Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #39 - Dark Tower: The Gunslinger Born HC

Dark Tower: The Gunslinger Born HC
Scenariusz: Peter David, Robin Furth
Rysunki: Jae Lee, Richard Isanove
Okładka: Jae Lee, Richard Isanove
Liczba stron: 232
Cena: 24.99$
Zawiera: Dark Tower: The Gunslinger Born #1-7

lt.jpgHotaru: Mogłoby się wydawać, że wszelakie retrospektywne historie o początkach skazane są z góry na porażkę, bo co emocjonującego może być na starcie, kiedy meta została dawno przekroczona? Nic bardziej mylnego - przecież nie tyle liczy się cel, co dążenie do niego. A wędrówka, jak każda wędrówka ma w zwyczaju, musi rozpocząć się od pierwszego kroku. Nawet, jeśli jest to krok w przepaść.

W The Gunslinger Born pierwszych kroków nie zabraknie. Młodzik Roland Deschain wraz z przyjaciółmi Alainem i Cuthbertem udają się do hrabstwa Hambry, gdzie mają wykonać pierwszą misję dla władcy Gilead jako pełnoprawni Rewolwerowcy. Na miejscu nie będą na nich czekać obiecane wierzchowce, ale zdrada, śmierć i... miłość. Każde następne gorsze od poprzedniego.

Jest to pozycja obowiązkowa. W swojej kolekcji The Gunslinger Born powinien mieć nie tylko fan komiksów (nie muszę chyba tłumaczyć, dlaczego), ale i literatury (część monumentalnej sagi Stephena Kinga) i sztuki w ogóle (cóż, kiedy każdy panel to dzieło sztuki, taki album to osobisty wernisaż). Sądząc po znakomitych wynikach sprzedaży, w mojej opinii nie jestem osamotniony.

W wydawnictwie zebrano nie tylko samą historię autorstwa Robin Futh i Petera Davida mistrzowsko zilustrowaną przez Jae Lee i Richarda Isanove’a. Bogaty materiał dodatkowy tylko podwyższa wartość tego i tak cudownego wydania - jak nie cieszyć się z dodatkowych szkiców Jae, czy ekstra opowiadań jeszcze bardziej wprowadzających Czytelnika w klimaty Mrocznej Wieży?

Co więcej, jest to dopiero pierwsza z pięciu zaplanowanych komiksowych opowieści osadzonych w świecie Mrocznej Wieży, więc z czasem kolekcja na pewno będzie wyglądała godnie na półce z książkami. Jeśli ktoś może pozwolić sobie na tylko jeden HC z zeszłego roku - to powinno być to!

LTplus.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.