Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #238 - Guardians of the Galaxy vol. 4: Realm of Kings HC

lt%20238s.jpgGuardians of the Galaxy vol. 4: Realm of Kings HC
Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning
Rysunki: Brad Walker, Wes Craig
Okładka: Alex Garner, Dave Wilkins
Liczba stron: 144
Cena: $24,99
Zawiera: Guardians of the Galaxy vol. 2 #20-25

Sc0agar4k: Ostatni tom zbiorczy przygód Guardians of the Galaxy podsumowuje wszystko co do tej pory się działo oraz kładzie podwaliny pod ostatni akt kosmicznej epopei panów Abnetta i Lanninga.

Rozrost wyrwy powstałej w wyniku detonacji bomby na zakończenie wojny pomiędzy Kree a Shi'ar został powstrzymany, jednak zagrożenie nie minęło. I jak się okazuje jest ono bliżej niż wszyscy się spodziewali. Powracają starzy wrogowie, a zmarli odzyskują życie. I to jest właśnie najbardziej zaskakujące.

DnA wiedzą jak zaskakiwać czytelników. Robili to wcześniej, robią to ponownie tutaj. A tak zwany efekt "ostatniej strony" opanowali do perfekcji. Wystarczy wspomnieć, o tym co wydarzyło się na ostatniej stronie w numerach #22 i #24. Po takim czymś, długo zbiera się szczękę z podłogi. Nie wierzycie? Sprawdźcie opinie w Pulsie, wydania #128 i #135.

Podobnie jak w poprzednim tomie, tutaj również za warstwę graficzną odpowiadają panowie Brad Walker i Wesley Craig. I jeżeli ich rysunki podobały wam się wcześniej, teraz również powinny wam odpowiadać, ponieważ ich poziom został zachowany, a niektóre kadry naprawdę robią spore wrażenie.

Zakończenie tej serii nie mogło wypaść lepiej. Scenariusz, rysunki, duża dawka humoru i te niespodzianki, które zafundowali na twórcy. W moim osobistym rankingu ta seria zdecydowanie i zasłużenie zajmuje miejsce w pierwszej trójce i długo tego miejsca nie zmieni. Jeżeli znaliście tę grupę wcześniej, to wiecie dlaczego. Jeżeli dopiero zaczynacie ją poznawać, to zacznijcie od pierwszych tomów, ponieważ dużo stracicie.

lt_45pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.