Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 18.04.18

Witam w drugiej odsłonie Komiksowych Waria(n)tów na Avalonie. Przed nami kolejna dostawa nowości ze stajni Marvela, w której nie zabraknie alternatywnych okładek. Seria Venomized ruszyła pełną parą i w tym tygodniu nastąpi premiera trzeciego numeru. Autorem wariantów będzie znany i lubiany Mark Bagley (connecting wariant) oraz Gustavo Duarte (wariant z ratio 1:25). Okładka Duarte została mocno skrytykowana przez fanów Venoma, ponieważ uważają oni, że taki kreskówkowy styl całkowicie nie pasuje do krwiożerczego symbionta. Osobiście lubię prace brazylijskiego rysownika i uważam, że wprowadza on dużo świeżości swoimi interpretacjami. Przed Wami niepowtarzalna okazja do zasilenie kolekcji zavenomowaną Statuą Wolności.Szał na Red Goblina trwa. Postać, która zadebiutowała w #798 numerze The Amazing Spider-Man, zyskała dużą popularność, a kolekcjonerzy wykupują na potęgę kolejne numery serii autorstwa Slotta. Numer #799 doczeka się trzech wariantów. Autorami prac będą Humberto Ramos (connecting wariant), Edd McGuinnes (1:50) oraz Alex Ross (1:100). Każda z alternatywnych okładek pokazuje w pełnej krasie Red Goblina. Bez wątpienia praca Rossa będzie tą najbardziej rozchwytywaną. Ratio 1:100 oraz wersja virgin przekona niejednego kolekcjonera rzadkich okładek. Grafika na okładce prezentuje się wyśmienicie, ale to standard w przypadku tego artysty. Wariant McGuinnessa to również bardzo ciekawa propozycja i bardziej przystępna cenowo niż okładka Rossa. Najłatwiej dostępny wariant stworzył Ramos, ale wiem, że niewiele osób lubi jego karykaturalną kreskę.

Od pewnego czasu Adi Granov często gości na okładkach wariantowych Domu Pomysłów. Artysta ten jest odpowiedzialny za tworzenie serii okładek XYZ Holds Infinity. W środę będziecie mieli okazję kupna kolejnej okładki do drugiego numeru Infinity Countdown. Tym razem Kamień Nieskończoności dzierżyć będzie Super Skrull. Zainteresowanie pracami Granova jest bardzo duże, a zbilżająca się premiera filmu Infinity War dodatkowo nakręca zbieraczy do zakupów.


Jako że Venoma nigdy nie jest za dużo to zbliżająca dostawa przyniesie kolejne warianty z serii Venom 30th. Tym razem nie mogę pochwalić tych prac, ale może Wam przypadną do gustu. Autorami prac będą: Pasqual Ferry (Black Panther #172 - nawiązanie do sceny ze Spectacular Spider-Man Jenkinsa i Ramosa), Ramon Perez (Daredevil #601 - nawiązanie do Web of Spider-Man #95), Ron Lim (Infinity Countdown #2- nawiązanie do Venom: The Enemy Within #2), Mike Mayhew (Weapon H #2- nawiązanie do Venomverse #1).
Na zakończenie praca do Weapon H #2. Wariant z ratio 1:25 został narysowany przez rysownika o pseudonimie SKAN. Uważam, że nie warto promować takich „dzieł”, ale okładka ta będzie miała mały nakład i możliwe, że pośród czytelników znajdzie się spekulant-łowca, który czyha na takie okazje.


To wszystko co dla Was przygotowałem Jeżeli nie macie dość to zapraszam do odwiedzenia bloga Komiksowe Waria(n)ty. Pozdro!

Ryba2111

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.