Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #237 - Guardians of the Galaxy vol. 3: War of Kings - Book 2 HC

lt%20237s.jpgGuardians of the Galaxy vol. 3: War of Kings - Book 2 HC
Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning
Rysunki: Brad Walker, Wes Craig
Okładka: Daniel Acuna
Liczba stron: 168
Cena: $24,99
Zawiera: Guardians of the Galaxy vol. 2 #13-19

Sc0agar4k: Myśleliście, że dwa poprzednie tomy przygód Strażników Galaktyki były dobre? To dobrze myślicie, ale ten jest jeszcze lepszy. They did it again. Duet DnA udowodnił, że lubią sami sobie podnosić poprzeczkę.

Choć to Księga 2, to dopiero tutaj drużyna trafia w środek konfliktu między imperiami Kree i Shi'ar. I to dosłownie, ponieważ dzielą się na dwie grupy, by przekonać obie strony do zaprzestania walki. Bowiem tajemnicze zagrożenie, o którym wspomina Adam Warlock od początku serii, jest coraz bliżej. Ale jak to zawsze jest z panującymi, są uparci i do samego końca obstają przy swoim, a wtedy jest już za późno na reakcję.

Panowie Abnett i Lanning kolejny raz fundują nam kosmiczną jazdę bez trzymanki. I choć główna oś "War of Kings" rozgrywa się gdzie indziej, tutaj zdecydowanie nie brakuje akcji, zaskoczeń i niespodziewanych zwrotów oraz śmierci. Kontynuowane są wątki rozpoczęte jeszcze w pierwszych numerach.

Ponieważ akcja w tym tomie jest rozłożona na dwie linie czasowe, dlatego też mamy tutaj dwóch artystów odpowiedzialnych za każdą z nich. Teraźniejszość to kreska Brada Walkera i jak pisałem wcześniej, bardzo mi się ona podoba. Szerokie kadry, świetne ujęcia podczas walk. Piękno w czystej postaci. Tymczasem za wydarzenia z przyszłości są dziełem Wesleya Craiga. I tutaj mam problem. Miał on już swój występ w Guardians of the Galaxy, przy historii z Mealstromem, ale towarzyszył mu inny kolorysta. I widać różnicę. Te pierwsze były zdecydowanie lepsze. Nie są to złe rysunki, ale przeciwieństwie do zmiany Pelletier/Walker, która była prawie nieodczuwalna, styl Walker/Craig jest zupełnie odmienny.

War of Kings - Book 2 to kolejna solidna lektura z kosmicznego zakątka. Poważne zagrożenie, emocjonujące pojedynki, śmiech i łzy. To wszystko czeka nas w tym tomie. Pisałem, że ta część jest lepsza od poprzednich, ale i tak najlepsze autorzy zostawili nam na koniec.

lt_45pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.