Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Predictor #5 (17.10.2012)

O czym tym razem będziecie mogli poczytać? Rucka kończy swoją przygodę z Marvelem, Brubaker zostaje zastąpiony na stołku scenarzysty przygód Kapitana Ameryki przez Remendera, a Hulk rozpoczyna wojaże jako agent S.H.I.E.L.D. Plus kolejna zmiana twórców w X-Men vol.2.


avalonpredictorlogo.jpg
Środa, 17 października 2012 Numer: 5/2012 (5)aCaptain America vol.7
Premiera: 21.11.2012
Scenarzysta: Rick Remender
Rysownik: John Romita Jr.
Rodzaj: ongoing

Undercik: Zerknę, bo chce zobaczyć, jak do tematu Capa podejdzie Remender. Run Brubakera uwielbiam, ale nie ma co porównywać już na starcie tych dwóch twórców, bo ten nowy już powiedział, że jego ongoing będzie szedł w innym kierunku. Nie będę jednak nikogo oszukiwał, bo to, czy będę regularnie czytał przygody Rogersa, bardziej zależy od Romity Jr. Zasada jest prosta - będzie się starał, będzie dobry kolorysta - rysunki będą mi się podobać. W przeciwnym wypadku daruję sobie, nawet jeśli treść będzie na dobrym poziomie, bo bazgrołów JRJ mam dosyć. Cóż, jak już kiedyś pisałem, Remender rzadko pisze zgodnie z moim gustem. Zobaczymy jak będzie teraz.
Darth: Remender ze swymi pomysłami na granicy kuriozum, bierze pod swe skrzydła symbol wolnej Ameryki. O ile w przypadku Avengers byłem raczej optymistą, to tutaj mam pewne wątpliwości, czy nadaje się na pisanie tego typu postaci. Choć przyznaję, że zapowiedzi mnie zaintrygowały - może będzie nawiązanie do wątku dziecka Steve'a, z bardzo udanego runu Brubakera. Problemem może okazać się warstwa graficzna. Choć mam do Romity Jr. pewien sentyment z powodu jego pracy nad Amazing Spider-Man, to jego ostatnim dziełom, daleko było do tego poziomu i były po prostu szkaradne.
Reasumując: zapowiedzi zaintrygowały mnie na tyle, że zaglądnę. Ale mam wątpliwości, czy zostanę przy tym tytule na dłużej.
GrayFox:Lubię Remendera, bo stworzył naprawdę dużo fajnego stuffu, do którego chce się wracać. Jeśli wierzyć opiniom, napisał też sporo średniaków i kilka crapów, ale ja ich nie czytałem, więc nie mam pełnego obrazu sytuacji. Nie zmienia to jednak faktu, że "I believe in Rick Remender". Jedynym problemem nadchodzącej serii o Stevie zdaje się być młody Romita, który skończył się lata temu na Amazing Spider-Manie pisanym jeszcze przez JMS. Mam nadzieję, że zostanie zastąpiony przez kogoś innego po kilku zeszytach. Albo, że jego rysunki nie będę powodowały skrętu żołądka.
Tak czy siak, na pewno zajrzę z nadzieją, że rysunki nie pozwolą mi zostawić serii w kącie.

bIndestructible Hulk
Premiera: 21.11.2012
Scenarzysta: Mark Waid
Rysownik: Leinil Francis Yu
Rodzaj: Ongoing

Undercik: Pisałem już na forum po ogłoszeniu twórców tego tytułu, że po raz pierwszy będę wyczekiwał komiksu o Hulku. Wszystko dzięki temu, kto usiądzie za sterami nowego ongoingu Zielonego Olbrzyma. Mark Waid, który świetnie odświeżył Daredevila i Leinil Francis Yu, który - jak się postara - jest w czołówce moich ulubionych rysowników. Zacieram ręce i czekam na ten dzień, w którym Indestructible Hulk #1 wpadnie w moje ręce. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Darth: Ostatnio poziom komiksów z Hulkiem to istna sinusoida. Loeb (słaby) - Pak (dobry) - Aaron (słaby). (Parkera pomijam, bo zajmował się innym Hulkiem). Wydaje się, że teraz powinien być ten dobry okres i wiele wskazuje na to, że tak będzie. W końcu scenarzystą jest Waid, obecnie pracujący m.in. nad świecąca tryumfy serią Daredevil. Zapowiedzi też nastrajają optymistycznie, bo oto dostaniemy Hulka/Bannera jako agentów S.H.I.E.L.D. Może się to wydawać głupie, ale po uwzględnieniu, że teraz będzie mu bliżej do filmowego Hulka, może wyjść całkiem ciekawy komiks. Nawet pomimo kreski Yu, która nigdy mi się specjalnie nie podobała.
Reasumując: absolutnie zajrzę i to ze sporymi nadziejami, na dobry komiks.
GrayFox: Marka Waida też lubię, a Hulk jest fajną postacią, która dzięki Pakowi zyskała moją szczerą sympatię. Potencjał więc jest, a ja mam nadzieję, że Waid go wykorzysta. Nie wiem tylko, jak wypadnie Yu. Dawno nie widziałem jego rysunków, ale to, co ostatnio widziałem, było szkaradne. Leinil jest naprawdę utalentowanym facetem, a jednocześnie jest czasem aż do przesady leniwy i nie chce mu się nawet narysować tła do danego kadru. Ciekawi mnie, kto będzie nakładał kolory.
Zajrzę na pewno i mam nadzieję, że rysunki pozwolą mi zostać przy serii dłużej.cPunisher: War Zone vol. 3
Premiera: 24.10.2012
Scenarzysta: Greg Rucka
Rysownik: Marco Checchetto
Rodzaj: Miniseria

