Avalon » Publicystyka » Artykuł

Gamma Genealogia

Hulk jaki jest, każdy widzi. Ale co z resztą gamma rodziny? Przecież istota, która funkcjonuje w komiksowym świecie już od kilkudziesięciu lat, musiała nagromadzić wokół siebie istne zatrzęsienie spokrewnionych postaci. Dlatego właśnie zgromadziliśmy je wszystkie w jednym miejscu, na jednym wielkim genealogicznym drzewie opatrzonym komentarzami. Poznacie i znajdziecie tutaj hulkowych rodziców, dziadków, teściów, wujków, ciotki, dzieci i wiele, wiele więcej. Oto Gamma Genealogia!
Gamma Genealogia

Niewiarygodny Hulk, jeden z głównych filarów uniwersum Marvela, najpotężniejsza istota, jaka kiedykolwiek stąpała po Ziemi, nieokiełznany, zielony olbrzym z wręcz nielimitowaną siłą. Takiej postaci chyba nie trzeba przedstawiać, bo każdy ją zna. Tak samo jak i jego kuzynkę, równie piękną, co mocarną, sensacyjną siłaczkę, She-Hulk. Ale co z resztą gamma rodziny? Przecież istoty, które funkcjonują z sukcesami w komiksowym świecie już od kilkudziesięciu lat, musiały nagromadzić wokół siebie istne zatrzęsienie spokrewnionych postaci. Ilu dzieci tak naprawdę doczekał się Hulk? Czy She-Hulk ma tylko jednego potężnego kuzyna? Kim byli ich rodzice? Dziadkowie? Teściowie? Czy da się znaleźć powiązania z innymi superbohaterami Marvela..?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania, rodzina bliższa i dalsza, wszelakie koneksje i wiele, wiele więcej! A wszystko tutaj, na jednym, miażdżącym schemacie opatrzonym komentarzami. Oto Gamma Genealogia!gammagenealogia.jpg

hulk_%5Bbruce_banner%5D.jpgHulk [Bruce Banner]

Główny trzon powyższego drzewa genealogicznego, bo to od niego się to wszystko zaczęło. Syn Briana oraz Rebeccki Bannerów. Mąż Caiery oraz Betty. Ojciec Skaara, Hiro-Kali, Lyry i prawdopodobnie również Scorpion.
Bruce miał wyjątkowo ciężkie życie od samego początku. Już sam jego poród odbył się z pewnymi komplikacjami, ale nigdy nie wyjaśniono, o co dokładnie chodziło. Jego ojciec, Brian, nigdy nie chciał mieć dzieci. Stres w pracy, patologie wyniesione z domu i problemy psychiczne doprowadziły go do alkoholizmu. Łatwo wpadał on w gniew i wyżywał się na swojej rodzinie. W czasie jednego z takich napadów agresji zabił on swoją żonę, Rebeccę, na oczach małego Bruce'a. Po tym incydencie Brian został zamknięty w zakładzie dla obłąkanych.
Wówczas młody Bruce trafił pod opiekę swojej ciotki, Susan Elizabeth Banner-Drake. Od najmłodszych lat przejawiał on nadludzką inteligencję, a po tym, co widział, dodatkowo zamknął się w sobie i już prawdopodobnie wtedy rozpoczęły się jego problemy psychiczne. To wszystko nie ułatwiało mu życia w szkole i stał się on wyrzutkiem. Jakiś czas później wojsko zainteresowało się młodym, wybitnym Bannerem i zaczęło śledzić jego naukową karierę, kiedy ten przeniósł się na studia na Desert State University w stanie Nowy Meksyk. Wtedy to Bruce zaczął odnosić swoje pierwsze sukcesy. Zaliczył też kilka krótkich romansów. Warto wspomnieć tylko o tym z Monicą Rappaccini, bo prawdopodobnie zaowocował on córką, Carmillą Black, lepiej znaną jako Scorpion, ale wciąż nie zostało to potwierdzone. Tymczasem Brian opuścił zakład dla psychicznie chorych i skontaktował się z synem. Chciał przebaczenia i potrzebował pomocy Bruce'a. Nawet przez chwilę razem zamieszkali, lecz szybko powróciły stare nawyki. Podczas wizyty na cmentarzu, na grobie Rebeccki, Brian stracił panowanie nad sobą i zaczął się szarpać z synem. Bruce w końcu go odepchnął, a ten się wywrócił, uderzył głową o nagrobek żony i zmarł.
Po studiach Banner zaczął pracować na gamma bronią w małej, tajnej bazie wojskowej dowodzonej przez generała Thaddeusa Rossa. Bruce szybko zauroczył się w jego słodkiej córce, Betty, ze wzajemnością. Ich uczucia z każdym dniem narastały, wbrew woli generała Rossa, który krótko mówiąc pogardzał naukowcami i chciał, aby Betty związała się z komś wojskowym. Najlepiej jego protegowanym i pupilem, ówczesnym majorem, Glennem Talbotem. Kiedy doszło do wypadku z gamma bombą i Banner zaczął przemieniać się w Hulka, wszystko jeszcze bardziej się skomplikowało. Zielony olbrzym stał się głównym celem zarówno Rossa, jak i Talbota. A co gorsza, szybko wyszło na jaw, że Banner to Hulk. Mimo wszystko Betty wciąż go kochała, i nawet planowali ślub, który nie doszedł do skutku, ponieważ Bruce przekształcił się w bezrozumnego, zielonego potwora. Zachwiało to uczuciami Betty, co wykorzystał Talbot i się z nią ożenił. Lecz ten związek szybko się rozpadł i doszło do rozwodu. Glenn był zbyt pochłonięty polowaniem na Hulka, a jakiś czas później zginął w czasie jednej z ich licznych potyczek. Przynajmniej tak myślano przez wiele lat, bo ostatnio ujawniono, że może on wciąż żyć.
Kiedy Banner odwiedził swoją kuzynkę, Jennifer Walters, był świadkiem zamachu na jej życie. Uratował ją, przetaczając jej swoją krew, a to w ostateczności doprowadziło do jej transformacji w She-Hulk i dało jej zestaw nadludzkich zdolności podobnych do tych, jakie ma zielony olbrzym.
Hulk zawitał również chwilowo w Microversum, na planecie K'ai, gdzie zapoznał księżniczkę Jarellę. Połączyło ich gorące uczucie, które omal nie zakończyło się ślubem i mianowaniem zielonego olbrzyma na władcę tego subatomowego świata. Jakiś czas później Jarella niestety zginęła, a los po raz kolejny udowodnił Hulkowi, że szczęście nie jest mu pisane. W międzyczasie zielony olbrzym zderzył się z wojowniczką z przyszłości, niejaką Thundrą. Ta poddała go próbie siły, którą przeszedł, a później uwiodła i skradła od niego próbkę genetyczną. Wszystko po to, żeby mieć potężnego potomka. Po tym wszystkim Thundra powróciła do swojego świata i urodziła córkę, której nadano imię Lyra. Odziedziczyła ona cechy po swoich rodzicach i wiele lat później pojawiła się w regularnym uniwersum Marvela. Banner zaliczył również niezobowiązujący romans z Kate Waynesboro, która z ramienia S.H.I.E.L.D. na krótko została jego asystentką i miała go pilnować. Pod postacią Joe Fixita Banner miał też przelotną znajomość z Marlo Chandler, przyszłą żoną Ricka Jonesa. Tymczasem uczucia Bruce'a i Betty ponownie odżywały. Stawali się oni sobie coraz bliżsi i mimo wielu przeciwności losu, ponownie się zaszli. Tym razem ich ślub, z drobnymi komplikacjami, ale doszedł do skutku. Betty była nawet już w ciąży z Brucem, lecz poroniła. Prawdopodobnie maczali w tym swoje palce Nightmare oraz jego kuzyn D'Spayre.
Później, po wielu wspólnych, niebezpiecznych przygodach, Betty zmarła. Została zatruta krwią Abominationa. Jednak jakiś czas później okazało się, że tak naprawdę jest ona przetrzymywana przez ojca w specjalnej komorze w stanie hibernacyjnej śpiączki. Wtem nagle pojawiła się ona w świecie żywych zupełnie odmieniona, jak gdyby nigdy nic. Pomagała Hulkowi w walce z tajemniczą organizacją Home Base, lecz okazało się, że te wszystkie ostatnie zajścia mogły być tylko halucynacjami i manipulacjami Nightmare'a. Pan koszmaru zabawiał się wtedy życiem Hulka. Sugerował nawet, że ma z Betty dziecko, córkę o imieniu Gwen, nazwaną później Daydream. Ale to też mogły być tylko jego konfabulacje. Ostatecznie okazało się, że komora z ciałem Betty gdzieś zaginęła i niczego nie można było potwierdzić.
Tymczasem Illuminati zadecydowali, że Hulka trzeba wygnać z Ziemi, bo stanowi on zbyt duże zagrożenie. Zielony olbrzym trafił na dziką i okrutną planetę Sakaar. Tam poznał niejaką Caierę, do której zapałał gorącym uczuciem. Po kilku przygodach, wspólnymi siłami obalili oni rządy miejscowego tyrana i zostali namaszczeni na nowych władców Sakaar. Hulk i Caiera szybko wzięli ślub i skonsumowali swój związek. Lecz wtedy po raz kolejny dał o sobie znać okrutny los. Eksplodowała potężna bomba, która zdewastowała całą planetę Sakaar, a Caiera zginęła w tym wybuchu w ramionach zielonego olbrzyma. Hulk wściekł się i wyruszył w podróż powrotną na Ziemię. Opuścił planetę Sakaar, nieświadom tego, że płód, który nosiła jego Caiera, przetrwał. Urodziły się z niego bliźniaki, Skaar oraz Hiro-Kala, którzy dzięki odziedziczonym po rodzicach zdolnościom zdołali przeżyć pozostawieni sami sobie i szybko osiągnęli dojrzałość. Skaarowi udało się dotrzeć do Ziemi i wpadł on pod opiekę Bannera, lecz ostatecznie jego zamiarem jest zgładzenie swojego ojca. A Hiro-Kala wyruszył na kosmiczną tułaczkę i ani jego brat, ani Bruce, nie wiedzą o jego istnieniu.
Tymczasem wyszło na jaw, że to Leader oraz MODOK lata temu przejęli specjalną komorę, w której przetrzymywana była Betty Ross i w jakiś sposób udało im się wybudzić największą ukochaną Hulka ze śpiączki hibernacyjnej.

