Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Grass Kings tom 2

Pierwszy tom Grass Kings zarysował nam świat Królestwa Traw, zamkniętej społeczności, której członków przez lata spotykały tragiczne wydarzenia. Drugi tom pozwala lepiej poznać historię przebywających w nim obecnie mieszkańców, zastanawiając się jednocześnie, jak wiele z tego co mówią jest prawdą i jak wiele wciąż przed nami i innymi członkami Królestwa ukrywają.

Wszystko krąży wokół nierozwiązanego śledztwa sprzed lat, które wciąż nawiedza naszych bohaterów. W Królestwie narasta niepokój, każdy boi się, że jego głęboko skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne. Miejsce, które miało ich ukryć, staje się centrum zainteresowania rządowych organów. 

Każdy z bohaterów ma tu swoją rolę do odegrania, nie tylko trójka braci, która nieformalnie pełni rolę przywódców Królestwa. Śledztwo jakie prowadzą na własną rękę prowadzi ich jednak w niespodziewane dla nich miejsca. Równolegle w świat Królestwa chce wkroczyć szeryf pobliskiego miasteczka Cargill, Humbert Jr. Ma w tym i osobisty motym, gdyż to tam pod opieką jednego z braci skryła się Maria, jego żona. Czy Królestwu uda się zachować swoją autonomię? Czy sybol drugich szans pozwoli wrócić swoim mieszkańcom do dawnego życia?

Matt Kindt oraz Tyler Jenkins rozwijają poszczególne wątki z niemałym napięciem. Historia nieco spowalnia, gdy poznajemy losy kolejnych mieszkanców, wszystko to ma jednak nas zaprowadzić do rozwiązania tajemnicy tragicznych wydarzeń sprzed lat. I my zaczynamy podejrzewać kolejnych bohaterów, gdyż wśród nich może czaić się morderca. Jenkins swym dość prostym, choć charakterystycznym stylem świetnie oddaje idealnie klimat amerykańskiego południa, jeszcze mocniej pozwalając zagłębić się w klimat Królestwa.

Nie mogę się doczekać, aż na polski rynek trafi trzeci, ostatni tom tej serii. Grass Kings, pełne nieodkrytych tajemnic, wciąż wciąga w swój świat, pokazując intrygujących bohaterów i ich historie. Kólestwo Trwa to interesujące miejsce i aż może dziwić, że wzorem chociażby Fargo nie dostajemy kolejnych opowieści z przeszłości, które mogłyby się tutaj rozegrać. Może kiedyś? Póki co, jeżeli jeszcze nie sięgnęliście po ten tytuł, gorąco polecam, zwłaszcza że Non Stop Comics wydało komiks w porządnym, ładnie prezentującym się twardookładkowym wydaniu.

Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Grass Kings tom 2
Scenariusz: Matt Kindt
Rysunki: Tyler Jenkins
Tłumaczenie: Grzegorz Drojewski
ISBN: 978-83-8110-775-4
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144
Format: 184×286
Cena: 54 zł

Sprawdź także: 

Komiks można kupić w sklepie wydawnictwa Non Stop Comics

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.