Avalon » Publicystyka » Artykuł

Death Toll 2009

Jak co roku w okolicach Zaduszek redakcja Avalonu oddaje cześć dzielnym bohaterom, złoczyńcom i przypadkowym przechodniom, poległym na polach chwały i chały. Dają się zastrzelić, rozczłonkować, wykasować, spalić, przejechać walcem i poszatkować, a potem zmartwychwstają, abyśmy my dobrze się bawili. Przyjrzyjmy się więc ich dramatycznym upadkom raz jeszcze.
Death Toll 2009

Jak co roku w okolicach Zaduszek redakcja Avalonu oddaje cześć dzielnym bohaterom, złoczyńcom i przypadkowym przechodniom, poległym na polach chwały i chały. Dają się zastrzelić, rozczłonkować, wykasować, spalić, przejechać walcem i poszatkować, a potem zmartwychwstają, abyśmy my dobrze się bawili. Przyjrzyjmy się więc ich dramatycznym upadkom raz jeszcze.


* 107 mieszkańców pewnego budynku [Dark Reign: The List - Daredevil] - Oto co się dzieje, jak Bullseye próbuje się bawić materiałami wybuchowymi. Sorry, ludzie, Daredevil potrzebował więcej powodów do angstowania, niż już ma.

* nieokreślona liczba mieszkańców Sakaar [Skaar: Son of Hulk #10-11] - Galactus pożarł Saakar. Nie wiadomo, jak wielu jej mieszkańców udało się ocalić, ale reszta miała potwornego pecha. Wszyscy, którzy pojawili się u boku Skaara, a nie pokazali się w przygodach Hiro-Kali, mogą oficialnie zostać uznani za trupy.

* Spora ekipa superprzestępców [Punisher vol. 2 #8-10] - Nim ktoś mi zarzuci, że nawet nie starałem się zapamiętać ich imion, gdy się pojawili - dajcie spokój. Ci goście dostali nowe imię wraz z narodzinami i brzmiało ono "mięso armatnie".

* Adam Warlock [Guardians of the Galaxy vol. 2 #19] - Znacie tę sytuację, gdzie bohatera przejmuje zła strona i morduje pół ekipy, ale udaje się ją na chwilę przystopować i, nim wróci do kontroli, bohater prosi lidera, aby z nim skończył? To się właśnie stało z Adamem. Są spore szanse, że powróci. Byle bez cholernego Magusa.

* Aegis [Incredible Hercules #127] - Wybraniec Ateny przekonał się, że może powinien był sobie znaleźć inną robotę - kiedy grecki panteon chce, żebyś kupił sobie farmę, to ty to zrobisz. No chyba, że jesteś Herculesem. Herc miałby też większe szanse na ewentualny powrót.

* Araki [War of Kings #5] - Zdradziecki kanclerz, który pomógł obalić prawowitą cesarzową i osadził wariata na tronie miał pecha być na tej samej planecie, co Gladiator w momencie śmierci tejże cesarzowej. Gladiator musiał się na kimś wyżyć. Najwidoczniej sklonowali go jako kobietę. Wiecie, może to skończony drań, ale teraz przynajmniej ma jakieś walory estetyczne.

* Artume [Incredible Hercules #125] - Córka Hippolyty chciała się bawić w Wandę Maximoff i straciła dla tej zabawy głowę. Dosłownie. Należało jej się, a na powrót raczej nie ma szans.

* Aryan [Dark Wolverine #78] - Fanboy Red Skulla zginął z rąk wspólników, gdy przestał być potrzebny. Jak przystało na listę Z, pozostanie martwym na dobre, albo przynajmniej baardzo długi czas.

* Baron Blood [Captain Britain and MI:13 #15] - Syn Spitfire i wampir w jednej osobie próbował się wykaraskać z tarapatów widząc, jak jego pan, Dracula, wpadł w tarapaty. Blade miał to gdzieś. Z wampirami nigdy nic nie wiadomo, ale nie sądzę, by komuś z nas zależało na powrocie tego niedorajdy.

* Benji i Dre Gard [Punisher: Frank Castle (MAX) #70] - Ta dwójka miała odważne plany - wyeliminować największych zbirów w mieście i zająć ich miejsce. Niestety, postanowili użyć do tego celu Punishera i źle się to dla nich skończyło. Po co on był im w ogóle potrzebny?

* Big Daddy, Junior i reszta rodziny Geutreaux [Punisher MAX #72-74] - Banda kanibali, żyjących na amerykańskiej ziemi, nie przeżyła zderzenia z największym twardzielem, jakiego owa amerykańska ziemia nosiła. Punisher zrobił porządek i Bogu dzięki.