she-hulk_%5Bjennifer_walters%5D.jpgShe-Hulk [Jennifer Walters]

Druga pod względem ważności postać w gamma uniwersum. Kuzynka Hulka. Córka Williama Morrisa i Elaine Ann Waltersów. Była żona Man-Wolfa.
Jen urodziła się i wychowała w Los Angeles. Jako córka miejscowego szeryfa miał bardzo duże poszanowanie dla prawa oraz sprawiedliwości i w takim duchu byłą wychowywana. Za młodu kilkukrotnie spędzała wakacje ze swoim kuzynem Brucem, ale były to kontakty wyjątkowo sporadyczne.
Ojciec chciał, aby związała ona swoją przyszłość z czymś z jego policyjnej branży, lecz Jen, jak każdą nastolatkę, interesowały zupełnie inne rzeczy. Dopiero gdy jej matka zginęła w zamachu przygotowywanych przez mafię na szeryfa Waltersa, zmieniła ona swoje plany. Jen poszła drogą, jaką wybrał dla niej ojciec, skończyła studia prawnicze i wkrótce stała się jednym z najlepszych adwokatów w kraju. Całą swoją karierę poświęciła walce z przestępczością i z ludźmi odpowiedzialnymi za śmierć jej matki. Przez to zwróciła na siebie ich uwagę. Pewnego dnia, kiedy przypadkowo odwiedził ją Bruce, mafia przeprowadziła zamach na jej życie. Została ciężko ranna, lecz Banner uratował ją, przeprowadzając prowizoryczną transfuzję krwi. Dzięki temu Jen zyskała nadludzkie moce i mogła transformować się w She-Hulk.
W przeciwieństwie do swojego kuzyna, Jen niemal z miejsca stała się bożyszczem Ameryki. Nie miała problemów z agresją ani tożsamością, więc społeczność superbohaterska przyjęła ją z otwartymi ramionami. Tylko jej ojciec miał początkowe obiekcje do jej nowego stanu i zachowania, ale i on wkrótce zaakceptował jej alter ego. Jen z nieśmiałej i delikatnej kobiety stała się pewną siebie i wyzywającą heroiną. Należała między innymi do Avengers, Defenders czy nawet Fantastic Four. W czasie swoich licznych i szalonych przygód zaliczyła też mnóstwo romansów i przygodnych miłostek. Począwszy od tych z mniej znanymi Zapperem czy Richardem Rorym, a na takim Herculesie i Juggernaucie kończąc. Jedyny poważniejszy związek, o którym chyba warto wspomnieć, to ten z niejakim Wyattem Wingfootem, choć i to nie było niczym zobowiązującym. Tym bardziej zdziwił fakt, kiedy She-Hulk nagle zapałała uczuciem do Johna Jamesona, szerzej znanego jako Man-Wolf. Ku zaskoczeniu wszystkich w pośpiechu wzięli oni ślub. Jednak wyszło na jaw, że to niejaki Starfox wpływał na ich uczucia i doszło do jeszcze szybszego rozwodu.
She-Hulk wciąż pozostaje jedną z najbardziej pogodnych, żywiołowych i beztrosko rozwiązłych superbohaterek w uniwersum Marvela.

