Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel kliknięcie #13: Comics Continuum, Dawidsu i Motyw Drogi

Przed nami trzynaste kliknięcie, za którym kryje się staruszek Comics Continuum, Dawidsu ze swoimi komiksami i kolejny polski blog. Zapraszam.
Serwis internetowy tygodnia: Comics Continuum

comiccontinuumsmall.jpg


W zeszlym tygodniu była „moja pierwsza” strona o Daredevilu. Dzisiaj znów sentymentalnie, przedstawiam "mój pierwszy" serwis internetowy o komiksach za oceanem. Tak, tak ładnych parę lat temu to właśnie z Comics Continuum dowiadywałem się wszystkich nowinek o komiksach amerykańskich wydawnictw i wszystkim, co z nimi związane. Trzeba przyznać, że od tamtej pory CC praktycznie nic, ale to nic, się nie zmieniło. Na stronie głównej widocznych jest pięć prostokątów, z czego każdy oznacza jeden z ostatnich pięciu dni i zawiera spis newsów z danego dnia. Po kliknięciu z jeden z pięciu odnośników dostajemy rozwinięcie każdego z newsów z danego dnia. I tyle. Mówi się, że kto stoi w miejscu, ten się cofa, rozwoju brak. W tym przypadku redaktorzy CC zdają się nie mieć pojęcia że słowo "rozwój" w ogóle istnieje. Mimo to mamy do czynienia z przerostem treści nad formą, gdyż strona to czyste fakty. Nie znajdziemy tutaj komentarzy czy docinków redaktorów, cały czas tylko fakty, fakty, fakty. Jeśli jeszcze nigdy nie mieliście okazji zapoznać się z CC, to gorąco do tego zachęcam. Wspominałem już, że aktualizacje są praktycznie codziennie?

Komiks internetowy tygodnia: Dawidsu

dawidsusmall.jpg

Komiks internetowy w tym tygodniu to zbiór wielu komiksów jednego autora. Niejaki Dawidsu narysował historie takie, jak "Alfred D. Fish" czy "Posiadłość Ego". Na stronie znajdziecie też kilka innych prac. Wszystkie komiksy są utrzymane w zabawnym tonie, chociaż ich poziom jest dość zróżnicowany. Niejednemu się spodobają, ale zapewnie znajdą się tacy wytykający niski poziom czy płytki humor. Należy też pamiętać, że żadne nowe historie już się tu (chyba) nie pojawią, gdyż ostatnia aktualizacja miała miejsce w marcu zeszłego roku.Blog tygodnia: Motyw Drogi

motywdrogismall.jpg

Czemu akurat ten blog w tym tygodniu? Tak się składa, że jego temat został poruszony w naszym redakcyjnym gronie i dzięki temu w ogóle się o nim dowiedziałem. Aż wstyd się przyznać, gdyż to chyba najlepszy z polskich blogów komiksowych, przynajmniej z tych, które widziałem (wiem, wiem, jeszcze pewnie niewiele widziałem). Chociaż sami jego autorzy piszą, że to magazyn internetowy, pozwoliłem sobie podpiąć go pod "bloga", bo formą bardzo go przypomina. Jak już wspomniałem, na blogu pojawiają się teksty wielu osób, co przekłada się na większą liczbę tekstów niż w przypadku konkurencji. Oprócz komiksów znajdziecie tu wpisy traktujące o grach, muzyce, itp. itd. Tematy poruszane są ciekawe i zazwyczaj powiązane z dużą ilością odnośników, co pozwala szerzej na daną kwestię spojrzeć. Dodatkowo dostajemy pokaźne archiwum, które sięga do kwietnia 2006. Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić ten blog (magazyn komiksowy) wszystkim fanom komiksów.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.

Foxdie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.