Avalon » Publicystyka » Artykuł

Zabezpiecz swoją kolekcję

Pewnie wiele razy zastanawialiście się, w jaki sposób najlepiej przechowywać swoją kolekcję komiksów. Ten tekst spróbuje Wam w tym pomóc.


Po pierwsze, każdy szanujący się kolekcjoner komiksów powinnien pomyśleć o zakupie materiałów ochronnych, czyli tekturek i koszulek ochronnych. Zabezpieczą one dany komiks przed wpływem warunków zewnętrznych, w tym wilgocią, a tekturka sprawi, że dany zeszyt nie ulegnie pognieceniu. 


Standardowe wymiary takiej przykładowej folii ochronnej; którą zapewne najtaniej kupimy na wszelkiego rodzaju serwisach aukcyjnych np. Allegro, Ebay; to ok. 181mm x 263mm. Bardzo często sprzedawana jest ona w komplecie z tekturką w formie zestawów, po kilka, kilkanaście czy też kilkadziesiąt lub więcej sztuk. Inną opcją przechowywania zeszytów czy też wydań zbiorczych ze swojej kolekcji jest zakup pudła na komiksy. Jest ono specjalnie przystosowane do ich przechowywania. Te dobrej jakości charakteryzują się wzmocnionymi ścianami z podwójnej warstwy tektury gwarantującej trwałość. W pudle tym stanardowo zmieści się około 150 zeszytów.Dla tych, którzy chcą się pochwalić kolekcją przede wszystkich wydań zbiorczych przed rodziną, przyjaciółmi czy też znajomymi, ciekawą alternatywą będzie zakup półek, czy też przeszklonych witryn. Ceny ich wachają się od kilkudziesięciu złotych w przypadku prostych półek do nawet kilkuset w przypadku lepszych jakościowo czy też dodatkowo podświetlonych witryn.To już od Was i zasobności waszego portfela zależy, jak zabezpieczycie swoją kolekcję, moim zdaniem nie warto na tym oszczędzać, jeśli chcemy, by cieszyła ona nasze oczy wiele długich lat.

Utek

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.