Avalon » Publicystyka » Artykuł

Historie Atomowe: Thor

W listopadzie czeka nas premiera trzeciej już kinowej odsłony przygód Thora. Po jakie zatem komiksy warto sięgnąć na kilka miesięcy przed seansem kolejnej megaprodukcji ze studia Marvel? Na to pytanie być może odpowie Wam nowa odsłona rubryki Historie Atomowe stworzona we współpracy ze sklepem Atom Comics.

Wielu z Was pewnie nie raz zadawało sobie pytanie, czy warto i od jakiego momentu czytać przygody Thora? Na to pytanie jest kilka odpowiedzi. Jedną z nich jest zapewne sięgnięcie po nowe spojrzenie na perypetie postaci Gromowładnego dzięki talentowi scenarzysty komiksowego Jasona Aarona, a wszystko to w ramach serii Thor: The God Thunder wydanej jako jeden z wielu tytułów w ramach inicjatywy Marvel Now!

W tej serii czytelnicy byli świadkami widowiskowych pojedynków, podróży w czasie, aż trzech różnych wersji Thora (z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości), upadku bogów, kosmicznych rekinów i sporej ilości innych rzeczy. Dzięki talentowi rysownika Esada Ribica, te graficzne elementy idealnie współgrały ze scenariuszem Aarona i dały jedną z najlepszych opowieści o synu Odyna.

Możecie ją nabyć w kilku różnych wersjach, także w języku polskim. Zbierającym 11 pierwszych zeszytów wydaniu twardookładkowym -THOR GOD OF THUNDER HC VOL 01https://www.atomcomics.pl/pl/p/THOR-GOD-OF-THUNDER-HC-VOL-01/34898czy też wydaniu w języku angielskim w miękkiej oprawie THOR GOD OF THUNDER TP VOL 01 GOD BUTCHER - https://www.atomcomics.pl/pl/p/THOR-GOD-OF-THUNDER-TP-VOL-01-GOD-BUTCHER/23455Dla tych ceniących sobie tomy w języku polskim, od roku co kilka miesięcy pojawiają się na naszym rynku kolejne tomy tej serii np. THOR GROMOWŁADNY TOM 1 BOGOBÓJCA - https://www.atomcomics.pl/pl/p/Thor-Gromowladny-Tom-1-Bogobojca/71488
Istotnym punktem zwrotnym w historii Thora był fakt, że na skutek wydarzeń przedstawionych na łamach eventu Original Sin (Grzech Pierworodny), stracił on swój młot – Original Sin (wydania HC oraz TP) – https://www.atomcomics.pl/pl/p/ORIGINAL-SIN-HC/39182,  https://www.atomcomics.pl/pl/p/ORIGINAL-SIN-TP/48092.

 GRZECH PIERWORODNY już niedługo pojawi się także po polsku -

Czy zatem nikt nie był godzien, by dzierżyć młot? Okazuje się, że komiksy nie znają próżni i tak poznaliśmy żeńską Thor, którą okazała się dawna miłość opisywanego tu herosa, czyli Jane Foster. Umierająca na raka kobieta zostaje nową superbohaterką, która musi się odnaleźć w nowej dla niej rzeczywistości, gdzie będzie musiała zmierzyć się nie tylko z trawiącą jej ciało chorobą nowotworową, ale też stanąć naprzeciw Malekitha, Odyna, Lokiego czy zastępów wielu innych wrogów. Pierwsze kilka zeszytów o Bogini Gromu zebrano w wydaniu w twardej okładce zatytułowanym - THOR BY JASON AARON AND RUSSELL DAUTERMAN HC VOL 01https://www.atomcomics.pl/pl/p/THOR-BY-JASON-AARON-AND-RUSSELL-DAUTERMAN-HC-VOL-01/67251
Panna Jane doczekała się także własnej serii pt. Mighty ThorMarvel wydał jej już ponad 20 zeszytów. Pierwszych kilka z nich stanowi zawartość - MIGHTY THOR PREMIERE HC THUNDER IN HER VEINS 01 https://www.atomcomics.pl/pl/p/MIGHTY-THOR-PREMIERE-HC-THUNDER-IN-HER-VEINS-01/65630.
Oczywiście nie można zapominać o byłym posiadaczu młota ciskającego błyskawice. Co porabiał Odison od czasu utraty swojego oręża? Tego możemy się dowiedzieć z miniserii Unworthy ThorUNWORTHY THOR TP – https://www.atomcomics.pl/pl/p/UNWORTHY-THOR-TP/85815.Wszystkie wymienione w tym zestawieniu komiksy zostały napisane w większości przez Jasona Aarona, który jak widać sprawił, iż naprawdę warto sięgnąć po przygody Gromowładnego!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.