Avalon » Publicystyka » Artykuł

The Nifty Fifty Initiative #17

Siedemnaście. Zupełnie nieciekawa liczba. Ale może znajdą się jakieś ciekawe komiksy?
Siedemnaście. Zupełnie nieciekawa liczba. Ale może znajdą się jakieś ciekawe komiksy?

nifty17_qu_small.jpg

A jakże. Czy zastanawialiście się kiedyś, kto jest najsilniejszy? Najszybszy? Najmądrzejszy? W Quasar #17 Mark Gruenwald i Mike Manley postanowili odpowiedzieć na jedno z tych pytań. Na Ziemi pojawił się bowiem jeden z Elders of the Universe, Runner, jak można się domyślić, zafascynowany szybkością. Postanawia on zorganizować wyścig dla ziemskich biegaczy – Makkariego i odwiedzającego nasz wymiar Whizzera ze Squadronu Supreme, a także Quicksilvera, Captain Marvel (obecnie znanej jako Photon albo "Monica z Nextwave"), Speed Demona, Super Sabre'a i Black Racer. Trasa? Bagatela, 384.392 kilometry, odległość z Ziemi na Księżyc. Dosłownie – kumpel Runnera, Architekt, stworzył bowiem na poczekaniu tunel łączący dwa ciała niebieskie.
Ale na pewno zanudzam Was szczegółami technicznymi. W końcu liczy się tylko jedno – kto wygrał? Otóż... nikt z powyższych! W trakcie wyścigu niedaleko linii startowej pojawia się postać w podartych, czerwono-złotych ciuchach (o ledwie widocznym wzorku-błyskawicy) i w kilka chwil prześciga wszystkich uczestników. Zwycięzca, nazwany przez Runnera "najszybszym spośród żywych" nie zna nawet swojego imienia – ponoć brzmi ono "Buried Alien, albo coś w tym stylu".
Niektórzy z Was na pewno ze zrozumieniem kiwają głową. Reszcie spieszę z wytłumaczeniem – tajemniczy sprinter (który zresztą pojawił się jeszcze raz w serii Quasara, tym razem jako "Fastforward") to nikt inny, jak Barry Allen, Flash z konkurencyjnego wydawnictwa DC, który w trakcie rozegranego kilka lat wcześniej Crisis on Infinite Earths "wybiegł z rzeczywistości". I właśnie z tego powodu, ze względu na stare, dobre czasy, gdy twórcy lubili puszczać oczka w stronę czytelników, nominowałem ten komiks.

Nikt nie zajrzał w tym tygodniu na forum, żeby podzielić się swoimi propozycjami, dlatego sam rzucę kilkoma typami: Astonishing X-Men vol. 3 #17, w którym Kitty decyduje się uratować swoje "dziecko", Perfection ujawnia swoją twarz, a Scott pokazuje, że umie strzelać nie tylko promieniami optycznymi, Cable & Deadpool #17, w którym Wade, Syrin i Cannonball trafiają do House of M – a konkretnie chatki Sinistera, który opiekuje się maleńkim Nathanem, Exiles #17, w którym podróżujący bohaterowie trafiają do świata, w którym jeden z eksperymentów Curta Connorsa poszedł naprawdę źle, Guardians of the Galaxy vol. 2 #17, w którym Warlock poświęca się, by ustabilizować Wyrwę, Nova vol. 4 #17, gdzie Rich dołącza do Darkhawka w obronie Project: PEGASUS przed Skrullami, oraz Runaways #17, w którym cały świat spada The Pride na głowę.

Za tydzień numer 40. Propozycje, komentarze i uwagi, jak zwykle, możecie zgłaszać na forum.

S_O
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.