Avalon » Publicystyka » Artykuł

10 najdziwniejszych alternatywnych wersji Thanosa

Thanos to jedna z najpotężniejszych istot w uniwersum Marvela, którą definiuje nie tylko jej siła, ale także spryt, przebiegłość i konsekwentność w dążeniu do celu. Jednak Thanos jakiego znamy nie jest identyczny w każdym z alternatywnych światów, jakie pojawiły się na kartach komiksów czy też innych mediów. Wiele z tych wersji jest po prostu dziwna. 

10. Poison Thanos

Venom + Thanos? W komiksach wszystko jest możliwe, ale takie połączenie nastąpiło dopiero dość niedawno w ramach minieventu Venomverse. Otóż w alternatywnej rzeczywistości pewna rasa zwąca siebie Poisons żyła z konsupcji symbiontów. By osiągnąć jeszcze większą potęgę, decydują się zaatakować także inne rzeczywistości. Liderem wszystkich obcych okazał się być zainfekowany Thanos. 


9. Thanos: Kapitan Ameryka 

Kapitan Ameryka + Thanos? W alternatywnej wersji wydarzeń znanych z runu Jonathana Hickmana, w której rasa zwana Builders niszczyła uniwersum, J'Son, władca Spartaxu i ojciec Star-Lorda, przekonuje Avengers by połączyli siły z Thanosem. Okazuje się, że Szalony Tytan zrobił to tylko po to, by uwolnić swego syna z rąk wroga. Gdy jego sekret poznaje Kapitan Ameryka, Thanos zabija go, po czym wmawia pozostałym Mścicielom, że ten zginął z ręki wroga w trakcie bitwy. Avengers wierzą mu, a on sam staje się nowym właścicielem tarczy Kapitana i liderem Mścicieli. 


8. Thanoseid

Wielu uważa, że Thanos to kopia Darkseida z DC, który powstał nieco wcześniej. Nic więc dziwnego, że gdy w komiksach wspólnie wydawanych przez Marvel i DC, gdzie oba światy zostały ze sobą zmieszane w formie Uniwersum Amalgam, gdzie tacy bohaterowie jak Wolverine i Batman stworzyli Dark Clawa, a Kapitan Ameryka i Superman Super-Soldiera, również ta dwójka została ze sobą złączona w formie potężnego Thanoseida. Połączył on siły z Doctorem Doomsday'em (Doctor Doom + Doomsday), by zniszczyć całe uniwersum, jednak ostatecznie poległ. 7. What If? Thanos ...

Thanos + Elvis Presley? Nieee... Ale blisko. W jednym z numerów serii What If?, gdzie miały miejsce przygody alternatywnych wersji postaci Marvela, Thanos zamienił Galactus w Elvia Presley'a, który zaczyna swoją karierę. Gdy na ratunek przybywa Adam Warlock, Galactus postanawia pozostać Elvisem. Tak więc... istnieje komiks, w którym Thanos zamienił Galactusa w Elvisa Presley'a. 6. Super Heroes Squad Show Thanos

Thanos budzi grozę w całym wszechświecie, jest uosobieniem wszelkiego terroru. Ale nie wszędzie. Pamiętacie serial animowany Super Hero Squad? Tam Thanos został pozbawiony przez twórców swojej oryginalnej osobowości i stał się niezdarnym, rzucającym nieśmiesznymi żartami przeciwnikiem, obserwującym bohaterów ze swojego fotela. 


5. Zombie Thanos

W uniwersum Marvel Zombies, grupa zzombifikowanych bohaterów wyrusza w kosmos, po tym gdy zyskują moce po pokonaniu Galactusa. Po drodze spotykają Zombie Thanosa, jednak ich wspólna przygoda nie trwa długo. Szalony Tytan walczy z Hulkiem o jedzenie i Zielony Olbrzym dekapituje tego pierwszego jednym klaśnięciem dłoni. Taki oto żywot czekał na tego Thanosa.


4. Thanos Clones

W kanonicznym komiksie Infinity Abyss, Thanos postanawia sklonować się mieszając swoje DNA z DNA swoich wrogów, by posiąść ich umiejętności. Tak oto powstaje grupa Thanosi, w której skład wchodzą mieszakni Thanosa z Tonym Starkiem, Profesorem X, Dr. Strangem, Galactusem i Gladiatorem. Thanos uznał ich za swoją porażkę i uwięził, jednak Ci uciekli, próbowali zniszczyć multiversum, po czym sami zginęli. 


3. Thanoscopter

Thanoscopter = Thanos + helikopter? Nie przesadzajmy. Faktem jednak jest, iż istnieje alternatywna rzeczywistość, w której ten mistrz strategii posiada żółty helikopter nazwany Thanoscopterem. Wszystko to w jednym z komiksów z 1979 roku z serii Spidey Super Stories, w którym Thanos walczył z Spider-Manem i Hellcat. To z pomocą helikoptera Thanos chciał odnaleźć Cosmic Cube. Ostatecznie Tytan przegrał i został aresztowany przez policję. 


2. Thermos 

W parodi komiksów Marvela What The-?! bohaterowie i złoczyńcy Marvela otrzymali ogromną metamorfozę, która z założenia miała być zabawna. I tak w tej rzeczywistości Thanos groził, że zgriluje wszystkich herosów Marvela. W dodatku pożądał Kuchennej Rękawicy Nieskończoności...


1. Thighnos

Theroms może i jest dziwny, ale nic chyba nie przebije Thighnosa, czyli Thanosa z ogromnymi umięśnionymi udami. Tak, dobrze czytacie. Thighnos może i nie zaliczył wielkiego występu, jednak odznaczył się w jednej z historii z What The-?!. Ogromnie uda Thighnosa dodatkowo podkreślało duże wcięcie w tali, przez co Thanos wyglądał jakby Rob Liefeld nie mógł się opanować. 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.