Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #235 - Guardians of the Galaxy vol. 2: War of Kings - Book 1 HC

lt%20235s.jpgGuardians of the Galaxy vol. 2: War of Kings - Book 1 HC
Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning
Rysunki: Paul Pelletier, Brad Walker, Wes Craig, Carlos Magno
Okładka: Clint Langley
Liczba stron: 144
Cena: $24,99
Zawiera: Guardians of the Galaxy vol. 2 #7-12

Sc0agar4k: Tytuł tego zbioru może być trochę zwodniczy, ponieważ nawiązań do "War of Kings" tutaj nie uświadczymy, ale te sześć numerów ma ogromny wpływ na losy całej drużyny.

Pierwotna drużyna się rozpadła, po wydarzeniach z poprzedniego tomu. Adam Warlock i Gamora udają się do Uniwersalnego Kościała Prawdy, Phylla i Drax poszukują Cammi (dziewczyny z Ziemii, która pomagała Douglasowi podczas "Annihilation"), które to poszukiwania szybko zmieniają się w próbę wskrzeszenia Moondragon (została zabita przez Ultrona). Star-Lord udaje się do stolicy Imperium Kree, co nie kończy się dla niego dobrze i ląduje w Strefie Negatywnej. Dlatego też Rocket zmuszony jest sformować nowych Guardians of the Galaxy. Koniec końców wszyscy lądują w Knowhere, czyli w latającej głowie Celestiana, ich bazie operacyjnej. A drużyna powiększa się o kolejnych członków.

Dan Abnett i Andy Lanning po raz kolejny przedstawiają losy Obrońców Galaktyki i robią to w swój specyficzny sposób, łącząc humor i akcję, co daje piekielnie dobrą mieszankę. A to sprawia, że ten tom, podobnie jak poprzedni czyta się jednym tchem. Duża w tym również zasługa intrygi, która z każdym numerem robi się coraz bardziej interesująca. Poznajemy odpowiedzi, ale kolejne pytania się namnażają. Co ma się wydarzyć w przyszłości, że jest ona taka niepewna? Jakie niebezpieczeństwo się zbliża? Pytania pozostają w głowie jeszcze długo po lekturze.

War of Kings: Book 1 narysowało czworo rysowników. Paul Pelletier został oddelegowany do prac nad główną mini serią War of Kings, dlatego zajmował się jedynie pierwszym numerem tego tomu. Nie przeszkodziło mu to jednak w zaprezentowaniu pamiętnej rozkładówki z Blaastarem. Kolejne trzy zeszyty są autorstwem Brada Walkera. Ich styl jest bardzo podobny, dlatego można nie zauważyć różnicy. Gościnnie pojawia się Carlos Magno, który narysował kilka stronic w jednym numerze. Końcówka to już popis Wesa Craiga. Styl odmienny od pozostałej trójki, ale świetnie pasujący do historii Phyli i Draxa i ich wizyty w Zapomnieniu, a Phyla po przemianie wygląda po prostu genialnie w jego wykonaniu. Podobnie jak kilka innych, jednostronicowych kadrów.

Drugi tom przygód Guardians of the Galaxy to ponownie solidna lektura, która daje wiele przyjemności podczas czytania. Dialogi, jak i tzw. one linery, potrafią naprawdę rozśmieszyć. A historia broni się sama, zarówno pod względem scenariusza, jaki i rysunków. Jeżeli podobał ci się tom pierwszy, to ten spodoba ci się tym bardziej. A najlepsze i tak dopiero nadchodzi.

lt_5pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.