Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel #2: Marvel Database

Jeśli Avalon przestaje Wam wystarczać, szukacie jak najpełniejszego źródła wiedzy o bohaterach ulubionego wydawnictwa, wtedy warto zajrzeć na Marvel Database. Jest to encyklopedia tworzona przez internautów dla internautów.

Serwis zawiera ponad 20 tysięcy artykułów i blisko 35 tysięcy wszelakich grafik. Jest nie tylko źródłem wiedzy historycznej. Znajdziecie w nim także aktualności, które piszą sami użytkownicy bazy. Posiada również forum dyskusyjne. Każdy z Was może współtworzyć ten serwis w niemal każdej jego części. Działa on na podobnych regułach jak Wikipedia.

database.jpg


Na Marvel Database znajdziecie niemalże wszystko, co jest związane z działalnością oficyny wydawniczej. Poczynając od komiksów, poprzez biosy, opisy zespołów, lokacje, przedmioty, kończąc na przepastnych galeriach. Jest tam również sporo odnośników do innych serwisów, celem rozszerzenia wiedzy. Autorzy komiksów także znaleźli swoje miejsce pomiędzy superbohaterami. Gdy jesteście ciekawi produkcji z dużego i małego ekranu, to też warto Wam polecić właśnie ten wortal. W planach jest wersja dla użytkowników od Bałtyku do Tatr.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.

Fylyp3g
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.