* Black Bolt [War of Kings #6] - Cichy monarcha Inhumans zginął w walce o przyszłość kosmosu w wielkiej eksplozji, po której pozostała tylko dziura w rzeczywistości. Z takimi rzeczami nigdy nic nie wiadomo, a scenarzyści coś znacząco milczą w sprawie jego śmierci.

* Black Cloak [War of Kings #5] - Członek Imperial Guard zdolny mierzyć się z Gladiatorem nie spodziewał się, że zamorduje go ziemska dziewczyna. Biorąc pod uwagę, że wymordował jej rodzinę, dostał to, na co zasłużył.

* Black Tarantula i White Tiger [Daredevil #114 i #113] - Dwoje przyjaciół Murdocka miało pecha. Angelę zabiła Lady Bullseye, a Carlosa sama Angela. Oboje zostali zaraz wskrzeszeni przez Hand i obecnie mają się dobrze.

* Bloodscream i Roughouse [Avengers: the Initiative #24] - Bloodscream został sprzątnięty przez Ant-Mana (tak, dobrze przeczytaliście - Ant-Mana), który prawdopodobnie załatwił też jego kumpla, Roughouse'a. Ten pierwszy jako wampir ma szansę się pozbierać, drugi nie jest jeszcze potwierdzony.

* Bor [Thor #600] - To było fatalne nieporozumienie. Bor myślał, że jest w piekle, a syn Odyna nie miał zielonego pojęcia, że tłucze własnego dziadka. Niestety, kiedy się zorientował, było już za późno. Szkoda go, ale może wróci - nigdy nie wiadomo, jak to jest z tymi bogami.

*
Caiera the Oldstrong [Skaar: Son of Hulk #10] - Caiera wróciła do życia tylko po to, aby poświęcić się dla dobra kosmosu. Niestety, przez interwencję Skaara nadaremno - może jakby ożyła wcześniej i przełożyła gówniarza parę razy przez kolano, zamiast ględzić mu nad głową jako duch, miałaby więcej szczęścia. Nie zrozumiała niestety lekcji - swojego drugiego syna wychowuje dokładnie tak samo.

* Rodzina Castle [Punisher vol. 2 #10] - Hood dał, ogień wziął, Frank ma to gdzieś. I to już drugi raz, jak ta rodzinka jest wskrzeszana tylko po to, by zaraz wrócić w zaświaty, gdzie mają lokum zaraz obok wujka Bena.

* Carmine [Dark Reign: Elektra #5] - Elektra miała tej rudej damulki dość. Szybko skończyła robotę.

* Catastrophus [War of Kings: Ascension #2] - Zastępca Annihilusa. Za dużo gadał i mało zrobił - Talon i Razor odwrotnie. Niby krewny Annihilusa, więc może się odrodzić jak on, ale raczej wątpię.

* Cosmo, Gamora, Major Victory, Mantis i Martyr [Guardians of the Galaxy vol. 2 #19] - Piątka wspaniałych, uwielbianych przeze mnie postaci oddała życie w walce z szaleńcem chcącym podbić Wszechświat. Cholerny Magus. Czy wrócą? Możliwe, kto wie, co sobie wymyślą autorzy.

* Dracula [Captain Britain and MI:13 #15] - Jego ambitny plan się rozpadł, jego sojusznicy zostali pokonani, jego armię diabli wzięli, Doctor Doom z niego zakpił, a na sam koniec Dracula został przebity Excaliburem i zginął. To był naprawdę kiepski dzień. Czy wróci? Ależ jasne, że tak, on to robi zawodowo.

* Dora Milajae [Black Panther vol. 5 #2] - Strażniczka T'Chali myślała, że jest twarda. I miała rację. Problem w tym, że jak twardym byś nie był, Doom wyciśnie cię jak cytrynę.

* Dziecko Siryn i Madroxa [X-Factor vol. 3 #39] - Maleństwo okazało się duplikatem tatusia i kiedy je dotknął, niechcący do niego wskoczyło i tyle je widzieliśmy. Pozostaje współczuć rodzicom i liczyć, że może kiedyś Jaimie go wypluje.

* Eleven i Hippo [Dark Reign: Sinister Spider-Man #3] - Krzycząca gotka i człowiek-hipopotam chcieli zemsty na facecie, który odgryzł im nogi. Venom naprawił swój błąd - pożarł ich w całości. Nie zobaczymy ich już nigdy więcej.

* Forge [Astonishig X-Men vol. 3 #30] - Biedny Forge chciał tylko ocalić świat, ale skończyło się tak, że X-Men wysadzili mu chałupę. Jeśli się okaże, że to przeżył, to coś mi mówi, że lepiej nie pytać, jak. Jego znajomi, których X-Men zabili w Chinach, szanse na powrót mają zerowe.

