Avalon » Publicystyka » Artykuł

Top 5 #12: Filmowe pojedynki

Tyle notowań i nic o filmowym aspekcie Marvela? Jak to możliwe? Pora naprawić ten niewybaczalny błąd i wprowadzić w życie plan pod nazwą Top 5 filmowych pojedynków. Niby sztampowy temat, ale na szczęście kinowe adaptacje obfitują w należyty materiał źródłowy i dzięki temu powstało najnowsze notowanie. Pierwsze z filmowym pierwiastkiem i na pewno nie ostatnie. Zatem do dzieła!
Top 5 #12: Filmowe pojedynki

Tyle notowań i nic o filmowym aspekcie Marvela? Jak to możliwe? Pora naprawić ten niewybaczalny błąd i wprowadzić w życie plan pod nazwą Top 5 filmowych pojedynków. Niby sztampowy temat, ale na szczęście kinowe adaptacje obfitują w należyty materiał źródłowy i dzięki temu powstało najnowsze notowanie. Pierwsze z filmowym pierwiastkiem i na pewno nie ostatnie. Zatem do dzieła!5. Punisher vs Rosjanin ("The Punisher")

Wiele osób oczekiwało po trzech dotychczasowych filmach z niereformowalnym Frankiem Castle pojedynków mano a mano. Każda z nich coś tam miała do zaoferowania, ale koniec końców, rozczarowały na całej linii. Mimo wszystko jest promyk nadziei, gdyż w drugiej filmowej inkarnacji Punishera pojawił się ciekawy jegomość. Niejaki Rusek zapragnął w pewnej chwili przetestować niezłomnego Franka i stoczył z nim chaotyczny i niszczycielski (dosłownie) pojedynek. W ruch szło wszystko, co pod ręką, a zakończenie – z domieszką samobójczej nutki – zaspokoiło wielu fanatyków militarnych talentów Punishera.
Filmik do obejrzenia tutaj.

f_kevinnash1m_89df036.jpg


4. Hulk vs Abomination ("The Incredible Hulk")

Jeden mięśniak kontra inny, naładowany testosteronem bydlak. Prymitywna siła w starciu z niepohamowaną rządzą zniszczenia i szerzenia śmierci oraz pożogi. Klasyczne ujęcie starcia dwóch najpotężniejszych przeciwników. Oto w lewym narożniku aktualny mistrz, o charakterystycznym zielonym odcieniu skóry i niezniszczalnych spodenkach, czyli HULK! Jego pretendent to eks-komandos z nieciekawą przeszłością i słabymi widokami na przyszłość. Odrażający i zmutowany na własne życzenie – Abomination!
Ta walka musiała się tu znaleźć. Istna klasyka z kart komiksów, ożywiona na ekranie kina/telewizora. Moc!!!
3. Blade vs Nomak ("Blade 2")

Kiedy pomysły na filmowego Spider-Mana, X-Men czy FF dopiero raczkowały, Blade szlachtował na ekranach kolejne zastępy krwiopijców. W drugiej części nie ograniczył się do zwykłych spijaczy krwi, lecz wziął na swój celownik zwyrodnialców zwanych Reaperami. Właśnie finałowy pojedynek z Nomakiem zasługuje na wyróżnienie. Przede wszystkim za swój brudny charakter i długość. Solidnie skręcony, brutalny, z dużą ilością chwytów, łamań, dźwigni itp. chwytów. Blade wyraźnie odstawał od swojego rywala, ale pomysłowością i doświadczeniem przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.


2. Wolverine vs Lady Deathstrike ("X-Men 2")

Pierwsza część trylogii X-Men była średnia. Z kolei druga okazała się być jednym z najlepszych filmów kina superbohaterskiego. Nie przeszkodziło to jednak trzeciej odsłonie zostać najsłabszą częścią trylogii opowiadającej o przygodach mutantów obdarzonych nadludzkimi mocami. We wszystkich filmach wiodącą postacią i chyba najjaśniejszym ogniwem zdawał się być Wolverine. Nie powinien zatem dziwić fakt, iż jego pojedynek z tajemniczą Deathstrike znalazł się na liście i to na wysokim, drugim miejscu.
Jest szybko, dynamicznie, krwawo i boleśnie. Krótko mówiąc soczysta walka bez niepotrzebnych ujęć, przegadanych scen i zbędnego udawania. Wizytówka wszystkich pojedynków, które zostały stoczone w czterech (zaliczamy w poczet X-filmów solowy popis Logana w "X-Men Geneza: Wolverine") filmach.


1. Spider-Man vs Dr Octopus ("Spider-Man 2")

Numer jeden tego zestawienia nie mógł być inny. Istne mistrzostwo i szaleństwo w jednym. Rozwścieczony Doc Ock kontra poczciwy Spider-Man. Multum akrobatycznych wyczynów, zaskakujących zmian lokacji i chwytów poniżej pasa. Rewelacyjne efekty specjalne pozwalają nam zapomnieć, że mamy do czynienia z komputerowo wygenerowanymi postaciami. Octopus chyba nigdy lepiej się nie prezentował. Naprawdę perełka.
Tak oto wygląda ranking pięciu najciekawszych pojedynków filmowych według Bucka10. Jeśli macie w tym temacie odmienne zdanie, zapraszamy do wypowiedzenia się na forum.
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.