Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Predictor #3 (03.10.2012)

W najnowszym numerze Predictora użytkownicy najwięcej mieli powiedzieć o nowej serii Iron Mana. Oprócz tego możecie przeczytać o tym jak zapowiadają się przygody pewnego najemnika czy też Red She-Hulk.

avalonpredictorlogo.jpg
Środa, 3 października 2012 Numer: 3/2012 (3)aA+X
Premiera: 31.10.2012
Scenarzyści: W każdym numerze dwóch innych scenarzystów
Rysownicy: W Każdym numerze dwóch innych rysowników
Rodzaj: miniseria

Undercik: Czyli tymczasowy Marvel Team-Up. Jeszcze gdyby była jedna historia na numer, to miałbym jakieś większe oczekiwania wobec tego projektu, a tak dostaniemy co numer dwie 13 stronnicowe historie pisane i rysowane przez różnych osobników. Co znaczy, że w jednym numerze może być coś bardzo dobrego obok śmierdzącej kupy. Kupować na pewno się nie opłaca. Zerknąć? Raczej nie zerknę, bo nie sądze, aby wydarzyło się tu coś istotnego.
Krzyczer: To ma być miniseria, gdzie w każdym numerze czekają nas dwie krótkie historyjki, prawda? Taki Versus, tylko z namiastką fabuły. Szczerze mówiąc, sądzę, że będzie to dokładnie na poziomie Versusa: czasami trafi się dobry rysownik i będzie na co popatrzeć, czasami trafi się zdolny scenarzysta i pojawi się jakaś pamiętna scena, ale ogólnie będzie to tytuł do pominięcia.
Darth: Było Versus teraz będą team-upy? Na to wychodzi. Tak więc każdy numer mutant i Avenger razy dwa, ramię w ramię z zagrożeniem na pół komiksu. Szczerze, to trudno spodziewać się czegoś zajmującego, a raczej prostych historyjek, których poziom będzie bardzo się wahał w zależności od ekipy twórców. Mimo wszystko sądzę, że raczej będzie lepsze od Versusa, albowiem scenarzyści mają większe pole manewru i w sumie łatwiej jest pokazać współpracę herosów, niż ich konflikt.
Reasumując: raczej do zignorowania, spodziewam się momentami dobrego przeciętniaka.
bDeadpool vol.3
Premiera: 7.11.2012
Scenarzysta: Gerry Duggan, Brian Posehn
Rysownik: Tony Moore
Rodzaj
: Ongoing

Undercik: Komiks-niewiadoma. Twórcy są dla mnie anonimowi, jedynie czytałem krótkie wzmianki o nich na jakiejś stronie. Kurcze, nie zmienia to faktu, że nie wiem dlaczego mam pozytywne przeczucie wobec tego komiksu. Świeże osoby w Marvelu, które - z tego co słyszałem - specjalizują się w komedii, rokują dobrze. Do tego Way w końcu opuszcza Deadpoola. Więc ta pozytywna energia gdzieś koło tego tytułu krąży. Plus - strasznie mi się podoba okładka, a sam komiks mam zamówiony już miesiąc temu w preorderze.
Krzycer: Jestem o tyle entuzjastycznie nastawiony, że w swoim naiwnym móżdżku nie wyobrażam sobie, by był gorszy Deadpool niż Deadpool Way'a. Dlatego sięgnę po ten numer, trzymając kciuki i... przekonamy się.
Darth:
Odebranie Deadpoola Wayowi, było jedną z najlepszych nowin, jaką miałem okazję ostatnio usłyszeć. Potem co prawda wyskoczono z nowymi Thunderbolts, ale o tym przy innej okazji. W każdym razie seria ma u mnie spory kredyt zaufania. Co prawda nie znam za dobrze duetu Poseh\Duggan, a zapowiedzi brzmią absurdalnie, ale o ile mi wiadomo scenarzyści wcześniej pisali coś o Simpsonach, więc w absurdalności osadzonej też absurdalnym humorem, powinni się czuć się dobrze. Byle nie przeholowali.
Reasumując: jedna z moich nadziei, przy wysokim poziomie tolerancji na wszystko.


cIron Man vol.5
Premiera: 7.11.2012
Scenarzysta: Kieron Gillen
Rysownik: Greg Land
Rodzaj: Ongoing

