Avalon » Publicystyka » Artykuł

"The Other" - okładki alternatywne

Jak wiadomo nie od dziś, dzięki różnym kostiumom (i nie tylko), Spidey swój wygląd kilka razy zmieniał. Gdy dołożymy do tego stroje innych osobników, którzy nosili pajęcze szmatki, otrzymamy idealny materiał na alternatywne okładki do komiksów wchodzących w skład crossovera. Podobnie musiał pomyśleć Mike Wieringo.

"THE OTHER: EVOLVE OR DIE" - OKŁADKI ALTERNATYWNE

 

Jak wiadomo nie od dziś, dzięki różnym kostiumom (i nie tylko), Spidey swój wygląd kilka razy zmieniał. Gdy dołożymy do tego stroje innych osobników, którzy nosili pajęcze szmatki, otrzymamy idealny materiał na alternatywne okładki do komiksów wchodzących w skład crossovera. Podobnie musiał pomyśleć Mike Wieringo, a efekty jego pracy możecie podziwiać poniżej.

 

var_01_fnsm001.jpg

Friendly Neighborhood Spider-Man #1

Okładka przedstawia Spider-Mana w klasycznym, czerwono-niebieskim kostiumie.

 

var_02_mksm019.jpg  

 Marvel Knights: Spider-Man #19

Spider-Man w czarnym kostiumie.

 

var_03_tasm525.jpg  

The Amazing Spider-Man #525

Lekko zmodyfikowany czerwono-niebieski kostium, który nosił klon Petera, Ben Reilly, po przejęciu od niego roli Spider-Mana.

 

var_04_fnsm002.jpg

Friendly Neighborhood Spider-Man #2

W takim stroju Spidey wracał do domu, gdy dzięki pomocy Fantastic Four pozbył się po raz pierwszy symbiotycznego kostiumu. A że został po tym zupełnie nagi, FF ubrała go w swój stary kostium. Niestety, u nich w rodzinie masek się nie nosi, więc nasz bohater musiał zadowolić się papierową torbą (dla ciekawych: wydarzyło się to w The Amazing Spider-Man #258).

 

 var_05_mksm020.jpg

Marvel Knights: Spider-Man #20

Kostium, którego Ben Reilly używał jako Scarlet Spider.

 

 var_06_tasm526.jpg

The Amazing Spider-Man #526

 Pamiętacie, jak Peterowi wyrosły cztery bonusowe kończyny górne? Ta okładka przedstawia go właśnie w tej trudnej chwili (dla ciekawych: działo się to w The Amazing Spider-Man #100-102).

 

 var_07_fnsm003.jpg

Friendly Neighborhood Spider-Man #3

Tak wyglądał Spidey, gdy dzięki kosmicznej mocy Uni-Power przyjął na krótko rolę Captaina Universe (dla ciekawych: w The Amazing Spider-Man #329).

 

var_08_mksm021.jpg

Marvel Knights: Spider-Man #21

Spider-Man musiał przywdziać taki pancerz, by pokonać Richarda Fiska. Ciekawostka: kostium nie był metalowy - materiał, którego Peter użył do jego stworzenia miał podobny skład, jak jego sieć (dla ciekawych: działo się to w Web of Spider-Man #100).

 

var_09_tasm527.jpg

The Amazing Spider-Man #527

Pamiętacie imprint 2099? Takiego kostiumu używał w 2099 r. Miguel O'Hara, gdy realizował się jako Spider-Man.

 

var_10_fnsm004.jpg

Friendly Neighborhood Spider-Man #4

Pierwszy kostium Petera, który założył, gdy próbował swoich sił we wrestlingu (działo się to oczywiście w Amazing Fantasy #15).

 

var_11_mksm022.jpg

Marvel Knights: Spider-Man #22

Peter Parker w normalnym ubraniu. Ciekawostka: o wyborze takiej okładki zadecydowali w głosowaniu właściciele amerykańskich sklepów komiksowych.

 

var_12_tasm528.jpg

The Amazing Spider-Man #528

Ta sympatyczna świnka to oczywiście Spider-Ham. O wyborze tej postaci na okładkę również zdecydowali właściciele sklepów komiksowych. Co ciekawe, Spider-Ham zwyciężył także w sondzie zorganizowanej przez Newsaramę. Wieprzek zdeklasował w niej takich "rywali", jak Spider-Hulk czy Spider-Carnage.

 

Na tym jednak nie koniec. Marvel, zachęcony pozytywnym odbiorem powyższych dzieł Mike'a Wieringo, w utrzymaną w podobnej stylistyce alternatywną okładkę wyposażył jeszcze jeden komiks:

var_13_tasm529.jpg

The Amazing Spider-Man #529

Rysunek przedstawia oczywiście Petera Parkera w kostiumie, jaki po wydarzeniach z The Other sprezentował mu Tony Stark.

 

Jaro

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.