Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #218 - Ultimate Comics Ultimates by Hickman TP vol. 2

lt218Ultimate Comics Ultimates by Hickman TP vol. 2
Scenariusz: Jonathan Hickman, Sam Humphries
Rysunki: Esad Ribic, Luke Ross, Jackson Guice, leonard Kirk, Patrick Zircher, Ron Garney
Okładka: Kaare Andrews
Liczba stron: 128
Cena: 29,99$
Zawiera: Ultimate Comics Ultimates #7-12

Rodzyn: Pierwszy tom Ultimate Comics: Ulitmates był bardzo dobrą lekturą, ale o drugim powiedzieć już tego nie można. Duet Hickman/Ribic, który odpowiadał za kształt jakiego nabrał ten tytuł na początku, tym razem musiał wesprzeć się pomocą innych twórców, co nie wpłynęło pozytywnie na odbiór całości. 

Historia przedstawiona na łamach kolejnych sześciu numerów tej serii, kontynuuje wątki z poprzedneigo tomu. Wciąż więc trwa konflikt między S.H.I.E.L.D. a Kopułą, której Twórcą jest ktoś dobrze znany naszym bohaterom. Walka z nowym wrogiem okazuje się trudna, ze względu na dysponowanie przez Dzieci Przyszłości bronią o wiele bardziej zaawansowaną, niż mogłoby się wydawać. Prowadzi to do destabilizacji w Stanach Zjednoczonych i poważnych kłopotów Ultimates, którzy i tak mają wiele problemów - Thor zmaga się z utratą swych najbliższych, Stark dowiaduje się, że ma nawrót nowotworu, a Nick Fury jest ścigany przez własnych agentów. 

Pierwsza połowa tomu utrzymuje poziom znany nam z poprzednich numerów serii, o czym świadczy wciąż trzymający w napięciu scenariusz, pełen interesujących zwrotów akcji oraz jak zawsze piękne i dynamiczne rysunki Ribica. Póżniej jest już gorzej. Druga połowa tomu to nie dorównujące Esadowu rysunki Luke'a Rossa wspieranego przez Rona Garneya. O ile zmiana rysownika może niektórym osobom nie przeszkadzać, to na pewno każdy zauważy, że gdy Hickman pozyskuje Humphriessa do pomocy przy scenariuszu, ten staje się po prostu słaby, a momentami idiotyczny. A wszystko to dlatego, iż Marvel przygotowywał się do startu inicjatywy Marvel NOW!. Zarówno Hickman jak i Ribic otrzymali lepsze serie do współtworzenia, czyli obie serie o Avengers w przypadku Jonathana i nowego Thora w przypadku Esada. Nam zaś pozostał Humphriess, który od tamtego momentu ciągnął serię aż na samo dno. 

Chyba nigdy nie dowiemy się, jak ta seria wyglądałaby, gdyby Hickman i Ribic pozostali na swoich stanowiskach. Z pewnością byłaby lepsza od tego, co później prezentował Humphriess, wspierany przez również niezbyt dobrych artystów. Ocena tego tomu jest wiec naprawdę trudna, patrząc na to jaki potencjał miała zawarta w nim historia. 

Moja przygoda z Ultimates nie skończyła się na tym tomie. Próbowałem czytać to co następowało później i zdecydowanie nie polecam. Najlepiej odpuścić wszystko co następuje później i spróbować pierwszy numer All-New Ultimates, który wkrótce będzie miał swoją premierę. Ja trzymam kciuki, by i tym razem seria o przygodach Ultimates miała dobry początek, ale mam także nadzieję, że utrzyma swój poziom aż do swojego końca, który szybko nie nastąpi. lt_3pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.