Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja serialu "Blade: The Series" - Fylyp3g

Nie ważne jak zaczynasz. Nie ważne jak kończysz. Ważne jest to co masz w środku. Z taką maksymą winni się obnosić twórcy serialu o nieustraszonym Łowcy wampirów. Pierwszy odcinek jest odpychający. Jednak im dalej w las, tym robi się ciekawiej.
RECENZJA SERIALU "BLADE: THE SERIES"

Nie ważne jak zaczynasz. Nie ważne jak kończysz. Ważne jest to co masz w środku. Z taką maksymą winni się obnosić twórcy serialu o nieustraszonym Łowcy wampirów. Pierwszy odcinek jest odpychający. Jednak im dalej w las, tym robi się ciekawiej.

Osoby którym Blade z dużego ekranu przypadł do gustu nie będą rozczarowane. Serial jest kontynuacją przygód zapoczątkowanych przez film. Z tą różnicą, że tym razem mamy dwie pierwszoplanowe postacie. Krista Starr po powrocie do rodzinnego domu dowiaduje się o śmierci swojego bliźniaka. Rozpoczyna prywatne śledztwo, wpychające ją wprost w ramiona wampira odpowiedzialnego za śmierć jej brata. Od tego czasu akcja niejednokrotnie przybierze nieoczekiwany obrót i historia dziewczyny będzie splatać się z poczynaniami tytułowego herosa.

recenzja2b%281%29.jpg

Dobór ekipy aktorskiej byłby strzałem w dziesiątkę, gdyby nie jeden mankament, jakim jest Kirk Jones w roli Chodzącego za dnia. Dyskredytuje go zarówno wygląd fizyczny, jak i brak ikry, jaką bezwątpienia miał Wesley Snipes w tej roli. Za to Jill Wagner jako Krista potrafiła świetnie zagrać osobę rozbitą pomiędzy swoją przeszłością, a teraźniejszością. Podobnie jak Neil Jackson który mimo swojej złowieszczej powierzchowności zachowuje resztkę człowieczeństwa. Na uwagę zasługuje mała Emily Hirst, wcielająca się w postać starej wampirzycy w ciele dziecka. Jessica Gower nie jest w serialu tylko piękną lalą, gdyż potrafiła wyłuskać ze swojej postaci to co najlepsze i odpowiednio ją poprowadzić.

recenzja5b%281%29.jpg

Muzyka jest niemal bliźniacza z tym co było nam dane usłyszeć w filmowej trylogii. Czarne klimaty wprost z ulicy nie muszą podobać się wszystkim, ważne że nie przeszkadzają. Choć żal, iż serial trzyma się z daleka od jazzu, będącego domeną komiksowego Blade’a. Efekty specjalne choć nie wgniatają w fotel, są wprowadzone z rozwagą. Dobrze wpisują się w telewizyjną konwencję.

recenzja4b%281%29.jpg

Aktorki są śliczne, fabuła sprawnie poprowadzona, akcji nie brakuje. Gdyby nie słaby początek i kiepskie zakończenie, to serial byłby naprawdę porządną rzemieślniczą robotą u podstaw. Mimo to, ci którzy przebrną przez miernego pilota, a dodatkowo są fanami postaci znanej z filmów i komiksów, lub chociażby smakują w dobrze skonstruowanych fabułach pełnych akcji, nie będą zawiedzeni.

Ocena: 4
Autor: Fylyp3g


recenzja3b%281%29.jpg recenzja1b%281%29.jpgAvalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.