Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 06.06.18Pierwsza dostawa czerwcowa jest tą z gatunku „na bogato”. Marvel zaoferował swoim czytelnikom kilka „jedynek”. Zaczniemy od nowej serii jaką będzie The Immortal Hulk. Premierowy numer otrzymał 6 okładek. W tym wpisie skupię się tylko na incentive wariantach. Clayton Crain stworzył pracę, która otrzymało ratio 1:25. Zazwyczaj nazwisko tego rysownika skutkuje wyprzedaniem okładki, ale tym razem nie powinniście mieć problemu z nabyciem tego wariantu. Jedyna przeszkoda to zaporowa cena jaką narzuciły sklepy komiksowe. Nakład tej okładki jest spory, więc ceny na poziomie 40$ to przesada. Myślę, że 15$ to uczciwa kwota za tę pracę. 


Hulk w wykonaniu Dale’a Keowna zagościł na okładce z ratio 1:50. Jak w przypadku poprzedniej pracy muszę wspomnieć, że ilość tej wersji będzie duża. Cena, z racji wysokiego ratio, uplasowała się na poziomie około 50$-60$, ale okładka potrafi kosztować nawet 80$. Na razie nie widać problemów z dostępnością. 


Dla najzamożniejszych kolekcjonerów przygotowano dwa remastered warianty Sala Buscemy w cenie około 500$ za wersję kolorową z ratio 1:500 oraz 950$-1000$ za wersję b&w z ratio 1:1000.Deadpool #1 trafił do sklepów aż w ośmiu wersjach okładkowych. Będziecie mieli okazję nabyć aż trzy warianty z ratio 1:25, jedną pracę 1:50, tradycyjnie remastered 1:500 lub 1:1000 oraz dwa non-ratio warianty. Spośród tych prac zwróćcie szczególną uwagę na okładkę Mike’a Deodato z ratio 1:25. Wszystko wskazuje na to, że praca ta ma szansę stać się bardzo „gorącą” okładką. Doprawdy nie wiem z jakiego powodu, ale kolekcjonerzy rzucili się na tę wersję. Aktualnie cena wariantu to około 35$-40$. Przeszukując amerykańskie sklepy komiksowe nadal da się trafić na ten wariant, ale podejrzewam, że ta sytuacja może szybko ulec zmianie. Jestem ciekaw co będzie działo się z tą okładką po środowej premierze. 


Pozostałe warianty to prace Liefelda (1:25, 1:500, 1:1000), Openy (1:50), Skottiego Younga (non-ratio, 1:25) oraz blank wariant. Hajp na ten numer jest ogromny i powyższe prace zniknęły z oferty wielu sklepów. Aktualnie wydaje się, że zakupienie którejkolwiek wersji z ratio może okazać się dobrą inwestycją. 

Jeżeli myśleliście, że to już koniec to nic bardziej mylnego. Doctor Strange #1 otrzymał wariant z ratio 1:50 od Gabriele Dell’Otto. Dzień przed premierą ciężko znaleźć tę okładkę w cenie poniżej 70$, a eBay oferuje już tylko jedną aukcję z tym wariantem. Może się okazać, że praca Dell’Otto trafi na rynek w małej ilości i będzie trudno dostępna. Aktualnie właśnie tak to wygląda. Chcę tylko zaznaczyć, że w przeszłości prace Gabriele nie zawsze trafiały w gusta kolekcjonerów (nawet mimo ratio) i były pomijane z powodu zbyt dużej ilości bądź nieciekawego, według spekulantów, rysunku. Stało się tak z pracą do International Iron Man #1 z ratio 1:25, którą da się aktualnie kupić za małe pieniądze. Łaska kolekcjonera na pstrym koniu jeździ. Obserwujcie co będzie się działo z tym wariantem.


Na koniec coś, co pozwoli odetchnąć Waszym portfelom, a mianowicie praca Sienkiewicza do Dazzler X Song #1. Umieszczam ten wariant, ponieważ w standardowej cenie możecie powiększyć kolekcję o naprawdę ładną pracę znanego artysty. Cena to 3,99$.


Po więcej informacji zapraszam na bloga Komiksowe Waria(n)ty na platformie Tumblr. Udanych zakupów!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.