Avalon » Publicystyka » Artykuł

Reakcja Atomowa #45 - Infinity Countdown #1Infinity Countdown #1
scenariusz: Gerry Duggan
rysunki: Aaron Kuder, Mike Deodato Jr.

Pierwszy numer Infinity Countdown to świetna lektura. Ale… zdecydowanie lepiej wypada, gdy czytało się wcześniej przygody Strażników Galaktyki pisane przez Gerry’ego Duggana. To bezpośrednia kontynuacja tamtych wątków, domykająca po części jeden z nich, i rozwijająca drugi.

Historia dzieli się na dwie części. Pierwsza to przygotowania części członków korpusu Novy i Draxa do obrony planety Xitaung, na której ukrywają Kamień Mocy. Muszą walczyć zarówno z Raptorami jak i armią Chitauri, która pod wodzą Warbringera chce zdobyć artefakt, by wyzwolić swoją planetę od Thanosa. Z drugiej strony mamy tu pozostałych Strażników Galaktyki, którzy walczą z Gardenerem, przez którego Groot nie jest w stanie powrócić do swojej dorosłej formy. I wszystko to prezentuje się świetnie, a ostateczny wynik potyczki jest idealny dla dalszego rozwoju Groota, choć przed nim jeszcze walka ze złą wersją siebie.

Za rysunki odpowiada tu na szczęście Aaron Kuder. Odpowiadał za All-New Guardians of the Galaxy i dobrze, że dano mu szansę kontynuowania współpracy z Dugganem. Niepokoi mnie tylko jedna plansza rysuwana przez Mike’a Deodato. Nie podobał mi się rysowany przez niego zeszyt Infinity Countdown Prime, mam nadzieję, że nie przerodzi się to w jego większe zaangażowanie w dalszej części eventu, choć wiele to zapowiada. 

Ostatnie dwie strony to chyba już ostateczne potwierdzenie powrotu do świata żywych jednej z postaci, która zginęła w trakcie ostatniego wielkiego eventu. Szczegóły tej zmiany na pewno rozwiążą dalsze numery miniserii "Tales of Suspense", która jest równie dobrą lekturą. 

Dla fanów ostatnich przygód Strażników to lektura obowiązkowa. Dla osób, które oczekują w końcu dobrego eventu od Marvela, na pewno jest to najlepiej zapowiadająca się historia ostatnich lat. Jeżeli Marvel za bardzo nie przesadzi, Duggan jest w stanie to dobrze rozegrać.

RodzynAvalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.