Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 11.04.18

Na początku tego roku stworzyłem bloga na temat wariantów okładkowych. Zbieranie alternatywnych okładek zacząłem kilka lat temu i w między czasie narodził się pomysł pisania o moim hobby. W końcu zabrałem się do działania i tak powstały Komiksowe Waria(n)ty. Nie ukrywam, że od początku miałem obawy czy taka treść kogoś zainteresuje. Okazało się, że nie jest tak źle jak zakładałem, bo blog przyciągnął kilku stałych czytelników. Nie spodziewałem się też, że pojawi się szansa napisania czegoś dla największego, polskiego serwisu poświęconego komiksom wydawnictwa Marvel! Witam serdecznie czytelników Avalonu i bez zbędnego przynudzania zapraszam do zapoznania się z wariantami z Domu Pomysłów, które w tę środę pojawiły się na sklepowych półkach. 

W premierowym wpisie wybrałem dla Was, moim zdaniem, najciekawsze warianty. Nie będę zamęczał Was wszystkimi wersjami, a tylko tymi, które wyróżniają się spośród reszty. Środa była dniem premiery nowej serii Domino tworzonej przez Gail Simone i Davida Baldeona. Jak przystało na Marvela, „jedynka” otrzyma alternatywne okładki, w tym wariant od J. Scotta Campbella. Oczywiście znany artysta musiał otrzymać odpowiednie wyróżnienie w postaci wysokiego ratio 1:50, co oznacza jeden egzemplarz wariantu na pięćdziesiąt sztuk okładki standardowej. Okładka ta będzie najrzadsza ze wszystkich oferowanych. Dla fanów Domino i Campbella pozycja obowiązkowa. 


Marvel od początku roku mocno eksploatuje postać Venoma. Dostaliśmy już mnóstwo wariantów przedstawiających w najróżniejszy sposób czarnego symbionta, a on sam doczekał się kilku eventów, w których odgrywał główną rolę. Kwiecień przyniósł nam nową serię Venomized, która będzie zwieńczeniem historii o Poisonach. Drugi zeszyt serii doczekał się dwóch alternatywnych okładek od znanego i lubianego Marka Bagley’a. Rysownik mający ogromne doświadczenie w rysowaniu symbiontów jest odpowiedzialny za connecting wariant oraz wariant z ratio 1:25. Szczególnie ten drugi wygląda interesująco: Venom jedzący pizzę to rzadki widok. Zapewne niejeden z Was pamięta czasy, kiedy symbiont gustował w zupełnie innym pożywieniu. 


Jeszcze na chwilę zostanę przy Venomie, aby przedstawić Wam nowe warianty z serii Venom 30th Anniversary. Na trzydzieste urodziny nasz „bohater” otrzyma rocznicowe warianty, które nawiązują do wydarzeń z jego komiksowej kariery. Pomysł ciekawy, gorzej z wykonaniem niektórych prac. Na szczęście ten tydzień przyniósł jedne z lepszych okładek, a wśród nich znajdzie się interpretacja Grega Smallwooda (nawiązanie do serii Venom: Funeral Pyre) oraz Francesco Francavilli (nawiązanie do serii Venom: The Madness). We are Venom! Kapitan Ameryka jest długowieczny i w tę środę doczekał się siedemsetnego numeru, którego jedną z okładek stworzył Alex Ross. Podejrzewam, że nie trzeba przedstawiać nikomu tego rysownika. Wariant z ratio 1:50 prezentuje pędzącego na motorze Capa. Po publikacji okładki wywołała ona skrajne uczucia wśród kolekcjonerów. Niektórzy uważają ten numer za przełomowy, bo według nich Kapitan jeszcze nigdy nie jeździł na zabawkowym motorku. Ocenę pracy pozostawiam Wam. 


Jeżeli macie ochotę na większą ilością informacji, a jednocześnie interesują Was warianty z innych wydawnictw, zapraszam na mojego bloga Komiksowe Waria(n)ty. Do zobaczenia w kolejnym wpisie.


Ryba2111
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.