompletnie nieznany mi duet twórców. Nie mam wobec tego komiksu żadnych oczekiwań, jednak na pewno zerknę do pierwszego numeru, a nuż coś z tego wyjdzie. Na pewno jednak nie rozumiem wydania 0.1, które jest przedrukiem jednego z numerów TASM.
Darth: Najbardziej irytująca postać tego roku i mój osobisty faworyt na tegorocznego Zvalona, w kategorii postać męska, dostaje własną miniserię. A jej twórcami są, kompletnie nieznani mi panowie. Nie, poważnie, jestem tak uprzedzony do głównego bohatera, po tym co pokazał Slott, że przed twórcami cholernie trudne zadanie, aby zmusić mnie do sięgnięcia po tą mini. A jak do tej pory zapowiedż była tak byle jaka, że nie zamierzam marnować na nią czasu.
Reasumując: na razie mnie ten komiks wogóle nie interesuje. Może póżniej, ale wątpię.bGuardians of the Galaxy vol. 3
Premiera: 27.02.2013
Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Rysownik: Steve McNiven
Rodzaj: ongoing

Undercik: Podobało mi się to co Bendis napisał w tegorocznym Point One. Co prawda dalej może być różnie, ale to Bendis, w końcu w Ultimate Comics Spider-Man pokazuje, że nadal potrafi dobrze pisać. Do tego McNiven jako rysownik. Na pewno sięgnę po ten tytuł. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy świadkami gigantycznych opóźnień.
Sc0agar4k: Wszyscy znają moją fascynację kosmicznym zakątkiem Marvela, dlatego też jest to dla mnie pozycja must read, ale...
Dostaje je w swoje ręce Bendis, a to jest wielka niewiadoma. Jego historie są albo bardzo dobre albo poniżej wszelkich oczekiwań, dlatego niepokoję się, że i tym razem będzie to to drugie.
I czy uda mu się oddać ten humor w grupie, który przez tyle czasu był serwowany przez Dana Abnetta i Andy Lanninga?
Zobaczymy.
Darth: Boję się. Poważnie. Boję się że ten komiks nie będzie niczym innym, jak tylko reklamówką nowego filmu Marvela. W dodatku Bendis, dalej nie raczył wyjaśnić jakim cudem Drax i Star-Lord wrócili, jak na nowo zebrali drużynę itd. Jeśli już siegnę po tą serię, to chyba tylko po to by się przekonać jak to wszystko raczył wyjaśnić. A nie przecież jest jeszcze McNiven. Tak więc zerknę aby zaspokoić swą ciekawośći i pooglądać ilustracje.
Reasumując: zerknąć zerknę. Ale co będzie dalej się okaże.
Hotaru: Ja również mam dylemat. Z jednej strony z nostalgią wspominam to, co z kosmicznym zakątkiem uniwersum wyczyniali Dan Abnett i Andy Lanning więc z tego względu chciałbym do niego wrócić, ale z drugiej strony... boję się, że Brian Bendis nie podoła tak monumentalnie, że nie tylko nie przekona mnie do tej nowej serii, lecz zbruka też moje wspomnienia dotyczące poprzednich. Za oprawę graficzną odpowiada jednak McNiven... cóż począć?

cMorbius: The Living Vampire
Premiera:  02.01.2013
Scenarzysta: Joe Keatinge
Rysownik: Richard Elson
Rodzaj: ongoing


Undercik: Meh. Nigdy nie byłem fanem Morbiusa i chyba nigdy nie zostanę. Niby tytuł wywodzi się z pajęczej rodziny, z którą staram się być na bieżąco, ale przygody wampira sobie odpuszczę. W ogóle fakt, że Marvel zdecydował się na tą serię, jest dla mnie tak zaskakujący, że nadal zastanawiam się, czy to prawda. Nie przewiduje, aby Morbius długo utrzymał się na rynku. Prawdopodobnie będzie to pierwszy skasowany tytuł Marvel Now.
Darth: Seria której mało kto się spodziewał i zapewnie przoduję w zakładach bukmacherskich: "która z serii Marvel Now! padnie pierwsza". A jaka jest moja opinia? No cóż, jeśli scenarzysta nawiąże do członkostwa Morbiusa w ARMOR, Legion of Monsters, przygód w Monster City i konfliktu z wampirami oraz zwampirzeniem jego zmarłego asystenta, to może mnie to zainteresuje. Szkoda tylko, że owy scenarzysta jest mi nieznany, a zapowiedzi nie zwiastują nawiązań do interesujących mnie wątków. Widzę jednak i plus, bo Elson rysuje.
Reasumując: może przeczytam pierwsze numery. Ale szczerze się zdziwię, jeśli seria przekroczy 15 numerów.
dYoung Avengers vol.2
Premiera: 23.01.2013
Scenarzysta: Kieron Gillen
Rysownik: Jamie McKelvie
Rodzaj: ongoing

Undercik: Young Avengers? Gillen? Udany Point One? Mi to wystarczy i pierwszy numer przygód Młodych Mścicieli już został przeze mnie zamówiony. Duży plus za wybór postaci, a największy chyba za Noh-Varra. Może w końcu ktoś będzie miał na niego pomysł, po przewija się na drugim planie od czasu Secret Invasion, ale do tej pory za dużo z tego nie wynikło.
Darth: Jest seria o młodych herosach! A już się bałem że kilka ciekawych nastoletnich postaci pójdzie w niebyt albo do piachu. Gillen i Loki nadal razem! Jedna z najlepszych wiadomości Marvel Now. Choćby dlatego z marszu biorę się za tą serię. McKelvie rysuje? A niech tam - może być.
Reasumując: "must read" na mojej liście. Oprócz rysownika, ta seria od poczatku nastraja mnie pozytywnie.
Hotaru: Jestem wielkim fanem Young Avengers Allana Heinberga i Jimmy'ego Cheunga. Tak wielkim, że kiedy usłyszałem o planach wydania tej serii pomyślałem: "cholera". Bo chciałbym móc obnosić się ze świętym oburzeniem, że moich ulubieńców oddano w ręce kogoś innego. Ale nie mogę, bo tym kimś innym jest Kieron Gillen. I o ile mógłbym marudzić, że McKelvie nie jest Cheungiem (co nie znaczy, że rysuje brzydko - po prostu inaczej), o tyle z jakiegoś powodu ufam Gillenowi. Scenarzysta prowadzić będzie w Marvel Now! dwie serie: Iron Man i Young Avengers, które mają być duchowymi spadkobiercami odpowiednio Uncanny X-Men i Journey into Mystery. A to - jeśli okaże się prawdą - jest fenomenalną wiadomością, bo JiM jest jedną z lepszych serii, jakie czytałem w ostatnich latach (tak, nawet uwzględniając koszmarne ilustracje Whilce'a Portacio w którymś z numerów). Dlatego już zacieram rączki - jest na co czekać.

W następnym numerze będziemy opisywać: Nova vol.2, Uncanny X-Men vol.3, Fearless Defenders, Secret Avengers vol.2, Powers: Bureau oraz Dexter. Chcesz dodać coś od siebie - napisz w temacie Avalon Predictor na naszym forum. Masz duże szanse, że twoja opinia pojawi się w kolejnym numerze, który na Avalonie już za tydzień!


Redaktor prowadzący: Undercik
 Korekta: Hotaru
Redaktor techniczny: Undercik
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.