Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komentarz do Amazing Spider-Man (2018) #21

Komentarz zawiera spoilery do Amazing Spider-Man (2018) #21

Dengar: Po poprzednim zeszycie w którym widziałem rozmnażającego się przez pączkowanie Vermina witki mi totalnie opadły. Jeśli Spencer chciał się bawić w klonowanie czy coś takiego to mógł stworzyć pozory a nie odwalić fuszerkę z pączkowaniem. Już nie chodzi o sam pomysł ale wizualnie to wyglądało fatalnie. I zaczynam się zastanawiać po tych ponad dwudziestu zeszytach czy Spencer zdoła podnieść Pająka z kolan i zaskoczyć nas czymś naprawdę dobrym. Bo to co pisze nie jest beznadziejne, odrobinę funu mam z czytania ale czytałem lepsze historie. Scenariusze Spencera określiłbym jako mierne. Czyli jeszcze nie słabo na maksa ale też nie dość dobrze. Ale wydaje mi się, że pączkowanie Vermina przelało pewną czarę goryczy.

I co Nick Spencer serwuje nam w tym zeszycie? Otóż widzimy jak Spider okłada pięściami Verminów, a wszystkiemu przygląda się Kraven i płacze. I serio, nie wiem o co chodzi. Słowa Kravinoffa o przekraczaniu granic i zaakceptowaniu szaleństwa, że teraz taki test czeka Spider-Mana. No i że czasami śmierć jest uprzejmością... Czyli jednak Kraven albo chce zginąć albo zabić Pająka? Zaczynam się gubić i fakt, że nie rozumiem co autor chce osiągnąć mnie nieco irytuje. Rozumiem, że intryga i w ogóle, ale rozrzucane okruszki powinny nas gdzieś doprowadzić a póki co idąc za nimi walę tylko głową w mur. Kravinoff ratuje Pająka przed rozszarpaniem przez Verminów i jakby było tego mało, leczy go swoimi wywarami i ziołami. Jednak nie tylko go leczy, to jeszcze ubiera w nie porwany kostium i zakłada obrożę na szyję. 

Towarzyszem niedoli Pająka jest Curt Connors w ludzkiej postaci. Ciekawe, dlaczego już nie biega w gadzim garniturze? Doszedł do wniosku że bycie Jaszczurem jest do kitu bo nic mu to nie daje? Obaj mogą oglądać na dużym ekranie jak Billy i Felicia kryją się w parku. Podczas przyjaznej pogaduszki obu panów dowiadujemy się, że Curt miał ciężkie rozkminy po powrocie syna. To znaczy klona... Dowiadujemy się, że ciało może należy do klona ale mieszka w nim dusza prawdziwego Billy'ego Connorsa, który na dodatek pamięta jak zginął. Jednak rozmowę przerywa pojawienie się Juniora. Pająk chce działać jak najszybciej ale nie jest w stanie się uwolnić. I tu Curt pokazuje, że ma jaja i to nie tylko jaszczurze. Jest gotów poświęcić swoje człowieczeństwo aby uratować syna. Jednak czy to będzie oznaczało, że stając się dzikim Jaszczurem będzie musiał porzucić swoją rodzinę? Co to będzie oznaczało dla jego bliskich kryjących się w kanałach? Jak się dowiadujemy, pomoc w utracie człowieczeństwa oznacza, że Spider pomyślnie przeszedł test Kravena i teraz jest gotów by zmierzyć się z Myśliwym. 

Pogubiłem się, poważnie. Taka wielka intryga z parkiem i polowaniem to był pic na wodę? Kraven zorganizował to wszystko żeby poddać próbie Pająka? Jednak na czym dokładnie ta próba miała polegać? Czego miało dowieść zniszczenie chipu w kręgosłupie Connorsa? Kraven twierdzi, że Spider odzyskał honor i zaakceptował swoje przeznaczenie. No właśnie, ale co? O co chodzi? Czy cały czas problemem jest klątwa? A właśnie, taka rozkminka: skoro Kraven jest przeklęty, a Junior to w sumie nadal Kraven, to czy oznacza to, że też jest przeklęty? 

Numer szału w mojej głowie nie zrobił, niestety. Co prawda jestem ciekawy o co chodzi z planem Kravena ale to bardziej ciekawość na zasadzie „>ziew< pokaż Spencer co wymyśliłeś”, a nie w stylu „dawaj Spencer kolejny zeszyt bo mnie skręca z ciekawości!!”.

Amazing Spider-Man #21 
"The Hunted" Part 5
scenariusz: Nick Spencer 
rysunki: Gerardo Sandoval

Amazing Spider-Man (2019) #21 możecie nabyć w sklepie ATOM Comics w różnych wariantach okładkowych 

Pamiętajcie, że możecie użyć kodu promocyjnego "ENDGAME", by otrzymać 5% rabatu na komiksy Marvela. 

A wy co sądzicie o najnowszym numerze serii? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.