ross_betty.jpgBetty Ross

Największa z miłości Hulka i jedna z głównych postaci w gamma uniwersum. Córka generała Thaddeusa Rossa i żona Bruce'a Bannera. Była żona Glenna Talbota i domniemana matka Daydream.
Betty wychowała się w wojskowej rodzinie. Gdy miała kilkanaście lat jej matka zmarła, a ona trafiła do szkoły z internatem. Po zakończeniu edukacji powróciła pod opiekę ojca i razem z nim trafiła do tajnej bazy wojskowej, w której przeprowadzano gamma eksperymenty. To tam poznała Bannera, młodego i zdolnego naukowca, w którym zauroczyła się ze wzajemnością. Generał Ross nie aprobował tego związku i chciał, aby Betty wyszła za mąż za jego protegowanego i pupila, Glenna Talbota. Tym bardziej, kiedy wyszło na jaw że to Bruce jest Hulkiem. Mimo wszystko o mało nie doszło do zaślubin Bannera z Betty, lecz transformacja w zielonego olbrzyma zniszczyła te plany i, chwilowo, uczucie. Wtedy do akcji wkroczył Talbot i rozkochał w sobie córkę generała. Wzięli oni ślub, lecz charakter i obsesja Glenna dotycząca złapania Hulka szybko doprowadziła do rozwodu. Betty ponownie zbliżyła się do Bannera. Pomimo licznych niebezpiecznych sytuacji i tragicznych momentów, ich uczucie wciąż narastało. Ponownie zaczęli oni planować ślub i tym razem doszedł on do skutku. Jednak ich wspólne życie wciąż napotykało kolejne przeszkody. Nie raz ocierali się oni o śmierć, a ich dzieje były wyjątkowo burzliwe. Betty była nawet raz w ciąży z Bannerem, lecz poroniła. Prawdopodobnie maczali w tym swoje palce Nightmare oraz D'Spayre, czerpiąc z tego niezdrową satysfakcję. Lata później Betty umarła, kiedy to Abomination zatruł ją własną krwią. Lecz po jakimś czasie ujawniono, że zamiast leżeć w grobie, jest ona przetrzymywana przez ojca, który nie pogodził się z jej śmiercią, zamrożona w specjalnej komorze hibernacyjnej.
Później Betty nagle powróciła do świata żywych zupełnie odmieniona i pomagała zakulisowo swojemu mężowi w walce z tajemniczą organizacją o nazwie Home Base. Jednak, jak się okazało, mogły to być wyłącznie halucynacje i manipulacje, jakimi Nightmare dręczył Hulka. Betty Ross wciąż miała przebywać w stanie hibernacji, a pan koszmarów insynuował, że ma razem z nią dziecko. Córkę Gwen, nazwaną później Daydream. Ponoć Nightmare wykorzystał śpiączkę Betty i zabawiał się jej kosztem, nawiedzając nieustannie w koszmarach. Z takiego właśnie związku powstała Daydream, ale wszystko to może być wyłącznie konfabulacjami. Ostatecznie komora z ciałem Betty gdzieś zaginęła i niczego nie można było potwierdzić. Kilka lat później okazało się, że to Leader oraz MODOK ją przejęli i w jakiś sposób przywrócili największą ukochaną Hulka do życia.

caiera_the_oldstrong.jpgCaiera the Oldstrong

Żona Hulka, matka Skaara oraz Hiro-Kali.
Kosmitka z planety Sakaar, z rasy wojowników cienia. Jedna z ich najpotężniejszych wojowniczek, która potrafiła korzystać z pradawnej mocy. Kiedy Hulk został wygnany z Ziemi i trafił na planetę Sakaar, ta była rządzona przez okrutnego tyrana, Red Kinga, a Caiera była pierwszym porucznikiem w jego przybocznej straży i osobistym ochroniarzem. Z początku ona i Hulk, który stanął na czele ruchu oporu, byli zaciekłymi wrogami, choć już od pierwszego spotkania między nimi iskrzyło. Gdy na jaw wyszły wszystkie niecne czyny Red Kinga, Caiera dołączyła do ruchu oporu i przeszła na stronę zielonego olbrzyma. W czasie licznych przygód uczucie pomiędzy szaroskórą wojowniczką a Hulkiem pogłębiało się. A kiedy w końcu wspólnymi siłami obalili oni krwawe rządy tyrana, zielony olbrzym został namaszczony na nowego króla imperium i pierwsze, co zrobił, to poprosił Caierę o rękę. Szybko doszło do intymnej ceremonii zaślubin i skonsumowania tego związku. Jeszcze prędzej Caiera ogłosiła dobrą nowinę, że jest w ciąży. Wojownicy cienia już tak mają, że czują to, a ich dzieci rozwijają się znacznie szybciej niż normalne. Wszystko zmierzało ku lepszemu, a Hulk wreszcie odnalazł spokój, miłość i akceptację, kiedy nagle wybuchła potworna bomba ukryta w kapsule, którą na Sakaar przybył zielony olbrzym. Eksplozja zdewastowała niemal całą planetę, a Caiera, która znajdowała się prawie w epicentrum wybuchu, spłonęła żywcem w ramionach Hulka.
Zielony olbrzym postanowił wrócić na Ziemię w poszukiwaniu zemsty i opuścił zgliszcza swojego królestwa. Jednak Hulk nie wiedział, że Caiera w chwili śmierci przelała całą swoją pradawną moc na płód, który przetrwał tę katastrofę. Okazało się, że szaroskóra wojowniczka nosiła w sobie bliźniaki, które pozostawione same sobie na dzikiej i zniszczonej planecie przetrwały i szybko osiągnęły dojrzałość dzięki spuściźnie potęgi, jaką odziedziczyli po swoich rodzicach. Tak narodzili się Skaar oraz Hiro-Kala.

