Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #180 - X-Factor vol. 2 - Life & Death Matters TPB

lt%20180s.jpgX-Factor vol. 2 - Life & Death Matters TPB
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Ariel Olivetti, Dennis Callero Renato Arlem, Roy Allan Martinez
Okładka: Ryan Sook
Data wydania: 01.08.2007
Liczba stron: 136
Cena: 14,99$
Zawiera: X-Factor vol. 3 #7-12

Sc0agar4k: Co zrobisz, gdy kolejne sprawy zaczną się piętrzyć, nawarstwiać i nie dadzą ci spokoju? Kiedy z każdym krokiem pojawia się następne zmartwienie? Weźmiesz się w garść i stawisz im czoła? Nic z tych rzeczy. Po prostu wyjdziesz z domu, a sprawy same potoczą się swoim rytmem.

W tomie "Life & Death Matters" członkowie X-Factor Investigations muszą zmierzyć się wieloma problemami. Cały czas nie dają im spokoju dwie sprawy: dlaczego mutanci stracili swoje moce z dnia na dzień oraz czy stoi za tym Singularity Investigations, z którymi mają na pieńku od samego początku istnienia. Kiedy jednak poznają prawdę o "Dniu M", to nie koniec ich problemów. Nieoczekiwany gość pojawia się w Mutant Town. Wszędzie głośno o rejestrowaniu superbohaterów, a na dodatek Madrox zmaga się z tajemnicami ze swojej przeszłości. Wesoło nie jest. Ale...

...Peter David nie byłby sobą, gdyby nawet takich sytuacji nie przedstawił z domieszką swojego poczucia humoru. Wśród tych sześciu numerów co rusz trafić można na zabawne kwestie, które powodują, że uśmiech sam pojawia się na twarzy. Oczywiście prym pod tym względem przypada uroczej Layli Miller, która praktycznie kradnie każdą scenę, w której się pojawia. Ale X-Factor Investigations to również inne postacie. Każda ma tutaj swoje pięć minut (czasami nawet więcej). Siryn dowiaduje się o śmierci kogoś z rodziny i obserwujemy, jak sobie z tym radzi. Zaś Madrox komplikuje sobie jeszcze bardziej stosunki z kobietami w zespole.

Jak wspomniałem wcześniej, za scenariusz odpowiada Peter David. To właśnie za tą serię jest uwielbiany przez fanów i czytając ten tom, nie można się dziwić dlaczego. Zabawne dialogi, porywające interakcje między bohaterami, zawiła fabuła, w której odpowiedzi poznajemy dużo później niż zadane pytanie. To wszystko powoduje, że jest to bardzo przyjemna lektura.

Przez te sześć numerów przewinęło się czterech rysowników: Ariel Olivetti, Dennis Callero oraz duet Renato Arlem i Roy Allan Martinez. Trzeba Marvelowi przyznać, że dobrze dobrał artystów do tej serii. Różnice w rysunkach oczywiście są, jakżeby inaczej, ale według mnie minimalne. Nie ma jakiegoś dużego skoku jakościowego w jedną bądź drugą stronę. Poziom jest równomierny przez te wszystkie numery i jest on więcej niż poprawny.

Jesteś fanem mutantów, ale masz dość czytania ciągle o tych samych postaciach? Ta pozycja jest dla ciebie. Lubisz komiksy zespołowe, ale niekoniecznie chcesz kolejny raz czytać o ratowaniu świata? Ta pozycja jest dla ciebie. Nie rozumiesz fenomenu Petera Davida i chcesz się przekonać, o co cały ten szum? Ta pozycja jest dla ciebie (tylko najpierw przeczytaj vol. 1). Ode mnie mocne 4.5/5.

lt_45pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.