Avalon » Publicystyka » Artykuł

Życiorys: will.i.am

Życiorys: will.i.am 


william.jpg


Imię i nazwisko: William J. Adams 
Miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone 
Data urodzenia: 15 marca 1975 
Znak zodiaku: Ryby 

Debiut aktorski po trzydziestce? I to od razu w największym hicie sezonu? Po zdobyciu czterech nagród Grammy i sprzedaniu ponad 30 milionów płyt? Tak, to nie kto inny jak will.i.am. 

Wiliam Adams urodził się 15 marca 1975 roku w Los Angeles. Znany jest przede wszystkim jako członek hip-hopowej formacji Black Eyed Peas, z którą nagrał pięć albumów studyjnych (najnowszy ukaże się 6 czerwca tego roku). To z nich pochodzą takie hity jak "Where Is The Love?", "My Hump", "Let's Get It Started" czy "Don't Phunk With My Heart". Za te trzy ostatnie kompozycje grupa otrzymała prestiżowe nagrody Grammy. Black Eyed Peas występowało również w Polsce - ostatni raz 17 września 2007 roku w warszawskim Amfiteatrze Parku Sowińskiego. 

Kariera solowa Willa również ma się dobrze. Ostatni na dzień dzisiejszy solowy album - "Songs About Girls" - ukazał się w 2007 roku. Z powodzeniem produkuje też utwory takich gwiazd jak Justin Timberlake, John Legend, Kelis, Nas, The Game, Mariah Carey, Whitney Houston, Michael Jackson, Carlos Santana, Busta Rhymes i koleżanki z Black Eyed Peas - Fergie. Podczas zeszłorocznej kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych poparł Baracka Obamę, pisząc piosenki "Yes We Can" i "We Are The Ones". Pierwsza z nich została nagrodzona Emmy, telewizyjnym odpowiednikiem Oscara. Po wyborach powstała kolejna kompozycja w hołdzie obecnemu prezydentowi - "It's A New Day". 

Rola Wraitha w "X-Men Geneza Wolverine" jest jego debiutem na dużym ekranie. Wcześniej zdążył jedynie zagrać z resztą Black Eyed Peas w serii reklam Snickersa i podłożył głos postaci Moto Moto w "Madagaskarze 2". Jak poradził sobie w najnowszej produkcji o bohaterach ze stajni Marvela? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w kinach. 

Źródła:

Autor: PuppetMaster

 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.