Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Trzydziesty Drugi: Forbidden Planet Coventry

Coventry jest drugim co do wielkości miastem w West Midlands (zaraz po Birmingham) i miejscem powstania legendy o Lady Godivie (ciężko powiedzieć, jak człowiek powinien się czuć wiedząc, że najważniejsze, co jego miasto dało światu, to goła baba). Nas jednak najbardziej interesuje to, gdzie można kupić komiksy.

Miasto: Coventry (Wielka Brytania)
Sklep: Forbidden Planet

Uwaga: Podobnie, jak w Birmingham, również i tutaj nie otrzymałem zgody na robienie zdjęć. Przynajmniej mam rozpiskę cen.

Dojazd: Samo Coventry ma bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniskiem w Birmingham, jeśli uważacie, że odwiedzenie comic shopu absolutnie musi być pierwszym, co zrobicie. Z dworca do samego sklepu, umieszczonego przy 31 Cross Cheaping, droga jest praktycznie prosta, choć trwa około kwadransa – no i nie zawsze jest to dobry pomysł, gdy jest się w obcym mieście, a czasem nawet i obcym kraju. Alternatywą są autobusy – najbliżej sklepu zatrzymuje się linia nr 85.

Sklep i jego zaopatrzenie: Wracamy do Frobidden Planet będącego "po prostu" Forbidden Planet – łącznie z białym wystrojem. Niestety, wracamy też do Forbidden Planet wielkości tego w Liverpoolu – a nawet nieco mniejszym. Prawda, znajdzie się tu po trochu wszystkiego, problem w tym, że tego wszystkiego jest bardzo "trochę". Sklep składa się z dwóch pomieszczeń – w pierwszym znajdują się najróżniejsze gadżety, książki i planszówki, a w drugim – komiksy w zeszytach i wydaniach zbiorczych (w tym także i mangi). Oba pomieszczenia jednak nie są specjalnie wielkie, więc nie mieści się tam wiele półek (zwłaszcza, że pracownicy poświęcili możliwe miejsce na dodatkowe regały, by dwóch klientów mogły się minąć w przejściu) – a co za tym idzie, również produktów nie ma przytłaczającej ilości. Choć może to moje spojrzenie jest spaczone po trzech ostatnich FP, które odwiedziłem, każde z których było znacznie większe.

Ceny: Jak wspomniałem, mam tabelkę przeliczającą ceny, w związku jednak z brakiem zezwolenia na zdjęcia trzeba będzie spisać ją ręcznie. Jak barbarzyńcy. Oczywiście ceny okołogeekowego merchu są nierozerwanie związane ze sklepem internetowym Planety.

$0,99£0,95
$1,99£1,95
$2,50£2,30
$2,99£2,50
$3,50£3,15
$3,99£3,35
$4,99£4,35
$5,99£5,15
$6,99£5,90

Podsumowanie: Sklep jest mniej więcej wielkości FP w Liverpool i cierpi na te podobne problemy, co on. Przynajmniej w tym przypadku do lepiej zaopatrzonego sklepu trzeba się tłuc pociągiem (choć nie tak znowu długo), zamiast jedynie przejść się na ulicę obok, więc jeśli mieszkacie w Coventry lub okolicy, zawsze możecie zajrzeć.

7/10

S_O
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.