thundra.jpgThundra

Wojowniczka z alternatywnej przyszłości, z XXIII wieku, gdzie trwa odwieczna wojna płci. Mimo to częsty bywalec regularnego uniwersum Marvela. Lata temu, w czasie jednej z takich wypraw w przeszłość, poddała ona Hulka próbie siły, aby dowiedzieć się czy jest on jej godzien, a potem uwiodła go i zdobyła jego próbkę genetyczną. Taki był cel jej misji - poznać najsilniejszego z mężczyzn i mieć z nim dziecko, aby było ono równie potężne, co jego rodzice i przechyliło szalę zwycięstwa na stronę kobiet w odwiecznej wojnie płci. Po powrocie do swojej przyszłości Thundra urodziła córkę, której nadano imię Lyra.
Później Thundra nieraz jeszcze pojawiała się na Ziemi #616, ale nigdy nie utrzymywała żadnych innych stosunków z Hulkiem.

rappaccini_monica.jpgMonica Rappaccini

Monica była wybitnie uzdolnioną studentką z dziedziny biochemii. Lata temu na Desert State University w stanie Nowy Meksyk poznała Bannera i miała z nim krótki romans. A tak naprawdę wykorzystywała jego pracę i badania. Wkrótce stała się ekspertem w dziedzinie wszelakich toksyn, dostała nawet Nobla i dołączyła do A.I.M., aby kontynuować swoje prace bez moralnych ograniczeń. Szybko została Scientist Supreme jednej z komórek tej terrorystycznej organizacji. Kilka razy próbowała przejąć władzę lub odłączyć się od A.I.M., ale bezskutecznie. Przeprowadzała eksperymenty nawet na własnej córce, Thanasee, lepiej znanej jako Carmilla Black, nowa Scorpion. Kilka razy czyniono dość poważne aluzje, że jest to dziecko Monicki i Bruce'a Bannera, ale nigdy do końca tego nie potwierdzono.
Rappaccini miała też krótki romans z Georgem Tarletonem, nim ten stał się MODOKiem. Z tego związku powstał syn, Sean Madigan, obecnie znany jako Head Case.

jarella.jpgJarella

Przez wiele lat, obok Betty Ross, uznawana za jedną z największych miłości Hulka. Księżniczka na planecie K'ai w Microversum. Kiedy Hulk pojawił się na jej subatomowym świecie, szybko zaskarbił sobie jej względy dzięki swojej sile i prawym czynom, jakich dokonywał. Jarella zakochała się w nim ze wzajemnością i ogłosiła swoim mężem i współwładcą K'ai, a mieszkańcy królestwa przyjęli go z radością i wszelkimi honorami. Lecz nim doszło do oficjalnych zaślubin, Hulk został wyrwany z Microverum i powrócił do realnego świata.
Jarella akceptowała zarówno zielonego olbrzyma, jak i Bannera, a ich miłość wciąż trwała. Spotkali się jeszcze kilkukrotnie, zarówno w Microversum, jak i realnym świecie, aż w końcu Jarella zginęła w dość przypadkowych i tragicznych okolicznościach.

talbot_glenn.jpgGlenn Talbot

Przez lata jeden z najzacieklejszych wrogów Hulka i rywalów Bruce'a Bannera. Były mąż Betty, brat Grey'a, wujek Matta Talbota.
Jeden z protegowanych generała Rossa w małej, tajnej bazie wojskowej, w której przeprowadzano gamma testy. Był przykładnym wojskowym, który wypełnia wszelakie rozkazy bez mrugnięcia okiem. Udało mu się awansować do rangi pułkownika. Glenn był też pupilem swojego dowódcy i zabiegał o względy jego córki Betty. Podobnie jak generał Ross, nie pałał przyjaźnią do Bannera i również całkowicie poświęcił się misji złapania Hulka. Później, ku uciesze swojego nowego teścia, wziął ślub z Betty i pomógł jej zapomnieć na chwilę o Bruce'ie. Jednak jego obsesja związana ze złapaniem Hulka coraz bardziej się pogłębiała i doprowadziła do kilku nieprzyjemności, tym bardziej, kiedy dowiedział się, że to Banner jest zielonym olbrzymem. Ostatecznie zakończyło się to szybkim rozwodem. Talbot mógł kompletnie poświęcić się Hulkowi i zginął w czasie jednej z ich licznych potyczek. Przynajmniej tak myślano przez wiele lat, bo ostatnio ujawniono, że może on wciąż żyć.

grey_%5Bbrian_talbot%5D.jpgGrey [Brian Talbot]

Szwagier Betty Ross, młodszy brat Glenna i wujek Matta Talbota.
Brian Talbot za młodu był mocno naciskany, aby pójść w ślady swojego starszego brata. Kiedy dowiedział się o śmierci Glenna, który poległ w walce z Hulkiem, znienawidził on zielonego olbrzyma. Wiele lat później generał Ryker wykorzystał to i namówił go na udział w eksperymentach z promieniowaniem gamma. Dzięki próbkom genetycznym Hulka oraz Leadera Brian zyskał nadludzką moc i mógł się przeobrażać w Grey'a, potężnego, szarego olbrzyma. W międzyczasie, Ryker cały czas indoktrynował go i z niego oraz mu podobnych utworzył paramilitarny oddział Gamma Corps. Mieli oni za zadanie zabić zielonego olbrzyma i starli się z nim w czasie World War Hulk. Jednak podczas tej konfrontacji Hulk uzmysłowił im, że zostali oni niecnie wykorzystani przez Rykera i obrócił ich przeciw niemu. Gamma Corps porzucili swoje złowieszcze zamiary, a Grey stał się ich naturalnym liderem.

nightmare.jpgNightmare

Pan snu i koszmaru. Demon, który lubi zabawiać się losem i psychiką zwykłych śmiertelników i wpływać na ich zachowanie. Im bardziej oni cierpią, tym więcej czerpie on z tego korzyści i satysfakcji.
Z gamma genealogią wiąże go tylko jego domniemany związek z Betty Ross, którą nawiedzał, kiedy ta przebywała w hibernacyjnej śpiączce. Jak sam twierdzi, ma z nią córkę, Daydream. Ma też jeszcze co najmniej dwójkę innych dzieci (Dreamqueen i Traumę) z innymi kobietami. Przez lata Nightmare zabawiał się także życiem Hulka dzięki swoim zdolnościom manipulacyjnym i halucynacyjnym. Razem z D'Spayre maczał też palce w poronieniu Betty, kiedy ta lata temu była w ciąży z Brucem.

jameson_john.jpgMan-Wolf [John Jameson]

