Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel #5: Superhero Flix, Immortal i Szymon Kudrański

Dziś zabieramy się za następny serwis filmowy. Dodatkowo prezentujemy kolejny komiks internetowy i po raz pierwszy zapoznajemy Was z blogiem, który wart jest szczególnej uwagi.

Jeden z ciekawszych serwisów o ekranizacjach komiksów. O dziwo, najrzadziej przytaczany z całej czołówki. Bardzo często pojawiają się na nim informacje, których nie znajdziecie gdzie indziej. Niestety, aktualizowany jest co prawda regularnie, acz odnajdziecie na nim mniej wiadomości dziennie, niż na poprzednio opisywanych stronach. Za to doniesienia są napisane w sposób bardziej wyczerpujący temat. Również wygląd jest estetyczniejszy niż w Comic Book Movie i Comics2Film. Warto zaznaczyć, iż serwis jest wyposażony we wszelakie udogodnienia, takie jak RSS i wyszukiwarka. Znajdziemy tutaj bazę filmów, która jednak mogłaby wreszcie zacząć działać, jak trzeba. Jest również forum dyskusyjne, niestety niezbyt często odwiedzane. Sumując, mamy tu do czynienia z ciekawym miejscem, jednak głównie dla tych, którzy chcą wiedzieć coś więcej o produkcjach, na które z niecierpliwością czekają.


Kolejny komiks związany z tegoroczną nagrodą Eisnera. Bez wygranej, jakkolwiek nominacja to także zacne wyróżnienie. Dean Haspiel prezentuje nastrojową, choć niezbyt wybitnie narysowaną historię pełną przemocy, czarnego humoru, seksu i wszystkiego, co się z tym wiąże. Plusem jest to, że Immortal czytamy w mgnieniu oka i nieco przypomina Sin City – tak wykonaniem, jak i treścią. Warto tu przynajmniej zajrzeć.


Nasz człowiek na zachodzie. Jeśli chcecie zapoznać się z wywiadem, jakiego udzielił niedawno Alei Komisu, to zapraszamy tutaj. Rysuje dla kilku wydawnictw i robi to naprawdę świetnie. Ma za sobą także małą przygodę z Marvelem. Jeśli chcecie przeczytać o jego ostatnich pracach, wtedy blog, który Wam dziś prezentujemy, jest jak znalazł.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.

Fylyp3g
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.