Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Bloodshot: Odrodzenie tom 3 Staroświecki

Pierwsze dwa tomy serii "Bloodshot: Odrodzenie stworzyły zamkniętą historię opowiadającą o powrocie Ray'a do roli Bloodshota. Trzeci tom wrzuca nas trzydzieści lat w przyszłość od tamtych wydarzeń. Świat jest całkiem odmieniony, to postapokalipsa rodem z Mad Maxa. Gdzieś w tym wszystkim na pustkowiu żyje Ray ze znaną nam już Magią. Jedna z wypraw po wodę zaczyna splot wydarzeń, które odmieniają wszystko. 

Sięgając po ten tom, nie widziałem, co znajdę w środku. Spodziewałem się bezpośredniej kontynuacji wydarzeń z dwójki, a tu Lemire zaskoczył mnie od samego początku i nie przestawał zaskakiwać aż do końca tomu. Inny niż poprzednie, ale równie dobry i wciągający. Więcej, jeżeli nie czytaliście poprzednich dwóch tomów, ten mógłby być równie dobrym wejściem w serię. Jeżeli interesuje Was całe uniwersum Valiant, to poza Bloodshotem w albumie zobaczymy Ninjaka, Livewire i bohaterów serii Harbinger. Niektórych w ich postapokaliptycznych wersjach.

Rysunki w albumie stworzył Lewis Larosa, dla mnie wypadając o wiele lepiej niż artyści w poprzednich dwóch albumach. Równy poziom kreski w całym albumie, dobrze uzupełniony przez kolory Briana Rebera.

Album uzupełnia krótki komiks, który w Stanach zapowiadał całą serię, do tego galeria okładek i plansze bez kolorów. Nie mam zarzutów co do tłumaczenia, jedyny błąd jaki rzucił mi się w oko to informacja "trzydzieści lat wcześniej" zamiast "trzydzieści lat później" - tak przynajmniej wynika z historii. 

Jeżeli śledziliście serię od początku i Wam się podobało, myślę, że nie muszę polecać i tego tomu. Jeżeli z jakichś powodów nie przekonała Was tamta historia, dałby i tak szansę trójce, bo to inny klimat i świetny początek dla całkiem nowej opowieści. Ja nie mogę doczekać się kolejnego tomu i mam nadzieję, że na tym wydawca nie poprzestanie i dostaniemy także kontynuację historii Lemire w postaci jednotomowego Bloodshot USA i trzytomowe Bloodshot Salvation. 

Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Bloodshot: Odrodzenie tom 3. Staroświecki
Scenariusz: Jeff Lemire
Rysunki: Lewis LaRosa
Tłumaczenie: Adam Rzatkowski
Wydawnictwo KBOOM
Liczba stron: 124
Format: 170x260mm
Cena okładkowa: 49,00 zł


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.