Syn J. Jonah Jamesona Jr. z pierwszego małżeństwa, były mąż She-Hulk.
Ku uciesze ojca, jego kariera wojskowa przebiegała wręcz wzorowo. John wkrótce został jednym z najmłodszych pilotów w NASA i chlubą Ameryki. Lecz na tym jego normalność i sukcesy się kończyły. Później były już tylko kosmiczne wirusy, przeklęte kamienie wywołujące transformacje w wilkołaka i międzywymiarowe podróże. Problemy z tożsamością i agresją pod pseudonimem pułkownika Jupitera, przemiany w Man-Wolfa oraz Stargoda.
W czasie swoich licznych przygód miał on już styczność z She-Hulk, lecz uczucie, które nagle między nimi wybuchło, było dość nieoczekiwane. Krótki romans zakończył się przeprowadzonym w pośpiechu ślubem. Jednak szybko wyszło na jaw, że to niejaki Starfox wpływał na ich uczucia i doszło do rozwodu. Wprawdzie miłość Johna była prawdziwa, ale She-Hulk jej nie odwzajemniała.

brawn_%5Bdavid_pike%5D.jpgBrawn [David Pike]

David jest kuzynem She-Hulk oraz Hulka.
To dość ciapowaty, spokojny z natury młody mężczyzna, ale kompletnie podporządkowany woli swojej matki, dla której zrobiłby wszystko. Typowy maminsynek, w złym znaczeniu tego słowa. Jego ojcem jest zapewne niejaki pan Pike, ale nie przyszło nam go poznać na łamach komiksu i możemy wnioskować to wyłącznie po nazwisku. Jego matka, Cassandra Walters-Pike, to dość zawistna kobieta i ekspert w dziedzinie biologii. David dał się naszpikować jej specjalną miksturą i przeobraził w nadnaturalne, muskularne monstrum. Jego matka z zazdrości chciała, aby zabił on She-Hulk oraz jej ojca, Williama Morrisa Waltersa. Jednak David ostatecznie odmówił, nie chciał nikogo skrzywdzić. Mimo wielu gorzkich słów, jakie wtedy usłyszał i tak kochał swoją matkę ponad wszystko. Uratował ją przed policją i razem uciekli, a słuch po nich kompletnie zaginął. Do tej pory, David Pike pojawił się wyłącznie raz na łamach komiksu. Było to w 1989 roku w Marvel Fanfare #48.skaar.jpgSkaar

Syn Hulka oraz Caiery.
Gdy planeta Sakaar została zdewastowana w potwornej eksplozji, a jego matka została spopielona, dziecko, które nosiła, przetrwało. Niestety, nikt o tym nie wiedział i mały Skaar został pozostawiony sam sobie. Na dzikiej i nieprzyjaznej planecie, gdzie musiał się zmagać z wszelakimi bestiami i barbarzyńcami. Dzięki nadludzkiej sile i wytrzymałości odziedziczonej po ojcu oraz pradawnej mocy wojowników cienia odziedziczonej po matce, Skaar przeżył i szybko osiągnął dojrzałość. Wkrótce stał się najpoważniejszym z graczy na planecie, lecz był też wyjątkowo brutalny i porywczy. Ostatecznie, tuż przed zniszczeniem planety Sakaar przez Galactusa, Skaar został wygnany na Ziemię. A tam za punkt honoru postawił sobie zabicie własnego ojca, którego obwinia za porzucenie i wszystkie nieszczęścia, jakie go spotkały. Nie Bannera czy zielonego Hulka, lecz Zieloną Bliznę, dobrze znanego nam z Planet Hulk oraz World War Hulk.
W międzyczasie wyszło na jaw, że Skaar ma brata, Hiro-Kalę, ale nic o tym nie wie, i że potrafi zmieniać swą postać z zielono-szarego olbrzyma w szaroskórego chłopca.

hiro-kala.jpgHiro-Kala

Jak się okazało, Skaar nie był jedynym dzieckiem Hulka, jakie nosiła Caiera w chwili śmierci. Hiro-Kala, jego brat bliźniak, również przeżył eksplozję, która wyrwała go z łona matki, a jego dzieciństwo było zupełnie inne, choć wcale nie lżejsze. Trafił on do niewoli u barbarzyńców, aż w końcu zbiegiem okoliczności, lub zgodnie ze swoim przeznaczeniem, zakosztował w Old Power. Kiedy Skaar został wygnany z Sakaar na Ziemię, a cała planeta została zniszczona przez Galactusa, Hiro-Kala w końcu ujawnił swoje prawdziwe dziedzictwo i przejął wielkie pokłady pradawnej mocy, stając się równie potężnym, co reszta jego rodziny. Z biegiem czasu stał się on kompletnie nieczuły i okrutny. A za cel wyznaczył sobie przejęcie i zniszczenie całej Old Power we Wszechświecie i jest gotów na wszystko, aby to osiągnąć. Łącznie z poświęceniem milionów istnień i zaryzykowaniem konfrontacji z Galactusem. To ostatnie skończyło się dla niego dotkliwym poparzeniem i połowa jego twarzy została oszpecona potwornymi bliznami.

lyra.jpgLyra

Córka Hulka oraz Thundry.
Wojowniczka z alternatywnej przyszłości, z XXIII wieku, gdzie trwa odwieczna wojna płci. Jej matka wiele lat temu cofnęła się w czasie, żeby zdobyć próbkę genetyczną Hulka i mieć z nim dziecko, ponieważ według niej, tylko on był jej godzien i gwarantował, że ich potomek odziedziczy ich potęgę. Po udanej misji Thundra powróciła do swoich czasów i urodziła córkę, Lyrę. A ta zgodnie z przewidywaniami odziedziczyła po swoich rodzicach siłę i zdolności oraz odpowiednio rude włosy i zielony kolor skóry. Lyra, kiedy dorosła, szybko przechyliła szalę zwycięstwa na stronę kobiet w odwiecznej wojnie płci na swoim świecie. Później przeniosła się do przeszłości, do regularnego uniwersum Marvela, próbując powstrzymać tragedię w przyszłości. Ostatecznie Lyra postanowiła pozostać na Ziemi #616 i nie wracać do swojej rzeczywistości.

scorpion_%5Bcarmilla_black%5D.jpgScorpion [Carmilla Black]

Córka Monicki Rappaccini oraz prawdopodobnie Bruce'a Bannera. Wiele razy czyniono takie aluzje, ale nigdy do końca tego nie potwierdzono. Matka przeprowadzała na niej eksperymenty genetyczne, które wzmocniły jej odporność na wszelakie toksyny i dały nadprzyrodzone zdolności. Carmilla była wychowywana przez rodzinę zastępczą, dopóki nie zamanifestowała się jej moc. Wtedy odkryła, że A.I.M. chce przejąć nad nią kontrolę i że naprawdę nazywa się Thanasee Rappaccini. Jakiś czas później związała się z pewną komórką S.H.I.E.L.D. pod przewodnictwem agenta Dereka Khanaty.
Matka Scorpion miała też krótki romans z Georgem Tarletonem nim ten stał się MODOKiem, a z tego związku powstał syn, Sean Madigan, obecnie znany jako Head Case. Zatem jest on przyrodnim bratem Carmilli.

