Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #182 - Ms. Marvel vol. 1 - Best of the Best HC

lt%20182s.jpgMs. Marvel vol. 1 - Best of the Best HC
Scenariusz: Brian Reed
Rysunki: Roberto De la Torre
Okładka:
Frank Cho
Data wydania: 20.09.2006
Liczba stron: 144
Cena: 19.99$
Zawiera: Ms. Marvel vol. 2 #1-5, Giant Size Ms. Marvel #1

Sc0agar4k: Żeby być najlepszym z najlepszych trzeba się wykazać. Trzeba udowodnić, że właśnie kimś takim się jest. I tego właśnie zamierza dokonać Carol Danvers, znana powszechnie (czy aby na pewno?) jako Ms. Marvel.

Carol Danvers powraca w swojej solowej serii prosto z wydarzeń "House of M". Tam była znana pod pseudonimem Captain Marvel i była superbohaterem. Była w centrum wydarzeń, każdy ją znał i podziwiał. I nagle wszystko powróciło do rzeczywistości. A rzeczywistość świata 616 okazuje się zupełnie inna. Kiedy pospolity przestępca nie wie, kto go powstrzymał Carol postanawia udowodnić sobie i innym, że jest najlepszą z najlepszych. Nie spodziewała się, że żeby tego dokonać będzie musiała zmierzyć się z Brood oraz potężnym Cru. Gdyby tego było mało, atakuje ją jeszcze jej stary znajomy Warren Traveler. Zdecydowanie nie takiego początku oczekiwała. A wynajęta przez nią firma, zajmująca się Public Relations, wcale jej w tym nie pomaga.

Za scenariusz przygód Ms. Marvel odpowiada Brian Reed, który (już teraz mogę to zdradzić) był z tą serią od początku do końca, czyli przez ponad pięćdziesiąt numerów. Jest znanym i uznanym scenarzystą. Ma na swoim koncie kilka wartych uwagi mini serii (New Avengers: Illuminati, Captain Marvel vol. 5, Timestorm 2009/2099). Teraz dostał w swoje ręce poprowadzenie postaci Ms. Marvel. W tym woluminie pozwala nam na zapoznanie się z postacią Danvers. Przedstawia ją jako osobę, która choć posiada super moce, chce zasłużyć na miano super bohatera. Umiejętnie pokazuje jej wewnętrzne rozterki. Ukazuje ją jako normalną postać z krwi i kości, która tak jak każdy musi zmagać się z przeciwnościami (choć trochę większego kalibru).

Roberto De la Torre. Lubię styl tego rysownika. Jego prace są bardzo dynamiczne, pełne szczegółów. Lubi on jednostronicowe kadry. Artysta ten ma szczęście do pracowania przy bardziej "mrocznych" projektach. Chociażby przy Thunderbolts podczas "Dark Reign" czy też przy historii "The Devil's Hand" w Dardevilu. Tutaj klimat historii jest może lżejszy, jednak rysunki De la Torre nadal są bardzo przyjemne dla oka.

Przygodami Carol Danvers zainteresowałem się bardziej pod koniec jej serii, kiedy to trafiła w ręce artystki, która przedstawiła ją w taki sposób, że nie sposób było oderwać od niej oczu. Dlatego postanowiłem prześledzić jej losy wstecz. I nie żałuję swojej decyzji. Bo to kawał solidnej lektury jest, zarówno tego tomu, jak i następnych. Z czystym sercem mogę dać 4.5 (piątkę rezerwuję dla pani Sany Takedy).

lt_45pts.png

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.