Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #166 - Nova vol. 2 - Knowhere TPB

lt%20166s.jpgNova vol. 2 - Knowhere TPB
Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning
Rysunki: Wellinton Alves, Mahmud A. Asrar, Paul Pelletier
Okładka: Nic Klein
Data wydania: 23.07.2008
Liczba stron: 160
Cena: 16.99$
Zawiera: Nova vol. 4 #8-12, Nova vol. 4 Annual #1

Sc0agar4k: Richard Rider, ostatni centurion Nova Force w walce z samym sobą, a raczej z infekcją Phalanx, która w dalszym ciągu zżera go od środka lecz najpierw trafia do pewnego miejsca na samym krańca Wszechświata.

Szybkie przypomnienie wydarzeń poprzedniego tomu: Nova Prime zostaje prawie spalony żywcem, zainfekowany przez Phalanx, przechodzi na ciemną stronę, by ostatecznie salwować się ucieczką przed Draxem i Gamorą, którzy również znaleźli się pod wpływem Phalanx.

Rider trafia do Knowhere (jeżeli mieliście przyjemność czytać już Guardians of the Galaxy vol. 2, to ta nazwa nie powinna być wam obca). I spotyka tam niespodziewanego sojusznika. Sojusznika, bowiem okazuje się, że całe to miejsce jest nawiedzone. Nie chcąc za dużo zdradzać z fabuły, powiem tylko, że bywa strasznie, ale i wesoło. To przede wszystkim zasługa dwójki ww bohaterów.

Dalsza część tego woluminu, to kontynuacja poszukiwań Novy, który stara się znaleźć sposób na zatrzymanie inwazji Phalanx (przypominam, że trwa "Annihilation: Conquest") oraz pozbycie się wirusa z własnego ciała. Trafia on na planetę Kvch, ojczyznę Technarchów. Tam spotyka postać, która powinna być znana czytelnikom oryginalnych New Mutants. Oczywiście wraz z nim na planetę trafiają Drax i Gamora. Co dokładnie się tam działo, pozostawiam wam do osobistego zapoznania się.

Podobnie jak vol. 1, twórcami scenariusza są Dan Abnett i Andy Lanning. Duet, który ma bardzo wielu zwolenników, bowiem stworzyli jeden z najbardziej emocjonujących i zaskakujących okresów w najnowszej historii kosmicznego zakątka uniwersum Marvela. Jednym z jego elementów jest run poświęcony Novie. Ta konkretna część wprowadza/przywraca kilka ciekawych postaci, jak również ukazuje wewnętrzną walkę Ridera z gnębiącą go infekcją. Autorzy przedstawili to w bardzo ciekawy sposób (najlepiej widać to w Annualu, który wchodzi w skład tego trade'a).

Jeżeli chodzi o warstwę graficzną, to mamy tutaj trójkę artystów, którzy będą jeszcze nie raz współpracować z tymi scenarzystami. Są to mianowicie: Wellinton Alves, Paul Pelletier i Mahmud Asrar. To dzięki ich rysunkom czytanie (a co za tym idzie również oglądanie) przygód Richarda Ridera jest bardzo ekscytujące i przysparza sporo radości.

Ostateczny werdykt? Jeżeli mieliście już styczność z pierwszym woluminem, jeżeli macie słabość do twórczości duetu Abnett/Lanning, lubicie historie dziejące się w kosmosie, to jest to dla was pozycja obowiązkowa. Osobiście wracam bardzo często do ponownego przeżywania historii Novy i mam nadzieję, że wam również będzie to dane. Gorąco polecam.

lt_45pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.