Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Star Wars Film: Atak Klonów

Już prawie wszystkie adaptacje filmowych Gwiezdnych Wojen pojawiły się na naszym rynku. Wydawane są ani chronologicznie ani w kolejności dat kinowych premier, lecz raczej dość losowo. Mnie to szczególnie nie przeszkadza, ale wierzę, że młodszemu czytelnikowi może trochę namieszać w głowie.

Atak klonów nie należy do najlepszych części filmowej sagi. Ma kilka elementów, które świetnie rozwinięto w innych mediach, jak oba seriale o Wojnach Klonów, czy niektóre komiksy. Ale sam w sobie, Atak Klonów nieszczególnie porywa. Dlatego nie dziwi, że fabularnie i sam komiks nie ma za wiele do zaoferowania, a jedynie postarać się, by co trzeba przedstawić w ten nieco uproszczony sposób. Tak jak to było przy okazji poprzednich odsłon tej serii, autorom wychodzi to bardzo dobrze.

Nie każdemu spodoba się ta kreska, mnie jednak do siebie przekonuje. Nieco karykaturalna, nie tak daleko odbiegająca stylem od seriali animowanych z tego uniwersum. Do tego dobre, żywe barwy, dopełniające to dzieło.

Pozostaje mi zachęcić jeszcze raz do sięgnięcia po tę pozycję, głównie by pokazać ją najmłodszym fanom sagi. Lektura to dobry sposób na przypomnienie sobie wydarzeń z filmów, pozwalająca we własnym tempie ponownie się z nimi zapoznawać. 

Następne w kolejce do wydania jest Ostatni Jedi. Potem mam nadzieję, że uzupełnią brak w postaci Zemsty Sithów, a potem dopełnią to wszystko adaptacją Łotr 1 i przygód Hana Solo. A za jakiś czas do kolekcji dołączy pewnie też Skywalker. Odrodzenie.

Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Star Wars Film: Atak Klonów
Scenarzysta: Alessandro Ferrari
Ilustrator: Igor Chimisso, Ingo Römling
Tłumacz: Maciej Drewnowski
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 23.05.2019
Liczba stron: 72
Cena z okładki: 19,99 zł

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.