daydream.jpgDaydream

Domniemana córka Betty Ross oraz Nightmare'a.
Ponoć, kiedy Betty przebywała w hibernacyjnej śpiączce, cierpiała straszne katusze z powodu koszmarów, co niewątpliwie wykorzystał Nightmare, który zabawiał się jej kosztem. Z tych igraszek w jakiś sposób powstała córka, Gwen. Nightmare wysłał ją do realnego świata, aby mogła ona go poznać i w przyszłości lepiej się bawić ludzkimi losami. Lecz Gwen zakochała się w zwykłym śmiertelniku, niejakim Ripley'u, i kompletnie porzuciła swoje dziedzictwo. W czasie swojej konfrontacji z Nightmarem Hulk z przekąsem nazwał ją Daydream i tak się już przyjęło. Wszystko to jednak pozostaje jedynie w sferze domysłów, gdyż odbywało się na granicy snów i jawy w historii "Tempest Fugit" w Incredible Hulk vol. 3 #77-81 i nigdy tego nie potwierdzono. Jednak, gdyby okazało się to prawdą, to Daydream jest przyrodnia siostrą Dreamqueen oraz Terrance'a Warda, znanego lepiej pod pseudonimem Trauma, innych dzieci Nightmare'a.

banner_jr._robert_bruce.jpgBruce Banner Jr.

Syn Hulka z alternatywnej przyszłości, który trafił pod opiekę Wolverine'a z tejże samej alternatywnej przyszłości. Pierwszy raz mogliśmy go poznać na łamach serii Fantastic Four w historii "Death Of The Invisible Woman" (#558-561), gdzie jako członek przyszłych New Defenders przeniósł się wraz z towarzyszami do głównego uniwersum Marvela, aby szukać ratunku dla wszystkich ludzi ze swojego świata. Mimo kilku drobnych rozbieżności, jest on wiązany z Bannerem Jr. z zupełnie innej alternatywnej przyszłości, o której mogliśmy przeczytać w historii "Old Man Logan".
Nie jest to syn prawdziwego Hulka, głównego bohatera tego drzewa genealogicznego, ale jak już powyżej wspomniano, przebywa on w głównym uniwersum Marvela i mimo, iż jest uwięziony w innym wymiarze, na Nu-World, sztucznej kopii Ziemi, to warto o nim wspomnieć, bo to wciąż świat obarczony numerkiem #616.

talbot_matt.jpgMatt Talbot

Bratanek zarówno w stosunku do Glenna, jak i Briana Talbotów. Zatem musieli oni mieć jeszcze jednego, nieznanego do tej pory brata.
Matt szalenie podziwiał swojego wujka Glenna i idąc w jego ślady wstąpił do armii. Jest też do niego szalenie podobny, co wprowadziło trochę zamieszania, kiedy pojawił się po raz pierwszy w Incredible Hulk vol. 2 #436. Podobnie jak wujek poświęcił się złapaniu Hulka. Miał też za złe Betty, że zostawiła Glenna i po części obwiniał ją za jego śmierć. Mimo kilku sukcesów został wydalony ze służby za swoje drastyczne metody. Ostatecznie okazało się, że prawdopodobnie przez cały czas był mentalnie kontrolowany przez Leadera poprzez Omnibusa. Po zwolnieniu dyscyplinarnym słuch po nim zaginął.banner_brian.jpgBrian Banner

Ojciec Hulka, mąż Rebeccki. Wujek She-Hulk.
Za młodu doświadczył on przemocy domowej ze strony swojego ojca i bał się, iż odziedziczył po nim wszystkie te patologie. Dlatego nigdy nie miał w planach dzieci, jednak wszystko potoczyło się inaczej. Na studiach poznał Rebeccę, wzięli ślub, a wkrótce pojawił się mały Bruce. Brian był geniuszem w dziedzinie fizyki, eksperymentował też z promieniowaniem. Presja i stres w pracy doprowadziły go do alkoholizmu, co szybko odbiło się na rodzinie i stał on się taki sam, jak jego ojciec. Stracił pracę, był agresywny i łatwo wpadał w gniew. Popadł w obłęd i uważał swojego syna za wybryk natury z powodu jego wybitnej inteligencji. W czasie jednej z awantur zabił Rebeccę na oczach małego Bruce'a i jemu też groził. Po tym trafił do zakładu dla psychicznie chorych, a kiedy z niego wyszedł, ponownie skontaktował się z synem. Przez jakiś czas wszystko było w porządku, aż Brian ponownie stracił panowanie nad sobą. Zaczął się szarpać z synem na cmentarzu, nad grobem Rebeccki. W czasie tego zajścia Bruce odepchnął go, a ten się wywrócił, uderzył głową o nagrobek żony i umarł.

banner_rebecca.jpgRebecca Banner

Matka Hulka, żona Briana. Ciotka She-Hulk.
Rebecca poznała Briana Bannera na studiach i wkrótce potem wzięli razem ślub. Wszystko układało się dobrze, dopóki Brian nie zaczął pić i wyładowywać stresu z pracy na żonie. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej, kiedy Rebecca oznajmiła, że jest w ciąży. Brian nigdy nie chciał mieć dzieci. Obawiał się, że przekaże mu wszystkie swoje patologie odziedziczone po swoim ojcu, poza tym kiedyś w pracy miał wypadek z promieniowaniem i podejrzewał, że i to może się odbić jakoś na jego potomkach. Poród odbył się z pewnymi komplikacjami i młody Bruce musiał pozostać kilka dni pod obserwacją, nim rodzice mogli go zabrać do domu. Jeśli to możliwe, to domowa sytuacja w rodzinie Bannerów pogorszyła się jeszcze bardziej, kiedy to mały Bruce szybko ujawnił swoją wielką inteligencję. Brian wtedy znalazł się już na równi pochyłej. Alkoholizm, napady agresji i gniewu, niemal obłęd. To musiało się źle skończyć i tak się skończyło. Po jednej z awantur, Rebecca chciała zabrać syna i się wyprowadzić, uciec, ale została złapana i w wyniku szarpaniny zginęła, kiedy to Brian cisnął nią o ziemię. Wszystko to odbyło się na oczach małego Bruce'a i pozostawiło po sobie uraz psychiczny.