* G.W. Bridge i jego żona [Punisher vol. 2 #9-10] - Dawny przeciwnik Punishera miał pecha wpaść w łapy dwóch świeżo ożywionych złoczyńców. Źle się to dla niego skończyło.

* H'jke Jeeku [War of Kings: Ascension #4] - Bohaterski komandor Skrullów poświęcił się, aby zlikwidować zagrożenie ze strony okrutnego Talona. Niestety, nadaremno - Talon ma się dobrze. Pytanie brzmi, czy dalej okupuje ciało Skrulla, czy też znalazł inną ofiarę?

* Jackpot II [The Amazing Spider-Man Annual #36] - Co się stanie, jak będziesz zażywać prochy, by dostać supermoce? Zginiesz naprawdę głupią śmiercią, tak jak ta dziewczyna. Jak stwierdzono w zaświatach, nie ma po co wracać.

* Knights of Wundagore [Mighty Avengers #22] - Obrońcy góry Wundagore, strzegący księgi Darkhold, by nikt nie mógł przywrócić do życia demona Chthona. Niestety, na taki właśnie pomysł wpadł Modred the Mystic, a ponieważ stali mu na drodze, wypatroszył ich. Pomachajmy im na wieczne do widzenia.

* Korgo [Fantastic Four #565] - Cthulhu wannabe przekonał się, że próba zjedzenia córki kobiety, która potrafi tworzyć potężne pola siłowe, to naprawdę zły pomysł. Gdyby był to Cthulhu, mógłbym powiedzieć, iż nie jest umarłym, kto umarł przed wiekami, ale ponieważ to tylko podróba, to niech spada.

* Leper Queen [X-Force vol. 3 #17] - Wydawało się, że nieoczekiwana podróż w czasie odroczy wyrok, jaki ekipa naszych kochanych zabójców wydała na tę panią, gdy X-23 wkroczyła do akcji. I dobrze, lepiej ona, niż Boom Boom. Szanse na powrót - zależy, jak bardzo Basion będzie jej potrzebował.

* Lightning Fist, Razor Wire i Ogre [Marvel Zombies 4 #3] - Trzech superludzi Roxxon pojawiło się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Pod chmurą zombie, w czasie gdy ta zaczęła zsyłać zabójczy deszcz. Nigdy już o nich nie usłyszymy.

* Lilandra [War of Kings #4] - Biedna cesarzowa chciała tylko odzyskać swoje królestwo i zaprowadzić pokój. Niestety, Talon i Razor mieli inne plany. Szanse na powrót: umiarkowane. Shi'Ar ma nowego władcę, ale kto wie, co planują DnA.

* Livingston [Dark Reign: Lethal Legion #3] - Prawnik drużyny superzłoczyńców, gdy wykonał zlecone mu przez Osborna zadanie, posłużył do jeszcze jednego celu. Miał szczęście, że dopadł go Grim Reaper - Mr. Hyde nie zrobiłby tego tak szybko.

* Lord Hirochi [Daredevil #500] - jeden z wielkich liderów Hand posłużył za przykład uczciwości. A uczciwość polega na tym, aby nigdy nie mówić facetowi zdolnemu cię udusić gołymi rękoma, że wydało się rozkaz zamordowania jego dziewczyny. Hand mogłoby go jeszcze wskrzesić - tylko po co?

* Magique [Guardians of the Galaxy vol. 2 #15] - Drogie dzieci, zapamiętajcie sobie, że nigdy nie wolno na nikogo polować, nie upewniwszy się, że to nie jest czarownik z problemami psychicznymi. Magique o tym nie wiedziała i patrzcie, jak skończyła.

* Man-Thing [Marvel Zombies 4 #3, Dark Avengers #10] - Ten facet założył się z Sentrym, kto okaże się trudniejszy do ubicia na dobre. Zabili go w tym roku dwa razy i już mu lepiej.

* Marquis of Death [Fantastic Four #569] - Wielki, wszechmocny mistrz Dr Dooma, jak przystało na porządnego złoczyńcę, dostał potężny łomot od FF, a potem dobił go jego własny uczeń. Z jednej strony, ze swoją mocą zawsze może wrócić. Z drugiej - czy ktoś naprawdę byłby na tyle głupi, by przywracać jedną z największych Mary Sue w historii superzłoczyńców?

* Marta, Adriane i Jamie [Daredevil vol. 2 #115] - klasyczna historia. Naiwna, dobroduszna, samotna matka lokuje swoje uczucia w złym gościu, przez co w środku nocy ninja zabijają ją i jej dzieci. Zaraz, co?

