Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 23.05.18

Powracamy do przeglądu wariantowych nowości. Ten tydzień to przede wszystkim premiera nowej serii Black Panther. Na okładce zeszytu pojawi się numer #1 oraz numeracja Legacy. Do sklepów trafi aż 11 wariantów, ale w zestawieniu przedstawię tylko te najchętniej kupowane przez kolekcjonerów. Na start okładka Artgerma. W cenie 4,99$ macie okazję kupić pracę ogromnie popularnego artysty i przy okazji nie zbankrutować. 


In-Hyuk Lee zagości na okładce z ratio 1:25 i praca ta jest hitem wśród komiksiarzy. Większość sklepów wyprzedała tę wersję jeszcze w czasie pre-orderów, a aktualnie cena waha się od 20$ do nawet 50$. Uważam, że warto zainteresować się ta okładką, ale nie porywajcie się na drogie oferty. Print run tej serii jest bardzo duży, więc okładka ta na pewno nie będzie rzadkim egzemplarzem. Jeżeli znajdziecie aukcje w cenie 10$-15$ to bierzcie śmiało. 


Numer #1 otrzymał również wariant z ratio 1:50 w wykonaniu Oliviera Coipela. Jestem fanem tego rysownika, więc wrzucam pracę do tego zestawienia. Cena pre-orderowa była lekko zaporowa, ale obserwujcie uważnie aukcje. Aktualnie istnieje szansa na nabycie tego wariantu w cenie około 15$. 


Na koniec virgin wariant Artgerma z ratio 1:100. W przypadku tej wersji szykujcie około 60$. 


Na sklepowych półkach zawitał wczoraj także sześćsetny numer serii Invincible Iron-Man, który będziecie mogli zakupić w sześciu wersjach okładkowych. Spośród oferowanych okładek warto zwrócić uwagę, przede wszystkim, na prace Alexa Rossa. Praca trade dress ma ratio 1:50 a virgin 1:100. Rysunki Rossa zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i nie inaczej jest tym razem. Cena odpowiada ratio, więc szykujcie około 50$ za wersję 1:50 oraz 100$ za virgin wariant.Na zakończenie polecam zainteresować się pracą Smallwooda z serii Deadpool Variants. Praca rysownika zdobi okładkę Moon Knight #195. O dziwo wariant ten wyprzedał się w wielu sklepach w USA, ale nie mam zielonego pojęcia co jest powodem tego stanu. Niemniej uważam, że Smallwood jest świętym rysownikiem, a tym wariantem tylko to potwierdza. Według mnie jest to najlepsza praca z Deadpool’owej serii alternatywnych okładek. Cena to 3,99$.


Po więcej wariantowych newsów zapraszam tradycyjnie na mojego bloga Komiksowe Waria(n)ty. Do zobaczenia w kolejnym wpisie, a już teraz zapowiadam, że będzie się działo. Przed nami premiera #800 numeru serii TASM. Udanych zakupów!


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.