Avalon » Publicystyka » Artykuł

[Prima Aprilis] Dlaczego DC jest lepsze od Marvela?

Od kilkunastu lat pokazujemy Wam, jak wiele ciekawych komiksów wydaje Marvel, jak wiele seriali czy filmów powstaje na ich podstawie. Jednak nadszedł czas, by przestać się łudzić i tak jak Brian Michael Bendis przejść na jedyną słuszną stronę: stronę DC.

Nawet osoba na codzień nie śledząca komiksowego zakątka świata DC widzi chociażby w kinach, jak świetnie radzi sobie to wydawnictwo. Od początku idealnie rozplanowane kinowe uniwersum, świetnie prezentujące każdego z pierwszoligowych bohaterów. Zaangażowanie Zacka Snydera do rozkręcenia całości było strzałem w dziesiątkę i zbiera swój dobry plon, nic więc dziwnego, że dano mu póki co odpocząć. Skoro nie ma żadnych problemów, a przyszłość uniwersum (nie tak jak Marvela, który póki co oficjalnie nie zapowiedział żadnego tytułu na kolejne lata, widać, że nie są pewni żadnej produkcji) rysuje się w jasnych barwach. Wystarczy spojrzeć także na seriale, gdzie konsekwetnie rozwija się Arrowverse, gdy zaś Defendersverse zwija się w całości z Netfliksa. To są seriale i filmy, które chcemy oglądać.

Równie wzorcowo prezentują się komiksowe poczynania DC. Regularne restarty uniwersum, zmiany w historiach postaci pozwalają, by te stały się przystępne dla nowych czytelników, którzy napływają do sklepów komiksowych zachęceni filmowymi osiągnięciami DC. Wszelkie Kryzysy DC są takie tylko z nazwy. Wydawca od początku był wzorem do naśladowania, nie tylko pod względem tworzonych historii, ale i sposobu, w jaki traktowali pracowników. Nawet, gdy tracili pozycję lidera w różnych zestawieniach, to u nich rodziły się najlepsze pomysły, które kopiowała bezwstydnie konkurencja (wiemy kim jest jedyny prawdziwy Kapitan Marvel!).

Ten nieco przydługi wstęp prowadzi nas do tego, do czego od dłuższego czasu naciskaliście. Checie, byśmy przeszli na właściwą stronę i w końcu możemy to ogłosić: od jutra Avalon stanie się Watchtower. Wyczekujcie zmiany designu strony, całkiem nowego katalogu postaci (na pierwszy ogień oczywiście biografie Supermana, Batmana i Wonder Woman), bieżących opinii o nowych odcinkach seriali z Arrowverse oraz Titants i Doom Patrol, a także recenzji Shazam!, największego kinowego hitu tego półrocza. 


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.