* Master Izo [Daredevil #501] - Izo postawił na złego konia i kosztowało go to życie. Ale szczerze mówiąc, jakoś ciężko mi w to uwierzyć, gotów jestem się założyć, że jeszcze o nim usłyszymy.

* Micro Jr. [Punisher vol. 2 #10] - Tak samo jak w przypadku rodziny Franka - Hood dał, ogień wziął. Ciekawe, co teraz zrobi Micro senior.

* Modred the Mystic [Mighty Avengers #23] - Ten czarownik chciał być naczyniem dla swego pana, Chthona. Ale gdy Henry Pym skopał im obu tyłek, ze wstydu Modred rozpadł się w proch. Jakby mnie pokonał słynny żonobijca, pewnie zrobiłbym to samo. Albo i nie - Modred to mag pierwszej próby, on może jeszcze wrócić, ja nie miałbym tak dobrze.

* Morlun [Black Panther vol. 5 #6] - Na pożegnanie z tytułem, który zgwałcił na wszystkie możliwe sposoby, Reginald Hudlin postanowił zniszczyć i zabić jednego z ciekawych przeciwników Spider-Mana, udzielającego występów gościnnych. Ale nie ma co się martwić - Morlun kopnął w kalendarz już trzeci raz i dalej nikt nie wyjaśnił, jakim cudem ciągle wraca.

* Ms. Marvel [Ms. Marvel vol. 2 #37] - Dziwna sprawa. Carol Darvens zginęła, ale już jej lepiej. Tak jakby, ciężko naprawdę powiedzieć.

* Nico [Dark Reign: Elektra #3] - Zabójca był nieco zbyt zajęty strzelaniem do Elektry, by dbać o swoje plecy. Nie, żeby to miało jakieś znaczenie, Bullseye dopadłby go i tak, i tak.

* Old Lace [Runaways vol. 3 #11] - Jaki jest dobry sposób na zjednanie sobie fanów tytułu, który się właśnie przejęło? Jak pokazuje przypadek Kathryn Immoen, nie jest nim mordowanie ich ukochanej maskotki-dinozaura w pierwszym numerze swojego runu. Z drugiej strony, zwłoki by same sobie nie poszły nie wiadomo gdzie - albo Old Lace jeszcze się rusza, albo ktoś jej w tym pomógł.

* Old Sam [Son of Hulk #16] - dawny mentor Skaara o jeden raz za dużo próbował pouczyć innego hulkowego syna, Hiro-Kalę. Rozpadł się na kawałki i najprawdopodobniej już się nie pozbiera.

* Omaka [Son of Hulk #16] - Hiro-Kala postanowił pokazać, że za nic ma sobie groźby trójnogich mieszkańców planety Giausar, i wysadził głowy ich posłańców - i przy okazji także pojmanej przez nich księżniczki Omaki. Raczej już jej nie zobaczymy.

* Omega Red [Wolverine: Origins #39] - Arkady założył się z Loganem, że ten nie zdoła go zabić złamanym mieczem. Zakład przegrał. Mam nadzieję, że wróci szybko, choć niewiele na to wskazuje.

* Petunia Grimm [Fantastic Four #568] - Ukochana ciocia Petunia Bena Grimma została zabita, bo Marquis of Death chciał pokazać, jaki jest zły. Podejrzewam, że wszyscy i tak o tym zapomną, łącznie z nią samą, jak o wszystkim, co ma choćby niewielki związek z markizem.

* Pythagoras Dupree [Incredible Hercules #137] - Szósty najmądrzejszy człowiek na Ziemi nieco mieszał w rankingu mądrali, więc gdy strzelił sobie w głowę, wszyscy zakochani w continuity odetchnęli z ulgą. Ale nie bądźcie zbyt pewni siebie - to było off-panel. Może wyskoczyć zza krzaka w każdej chwili.

* Princess Python [Dark Reign: Young Avengers #4] - Gdy Executioner, młody Punisher wannabe, dowiedział się, czym takim zajmuje się jego mama, był bardzo niezadowolony. Tak bardzo, żeby podłożyć jej bombę w samochodzie. Frank, masz następcę.

* Punisher [Dark Reign: The List - Punisher] - Tak, to nie żart, największy twardziel Marvela wreszcie kopnął w kalendarz, za sprawą niejakiego Dakena. Czy długo ten stan się utrzyma? Zobaczymy (podpowiedź: tyle, co bałwan latem).

