Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel #10: DC Multiverse, Lilformers i Bully

W tym tygodniu zobaczycie serwis poświęcony największemu konkurentowi Marvela, czyli DC i do tego w naszym ojczystym języku. Potem pośmiejecie się przy komiksie fanatyka Transformers i innych rzeczy, które wiekszość z nas zna z dzieciństwa, a na koniec poczytacie blog pewnego byka.
3.JPG

Serwis internetowy tygodnia: DC Multiverse

 

Największa polska strona poświęcona temu gorszemu wydawnictwu, które zajmuje sie bohaterami i musi cały czas padać przed stopami swojego większego konkurenta, którego komiksami my się zajmujemy! Nie no, tak na serio, to DC też ma świetne uniwersum, Batmana, który jest najlepszym bohaterem, jakiego stworzono i wieloma innymi postaciami, które są niezwykle popularne, jak Superman, Green Lantern czy Flash. Strona mimo, że młoda, rozwija się ciekawie. Silną stroną serwisu jest ciągle zwiększająca się ilość recenzji i ogromna ilość newsów, co zadowoli każdego fana DC. Do tego dochodzą również tak podstawowe dla stron tematycznych rzeczy, jak streszczenia czy biosy. Obecnie na stronie widoczne są tylko newsy, ponieważ zbliżają się urodziny serwisu i z tego, co się dowiedziałem, redakcja szykuje kilka dużych niespodzianek. Wiec odwiedzajcie i poznawajcie świat DC, bo warto docenić zapał twórców, że w tak ciekawy sposób udaje im się przedstawiać to uniwersum.

 

 

1.JPG


Komiks internetowy tygodnia: Lilformers [Matt Moylan]

 

Lilformers, na co wskazuje sama nazwa, od poczatku zajmował się prezentowaniem dowcipów związanych ze światem Transformers w formie pojedynczych paneli. Żarty tyczyły się całego świata tych niezwykłych robotów, od starego serialu telewizyjnego, przez serie zabawek, film pełnometrażowy czy sam fandom. Od pewnego czasu jednak Moylan rozszerzył zakres tematów, z których czerpie pomysły i w jego komiksie pojawiają się postacie znane z kart komiksów czy w głównej mierze cała plejada postaci z klasycznych kreskówek z lat '80 i '90. To wszystko doprawione jest świetną kreską Moylana, a poziom humoru jest naprawdę wysoki. Zachęcam do czytania tak paneli, jak i samych komentarzy autora pod nimi, które często są tak zabawne jak komiks.

 

 

2.JPG


Blog tygodnia: Bully Says: Comics Oughta Be Fun!


Bully, mały pluszowy byk, za którego postacią ukrywa się twórca jednego z najciekawszych blogów, jakie znam. Ciężko powiedzieć, o czym konkretnie jest blog, ponieważ znajdziemy tutaj ogromną liczbę wpisów związanych z komiksami, ale do tego dochodzą teksty o serialach, filmach czy książkach. Blog jest prawdziwą kopalnią dla tych, którzy poszukują ciekawostek związanych z archiwalnymi komiksami. Bully często przedstawia na swoim blogu zabawne sytuacje z klasycznych numerów Fantastic Four, Avengers i wielu innych, zawsze okraszone celnym i zabawnym komentarzem. Do tego dochodzą stałe kolumny, jak "Ten of a kind", gdzie przedstawiane jest dziesięć okładek z różnych komiksów z podobnym głównym motywem, czy "Separated at birth", gdzie pokazane są okładki, które są praktycznie identyczne. Dostajemy również relacje z wielu konwentów, które są długie i ciekawe, ponieważ poznajemy całość tak, jakbyśmy sami się tam znaleźli, czy recenzje komiksów. Warto śledzić blog Bully'ego, bo nigdy nie wiadomo, czym nas zaskoczy.

 

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na adresy członków redakcji lub dajcie znać na naszym forum.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.