Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #248 - All-New Doop TP

lt248.jpgAll-New Doop TP 
Scenariusz:
 Peter Milligan
Rysunki: David Lafuente
Ilość stron: 112
Cena: 15,99$
Zawiera: All-New Doop #1-6

Undercik: All-New Marvel NOW dało szanse całej masie postaci z drugiego i trzeciego szeregu. Z dwudziestego także. Tak oto swoją miniserię dostał Doop. Za projekt miał odpowiadać nie kto inny jak Peter Milligan, czyli twórca zielonego bohatera. Zapowiadało się bardzo dobrze.

A wyszło co najwyżej przyjemnie. Na pewno udanie wydawało się na początku na największym problemem – uwikłanie miniserii w niezbyt dobrze przyjęte "Battle of the Atom". Na szczęście wydarzenia z ubiegłorocznego crossovera były głównie tłem, a w niektórych wypadkach punktem zapalnym dla kilku sytuacji. Milligan zrobił też jedna bardzo dobrą rzecz – dopowiedział co działo się w tym czasie z Shadowcat, dzięki czemu jej motywacje w serii All-New X-Men (a także samymm crossoverze) nabrały dodatkowych rumieńców. Na dobrą sprawę to jest komiks tylko o Doopie, ale także o Kitty Pryde. Szkoda  że mimo dosyć ciekawego pomysłu, jakim było sparowanie Doopa z Shadowcat, sama fabuła komiksu wypada słabo. Wygląda to oryginalnie i takie jest, ale poza tym nic nie wybija tej pozycji na tle reszty. Owszem, skaczemy po marginesach, widzimy wydarzenia z innej strony, poznajemy historię tytułowego bohatera, ale to wszystko docenią raczej fani mutantów i też nie wszyscy, ponieważ tytuł jest kierowany raczej do specyficznego odbiorcy. To nie jest wielki komiks. To po prostu przyjemne czytadło, które potrafi sprawić, że czytelnik się uśmiechnie, ale nic więcej. Scenarzysta nie do końca wykorzystał potencjał, jaki drzemał w pomyśle na miniserie. 

Szkoda też, że za rysunki nie odpowiadał Mike Allred, a David Lafuente. W warstwie graficznej ten komiks jest w połowie strasznie nijaki, a w połowie brzydki. Jeszcze gdyby artysta się postarał, ale niestety nie mogę tego powiedzieć. Jego prace w Ultimate Comics Spider-Man stały na zdecydowanie wyższym poziomie. Tak o jakieś dwie klasy, gdzie trzeba przyznać, że to także nie była wybitna seria pod względem rysunków. 

Czy zatem warto? Hmmm... Mnie się podobało, ale nie jest to zdecydowanie pozycja dla wszystkich. Można się zainteresować, jeśli chce się głębiej poznać motywacje Shadowcat i... lubi się Doopa. To chyba pozycja tylko dla fanów którejś z tych postaci. Zdecydowanie nie powinny się za nią brać osoby z alergią na X-Men. To zwykły przeciętniak na dwie i pół bitwy o atom. Jeśli lubicie dwójkę wymienionych bohaterów, to możecie sobie dopisać do oceny pół głowy Living Tribunala. 

Recenzja pisania na podstawie wydań zeszytowych All-New Doop #1-5.

lt_25pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.