walters_morris.jpgWilliam Morris Walters

Ojciec She-Hulk, mąż Elaine Ann Banner. Wujek Hulka.
Morris był policjantem w Los Angeles. Dzięki swojej nieustępliwości i praworządności, szybko został awansowany na szeryfa i wydał wojnę miejscowej mafii. Za jego zaciekłość życiem zapłaciła żona, która zginęła w zamachu przygotowywanym na niego. Wtedy poświęcił się jeszcze bardziej pracy, a jego córka zgodnie z jego życzeniem zaczęła studiować prawo i wkrótce stała się jednym z najlepszych prawników na wschodnim wybrzeżu. Przez to, ona również zadarła z mafijnymi bossami i wkrótce stała się ich celem. Dzięki pomocy Bruce'a Bannera przeżyła zamach na swoje życie i stała się She-Hulk. Morris początkowo nie wiedział, że zielona olbrzymka jest jego córką i próbował ją pojmać i zwalczać. Później miał jej za złe, że jako superbohaterka wtrąca się w policyjną robotę. Lecz ostatecznie się z nią pogodził i ich wzajemne stosunki powróciły do normalności.
Kilka lat później Morris prawdopodobnie przeszedł na emeryturę i zaczął romansować z Louise Grant Mason, niegdyś znaną jako Blonde Phantom. Razem zamieszkali i nawet planowali ślub, ale nic więcej o tym nie wiadomo.

walters_elaine_ann.jpgElaine Ann Banner-Walters

Siostra Briana Bannera, żona Williama Morrisa Waltersa i matka She-Hulk. Ciotka Hulka.
Zginęła wiele lat temu, przypadkowo, w zamachu przygotowywanym na jej męża, szeryfa policji, w wypadku samochodowym upozorowanym przez miejscowych mafiosów. Jej śmierć miała wielki wpływ na rodzinę. Mąż kompletnie poświęcił się pracy, a córka postanowiła zostać najlepszym prawnikiem w Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to, aby walczyć z przestępczością.
Mimo, że Elaine zginęła wiele lat temu i znamy ją głównie ze wspominek i flashbacków, to pojawiła się jeszcze w postaci astralnej, jako duch. Dzięki temu, że jej córka raz chwilowo zawitała w zaświatach, miała okazję przekazać jej, jak bardzo jest z niej dumna z tego, czego dokonała jako She-Hulk.

banner_susan_elizabeth.jpgSusan Elizabeth Banner-Drake

Druga siostra Briana Bannera. Ciotka Hulka oraz She-Hulk.
Kiedy Brian zamordował swoją żonę i trafił do szpitala psychiatrycznego, to ona zaopiekowała się małym Brucem. Zapewniła mu wikt i opierunek przez kilka lat. Bruce już wtedy przejawiał problemy psychiczne, był zamknięty w sobie, nieczuły i miał wyimaginowanego przyjaciela, którego nazywał Hulkiem. To i nadludzka inteligencja nie przysparzało mu przyjaciół i prowokowało różne incydenty. Wkrótce wojsko zainteresowało się młodym, wybitnym Bannerem i zaczęło śledzić jego naukową karierę, a o Susan już więcej nie wspomniano.
Pojawiła się ona na łamach komiksu tylko raz, w historii "Tempest Fugit", Incredible Hulk vol. 3 #77-81, i nie wiadomo o niej nic więcej oprócz tego, że była rozwiedziona, a jej były mąż miał na nazwisko Drake.

ross_thaddeus.jpgThaddeus Ross

Odwieczny i najzacieklejszy przeciwnik Hulka. Ojciec Betty, mąż Karen i teść Bruce'a Bannera.
Thaddeus wywodzi się w wojskowej rodziny i od najmłodszych lat wpajano mu wartości patriotyczne. Jego dziadek był w armii, jego ojciec był w armii, więc i on szybko się zaciągnął. Dzięki wyniesionym z domu tradycjom i dyscyplinie szybko zaczął się piąć po kolejnych szczeblach kariery. Był bohaterem kilku wojen. W międzyczasie ożenił się z córką swojego przełożonego i miał z nią dziecko. Był trochę zawiedziony, że urodziła mu się córka, Betty, a nie syn, ale nie dawał jej tego odczuć. Kilkanaście lat później Karen zmarła i Thaddeus sam musiał zająć się wychowaniem córki. Był już generałem, został zdjęty z pierwszej linii frontu i przeniesiony na boczny tor. Objął dowództwo nad małą, tajną bazą wojskową, gdzie przeprowadzano testy z bronią. To tam zetknął się z Bannerem, a jego córka wbrew zakazom zakochała się w młodym naukowcu. Thaddeusowi bardzo nie podobał się ten związek i chciał, aby córka zgodnie z tradycją rodzinną wyszła za mąż za wojskowego, jego protegowanego i pupila, Glenna Talbota. Tymczasem na horyzoncie pojawił się Hulk, którego Ross z miejsca znienawidził i za punkt honoru postawił sobie jego schwytanie. Kiedy wyszło na jaw, że to Banner, znienawidził go jeszcze bardziej i za wszelką cenę chciał pokonać. Nawet kiedy Bruce został jego zięciem, nie było taryfy ulgowej. Hulk stał się jego obsesją i głównym celem w życiu. Thaddeus był gotów na wszystko, żeby go dopaść. Zawierał najprzeróżniejsze sojusze, nawet ze złoczyńcami, żeby dopiąć swego. Ale i parę razy, przez wzgląd na koneksje rodzinne, pomagał Bannerowi. Mimo wszystko, Ross szczerze nienawidzi i pogardza Brucem, i zrobiłby wszystko, aby ten nigdy nie poznał jego córki.
Obecnie generał Thaddeus "Thunderbolt" Ross jest uznawany za zmarłego. Ponoć zginął w czasie walki z Red Hulkiem, ale nawet mimo dowodów mało kto w to wierzy. Zresztą i tak nie byłaby to jego pierwsza wizyta w zaświatach, więc nigdy nic nie wiadomo.

ross_karen_lee.jpgKaren Lee Ross

Matka Betty i żona Thaddeusa.
Ona również wywodziła się z wojskowej rodziny i była córką przełożonego Thaddeusa. Zmarła, kiedy Betty była nastolatką. Pojawiała się wyłącznie we wspomnieniach i to nielicznych, dlatego tak mało o niej wiadomo.brain_%5Bcassandra_pike%5D.jpgBrain [Cassandra Pike]