Darth: Strasznie żałuję, że Rucka kończy z Punisherem, bo to był jeden z najlepszych runów z Frankiem w roli głównej ever. Jeszcze bardziej żałuję, że kończy swą pracę dla Marvela, bo chętnie przeczytałbym inne jego dzieła. A co do jego pożegnalnej historii, to jestem zaniepokojony. Punisher walczący z Avengers to ciekawy, ale niezwykle trudny do zrealizowania projekt. No bo jak niby Punisher może mieć jakiekolwiek szansę, w starciu z takim Thorem?
Reasumując: zajrzę na pewno. Choćby z ciekawości jak Rucka wybrnie, z zarysu fabularnego, który powinien zakończyć się dla Franka już w pierwszym numerze.
GrayFox: O tak, to jest to, czego chcę! Jestem niemal pewien, że to będzie dobry komiks. Scenarzysta daje niemal stu-procentową pewność fajnej historii i jedyne, co mnie boli, to brak stałego rysownika, bo z tego co widzę Marco Checchetto nie narysuje numeru trzeciego. Punisher vs. Avengers jest intrygującym pomysłem i jestem cholernie ciekawy, jak Rucka z tego wybrnie.
Czy zajrzę? Na sto procent.


dX-Men vol. 2
Premiera: 7.11.2012
Scenarzysta: Seth Peck
Rysownicy: Paul Azaceta
Rodzaj: Ongoing

Undercik: Po historii Yosta odpuściłem sobie tą serię. Gischler kompletnie mnie nie interesował i tak wyrzuciłem ongoing ze swojej świadomości, że nie zauważyłem zmiany scenarzysty. Miałem zacząć czytać, bo Wood zbierał nawet pochlebne opinie, ale jakoś ciągle tego nie zrobiłem. Nagle zobaczyłem okładkę z Domino i stwierdziłem, że w sumie mógłbym zacząć czytać od tego numeru, jednak podczas składania preorderu dostrzegłem, że zmienił się scenarzysta na Setha Pecka, a rysownik na Paula Azaceta. Pierwszego prawie nie znam (dla Marvela stworzył tylko zbędny tie-in do Fear Itself), a tego drugiego wspominam in minus. Dlatego, też nie dam temu duetowi szansy, nawet ze względu na Domino, czy mającego się pojawić Daredevila. Dziwię się jednak, że zamiast już skasować tą serie, Marvel pozwala jej dogorywać.
Darth: Co za pech. Ledwie przekonałem się do Wooda, a już dochodzi do zmiany twórców. Być może nie byłbym tak rozczarowany, gdyby na jego miejsce nie powołano Pecka, znanego mi tylko z jego pracy nad mini Fear Itself: Wolverine, którą słabo pamiętam. Zapowiedzi dają mało informacji, ale cieszy mnie to, że duża rola przypadnie Domino, która należy do moich ulubienic. Tu niestety pojawia się poważny problem, czyli Azaceta, którego rysunki nigdy mi sie nie podobały i mogą mnie skutecznie zniechęcić do dalszej lektury.
Reasumując: na pewno zerknę na pierwsze numery, ale mocno powątpiewam czy zostanę z serią na dłużej.
GrayFox: Nie znam faceta, który będzie odpowiadał za skrypt tego komiksu, za to gość odpowiedzialny za rysunki, z tego co pamiętam, zyskał ode mnie głos na Zvalona roku, co jest chyba wystarczającym dowodem na to, jak bardzo nie podobają mi się jego prace. Seria więc jest niewiadomą i to jej pierwsze numery będą decydować o tym, czy zostanę z nią na dłużej.
Zerknąć zerknę, a co dalej - to zobaczymy.
Hotaru: Trochę to dziwne, ale chyba to koniec mej przygody z tym tytułem. Przetrwałem 30 numerów z Gischlerem, a potem Wood spadł z nieba i tchnął w tą serię nowe życie. Niestety, wygląda na to, że był to ostatni zryw. Nie wierzę, żeby ci twórcy zachowali prezentowany ostatnio przez tą serię poziom. A nie mam ochoty męczyć się przez kolejne 30 numerów, aż przyjdzie ktoś i zrobi z nią porządek.
W następnym numerze będziemy opisywać: Avengers vol.5, Avengers Assemble, Journey Into Mystery oraz FF vol.2. Chcesz dodać coś od siebie - napisz w temacie Avalon Predictor na naszym forum. Masz duże szanse, że twoja opinia pojawi się w kolejnym numerze, który na Avalonie już za tydzień!


Redaktor prowadzący: Undercik
Korekta: Hotaru
Redaktor techniczny: Undercik
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.