* Red Queen [Uncanny X-Men #511] - Madeline ponoć sama sobie była winna, bo mogła przewidzieć, co zaplanowali X-Men. Jasne, każdy mógłby się przecież domyśleć, że Scott Summers będzie robił jakieś roszady ze zwłokami własnej żony w roli głównej. Szanse na powrót: Zależy, czy trafi się inny scenarzysta z takimi pomysłami jak Fraction.

* Scarlet Spider [Avengers: the Initiative #22] - Jeden z klonów MVP znalazł się za blisko młotkującego klona Thora, a ten zrobił 'Thou Art No Spider-Man" z jego głową. Ostatni z tej linii klonów zyskał przez to powód do angstowania, więc jego braciszek raczej nie wróci.

* Sentry [Dark Avengers #2, Dark Avengers #9, Dark Avengers #10] - Na razie w swoim zakładzie z Man-Thingiem Bob remisuje - zginął i ożył dwa razy, trzecia próba w drodze.

* Smasher III [War of Kings #3] - Ledwo biedaczysko dołączył do Gwardii Imperialnej, a Gladiator zmienił strony i rozwalił mu głowę. Nawet nie ma szans na powrót - na jego planecie produkują takich taśmowo.

* Suki Yumiko i kohorta Nova Corps [Nova vol. 4 #24] - oto, co się dzieje, jak się wysyła żołnierzy bez przeszkolenia na pole bitwy. Gdyby Suki i jej kumple odebrali odpowiedni trening, nie daliby się być może pokonać i zostać tarczami strzelniczymi szalonej kuzynki Gladiatora. Ziemia straciła coś koło setki porządnych ludzi. Brawo Worldmind, wielkie dzięki!

* Swordsman [Secret Invasion: Dark Reign] - Co zrobi inteligentny człowiek, gdy jego szef wypuści największych zabójców z ekipy, aby zabili jego i jego przyjaciółkę? Na pewno nie to, co Andreas, który spotkał się z tym szefem twarzą w twarz i zagroził, że pójdzie do prasy. Skończył przebity własnym mieczem i zrzucony z góry. Właściwie to jest to gotowy materiał na ewentualny powrót.

* Vampiro [Avengers: the Initiative #26] - Podrabiany wampir próbował wyjaśnić swoją niesubordynację głodem krwi. Hood okazał się jeszcze bardziej głodny i zrobił z niego przekąskę. Serio.

* Veranke [Secret Invasion #8] - Królowa Skrullów szybko wydobrzała po poprzednim numerze, by dać nam życiową lekcję. Co z tego, że On cię kocha? OSBORN MA SPLUWĘ!
Ostatnio widziano ją w Hadesie, co może wróżyć powrót w nieokreślonej przyszłości.

* Vulcan [War of Kings #6] - Zginął w eksplozji, jaką zakończył się jego pojedynek z Black Boltem. Podobnie jak w przypadku króla Inhumans, nie znaleziono ciała, więc nigdy nic nie wiadomo.

* Walter Rose [Punisher: Frank Castle (MAX) #70] - najbardziej niepasująca do postaci śmierć roku. Twardziel, który przetrwał tortury Wietcongu i sprał Punsihera, ginie od kuli swojej głupiej przełożonej. Rozczarowanie.

* Wasp [Secret Invasion #8] - Sorry Janet, ale wiesz jak jest. Trzeba było zabić kogoś z pierwszego składu, a do całej reszty mamy plany. Nie martw się, za kilka lat ogłosimy kolejny wielki event - Wasp: Reborn. Albo i nie :P

* White Dragon [Dark Reign: Mr. Negative #1] - Facet został wysłany przez Hooda, by ustawić do pionu Mr. Negative'a. Może jakby był milszy, Odbitka nie zrobiłby mu prania mózgu i nie nasłał na Parkera, który nafaszerował go ołowiem. Może. Nie wróżę mu powrotu, bo nie sądzę, by ludzi, którzy o nim słyszeli, nie dało się zliczyć na palcach dwóch rąk.

* Wild Child [Wolverine: Origins #39] - Głupi mutant... przepraszam, wilkocośtam na usługach Romulusa miał, za sprawą Omegi Reda, spotkanie z kadzią rozpuszczonego żelaza. Wiem, healing factor i tak dalej, ale nie sądzę, by zdołał się pozbierać po czymś takim.

* cały Zodiac [Dark Reign: Zodiac #1] - Drużyna frajerów przebranych za zodiakalne zwierzęta stała na drodze facetowi, któremu bardzo podobała się ich ksywa. W związku z tym, wymordował ich i zagarnął imię dla siebie. Trudno. Umarł Zodiac, niech żyje Zodiac.


Demogorgon

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.