Ciotka She-Hulk oraz Hulka.
Cassandra Walters lata temu wyszła za mąż za niejakiego pana Pike'a wbrew woli swojego ojca i za to została przez niego wydziedziczona. Mimo wielu sukcesów w dziedzinie biologii, a nawet nagrody Nobla, wciąż pozostawała czarną owcą rodziny. Była szalenie zazdrosna o swojego młodszego brata, Williama Morrisa Waltersa, który według niej niezasłużenie cieszył się względami ojca. A czarę goryczy przelała jego córka, She-Hulk, która szybko została okrzyknięta bożyszczem Ameryki. Cassandra wykorzystała swój geniusz i opracowała specjalną formułę na przyrost mięśni. Naszpikowała nią swojego ciapowatego synalka, Davida, i przekształciła go w potężne monstrum. Chciała wykorzystać jego siłę, aby dokonać swej zemsty i zabić She-Hulk oraz Williama Morrisa Waltersa. Lecz ostatecznie David sprzeciwił się jej woli, chyba po raz pierwszy w życiu, i odmówił. Mimo wszystko później pomógł jej uciec przed policją i słuch po nich kompletnie zaginął. Kobieta sama określiła się mianem Brain, a swojego "nowego" syna nazwała Brawn.
Do tej pory Cassandra Pike pojawił się wyłącznie raz na łamach komiksu. Było to w 1989 roku w Marvel Fanfare #48.

questionmark.jpg? Pike

Mąż Cassandry.
To ponoć przez ślub z nim została ona wydziedziczona z rodziny. Prawdopodobnie jest on ojcem Davida. Lecz nic więcej o nim nie wiadomo, gdyż pojawia się on tylko w słownych relacjach w Marvel Fanfare #48 i nawet nie wiadomo, czy żyje i czemu ojciec Cassandry tak za nim nie przepadał.jameson_j._jonah.jpgJ. Jonah Jameson Jr.

Najbardziej znany redaktor naczelny gazety w uniwersum Marvela, a także zaciekły przeciwnik Spider-Mana. Ojciec Man-Wolfa i teść She-Hulk.
J. Jonah Jameson Jr. był wychowywany w rodzinie brata swojego ojca. W dzieciństwie otrzymał surową lekcję życia, która odcisnęła się na jego poglądach i przekonaniach. Już wtedy nie przepadał za superbohaterami. W czasach szkolnych zajmował się pośrednio dziennikarstwem, a także sportem. Wtedy też poznał swoją pierwszą żonę, Joan, z którą wziął ślub zaraz po zakończeniu edukacji. Krótki epizod życia związał też z armią i uczestniczył w kilku konfliktach wojskowych. Później urodził mu się syn, John, którego życiorys jest dość burzliwy. Był on astronautą, pułkownikiem Jupiterem, Man-Wolfem, a także Stargodem. W międzyczasie Joan zginęła podczas napadu z ręki zamaskowanego przestępcy. To jeszcze bardziej pogłębiło uprzedzenia Jonaha w stosunku do superbohaterskiej społeczności, szczególnie tej ukrywającej swoją tożsamość. Jakiś czas później poznał on Marlę Madison, która została jego drugą żoną. Adoptowali oni Marthę "Mattie" Franklin, lepiej znaną jako jedną z Spider-Woman.
Ogólnie historia J. Jonaha Jamesona Jr. obracała się głównie wokół Spider-Mana i miała bardzo mało wspólnego z gamma postaciami. Lecz pewnego dnia jego syn niespodziewanie ożenił się z She-Hulk. To doprowadziło Jonaha niemal do furii. Nie chciał on kolejnych "cudaków" w rodzinie. Jednak ostatecznie She-Hulk przekonała go do siebie i udzielił on temu małżeństwu swojego błogosławieństwa. Lecz związek ten szybko się rozpadł, kiedy wyszło na jaw, że to niejaki Starfox wpływał na uczucia młodej pary i doszło do rozwodu.
Niedawno na scenie komiksowej pojawił się prawdziwy ojciec Jonaha - J. Jonah Jameson Sr.. Ożenił on się z powszechnie znaną May Parker, więc gdyby pociągnąć dalej tę gałąź gamma drzewa genealogicznego, to można by dojść aż do Petera Parkera, popularnego Spider-Mana.

jameson_joan.jpgJoan Jameson

Pierwsza żona J. Jonah Jamesona i matka Man-Wolfa.
Zginęła lata temu napadnięta przez zamaskowanego przestępcę, stąd pewnie tyle uprzedzeń u jej męża do zamaskowanych bohaterów. Prawdopodobnie w komiksach pojawiała się wyłącznie we wspomnieniach i flashbackach, dlatego bardzo mało o niej wiadomo.jameson_marla.jpgMarla Jameson

Druga żona J. Jonah Jamesona Jr. i teściowa She-Hulk.
Marla, z domu Madison, jest wybitnym naukowcem w dziedzinie robotyki a także elektro-biologii. Jej ojciec był dobrym przyjacielem J. Jonah Jamesona Jr., a ona poznała go lata później, kiedy ten przyszedł do niej ze zleceniem zbudowania jednej z wersji Spider-Slayerów. Obydwoje przypadli sobie do gustu i w niedalekiej przyszłości zaowocowało to ślubem. Man-Wolf został jej pasierbem. A jakiś czas później, razem z J. Jonah Jamesonem Jr., adoptowali Marthę "Mattie" Franklin, lepiej znaną jako jedną z licznych Spider-Woman.
W przeciwieństwie do męża, Marla dość spokojnie przyjęła krótki związek małżeński jej pasierba z She-Hulk, który rozpadł się, kiedy wyszło na jaw, że to niejaki Starfox wpływał na ich uczucia.questionmark.jpgBruce Banner

Dziadek Hulka ze strony ojca.
Niewiele o nim wiadomo oprócz tego, że stosował przemoc domową na swoim synu i żonie. To przez niego Brian nie chciał mieć dzieci, gdyż obawiał się, że będzie dla nich taki sam i to pewnie przez takie wychowanie rozwinęły się w nim wszystkie patologie. Dziadek Bruce nosi takie samo imię, jak Hulk. Prawdopodobnie nigdy nie padło ono w żadnym kontekście w komiksie, ale pojawiało się w handbookach.

questionmark.jpgSusan ?

Babcia Hulka ze strony matki.
Nic o niej nie wiadomo, tak jak i nie znamy nazwiska rodowego z tej strony rodziny. Jej imię przewinęło się prawdopodobnie jedynie w handbookach.
alexanderross.jpgAlexander Ross

Ojciec Thaddeusa i dziadek Betty.
Wywodził się w wojskowej rodziny i od najmłodszych lat wpajał już synowi wartości patriotyczne. W armii osiągnął stopień generała, a Thaddeus za wszelką cenę chciał iść w jego ślady. Pojawiał się wyłącznie we wspomnieniach i to nielicznych, dlatego tak mało o nim wiadomo.elizabethross.jpgElizabeth Ross

Matka Thaddeusa i babka Betty.
Żona Alexandra. Pojawiała się wyłącznie we wspomnieniach i to nielicznych, dlatego tak mało o niej wiadomo.Opracował redaktor Black Bolt. Poprawił redaktor S_O.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.