Undercik: Kieron Gillen do gwarancja przynajmniej solidnej fabuły. Dodać do tego postać którą lubię, równa się - kupuje to! W przeciwieństwie do części forumowiczów, nie mam większych problemów z patrzeniem na rysunki Landa. Tak, wiem, że to kalkowanie, ale mojemu oku to specjalnie nie przeszkadza, więc póki co wad w tym komiksie nie widzę
Krzycer: Kieron Gillen. Czy kiedyś zawiódł? No, popełnił chyba one-shota X-Men Origins: Sabretooth, ale poza tym? Jego Uncanny X-Men nie było równie genialne co Journey Into Mystery, ale nad Uncanny od lat ciąży klątwa. A zresztą i tak jego numery wahały się od przyzwoitych do co najmniej bardzo dobrych. Więc oczekiwania mam wysokie - sądzę, że się nie zawiodę.
Tylko trzeba to będzie czytać z zamkniętymi oczyma, bo Land to Land i jego rysunki ostatni raz naprawdę mi się podobały w Phoenix Endsong (no i ze dwa kadry w "Second Coming" mu wyszły).
Łukasz: Z chęcią ujrzę, co wyjdzie z ponownej współpracy Grega Landa oraz Kierona Gillena. Razem już pracowali przy Uncanny X-Men, więc tym razem liczę, że poziom serii o nowych przygodach Tonego - Iron Mana - Starka będzie przynajmniej taki, jak o dzieciach atomu. Odnośnie strony graficznej, nie wiem dlaczego większość forumowiczów tak krytykuje styl Landa, mi się jego rysunki podobają. Może nie jest on w TOP 10 moich ulubionych rysowników, ale jego prace są miłe dla oka (ktoś mnie pewnie zlinczuje za te słowa ;P). Choć zdarza mu się też rysować maszkary. Jestem bardzo ciekaw, jak poradzi sobie w rysowaniu sporej ilości zbrój w różnych pozach, czy wyjdzie z tego obroną ręką? Zobaczymy. Ciekaw też jestem, czy można coś ciekawego napisać o postaci zakutej w puszkę od konserw, może z dużą ilością bajerów, ale zawsze.
Darth: Z wielkim zaciekawieniem przekonam się, jak Gillen sprawdzi się w nowych klimatach. Gdzieś już o tym pisałem, ale seria ma ode mnie plusa na starcie za powrót do wątku Extremis. Do Landa nic nie mam, choć mógłby popracować trochę nad grafiką, to jakoś udaje mi się go oglądać bez przymusu. Do tego wszystkiego kolejny plus: w pamięci mam run Fractiona. Tak więc, aby było lepiej nie potrzeba wiele. Gillen nie raz pokazał, że potrafi bez trudu wiele dać.
Reasumując: moja kolejna nadzieja, od której oczekuję co najmniej dobrych historii.
grzgrzegorz: Nie czytałem niczego z Iron Manem od czasu jego pochodów z Osobornem, co było nawet dobrym komiksem (Invincible chyba, tak?), ale nie jestem optymistycznie nastawiony do otwierania nowej odsłony jego przygód. Raczej poprosiłbym jakieś komiksy i serie regularne z kosmosu Marvela, a nie kolejne odgrzewane przygody Blaszaka.

dRed She-Hulk
Premiera: 7.11.2012
Scenarzysta: Jeff Parker
Rysownicy: Carlo Pagulayan, Wellinton Alves
Rodzaj: Ongoing

Undercik: Rulka Parkera czytałem tylko z początku, bo komiks nie wzbudził we mnie zainteresowania. Historia była na solidnym poziomie, problemem było tylko to, że zupełnie nie przejmowałem się losami głównego bohatera. Co prawda już Rulk dzięki amputacji Loeba, daje się lubić, ale jak dla mnie bardziej za sprawą Avengerowych występów, niż tych w swoim ongoingu. Hulk vol. 2 od Parkera był po prostu nudny. Myślę, że schemat z Red She-Hulk wyjdzie podobnie - postać stanie się zjadliwa, ale mnie będzie to kompletnie nie obchodzić. Wolę więc odpuścić sobie lekturę już na starcie. Poza tym, pewnie po kilku numerach seria zostanie skasowana, bo wyniki Hulk vol. 2 były nieciekawe. Chwilowy wzrost sprzedaży za sprawą zmiany samego tytułu może przedłuży żywot serii, tylko o kilka numerów. Typuję, że to może być pierwsza zakończona seria z Marvel NOW!
Krzycer: Nie lubię Rulkie, a raczej - nie lubię tego, że wskrzeszono i przemieniono w nią Betty Ross.
Ale nie lubiłem również przemiany generała Rossa w Rulka, a Jeff Parker sprawił, że go polubiłem. Liczę więc, że ponownie dokona cudownej przemiany g... góry kompostu w dobry materiał. (Nie wypominając wpadki z majańskim panteonem nudziarzy).
Darth: Jak ja nie znoszę tej postaci, nie tyle za jej wprowadzenie, ale całokształt. Że też tak dobry scenarzysta, jak Jeff Parker, musi się na nią marnować. Co prawda zdołał sprawić, że Czerwony stał mi się tylko obojętny, ale wątpię czy uda mu się z tą postacią. Zwłaszcza że fabuła jakaś taka prymitywna się wydaje po zapowiedziach. Przynajmniej na razie.
Reasumując: nie mam w planach lektury, ciężko mi będzie zmienić zdanie.


W następnym numerze będziemy opisywać: All-New X-Men, Fantastic Four vol.4, Thor: God of Thunder oraz X-Men: Legacy vol.2 . Chcesz dodać coś od siebie - napisz w temacie Avalon Predictor na naszym forum. Masz duże szanse, że twoja opinia pojawi się w kolejnym numerze, który na Avalonie już za tydzień!


Redaktor prowadzący: Undercik
Korekta: Hotaru
Redaktor techniczny: Undercik
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.