Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Predictor #13 (06.02.2013)

Przed wami pierwszy w tym roku numer predictora, w którym będziecie mogli znaleźć oczekiwania wobec kwietniowych debiutów takich jak nowa seria o X-Men czy miniseria o początkach Thanosa.


avalonpredictorlogo.jpg
Środa, 6 luty 2013 Numer: 1/2013 (13)Dark Tower: The Gunslinger - Evil Grounda
Premiera: 03.04.2013
Scenarzysta: Peter David, Robin Furth
Rysownik:
Richard Isanove
Rodzaj:
miniseria

Darth: No i co ja mogę o tym napisać? Tak żebym nie powtarzał sie przy okazji swej opinii o Sheemie's Tale? No to dobra, scenariusz - Peter David. To musi być dobre. A więc dziękuję, to na tyle.
Reasumując: jak kiedyś nadrobię to zajrzę. A że jest tego coraz wiecej do nadrabiania, to będzie coraz bardziej... no nie trudniejsze, ale czasochłonne.
Hotaru: Mroczna Wieża Kinga to specyficzny cykl i specyficzny klimat oddają też komiksy. To po prostu coś, na co trzeba mieć odpowiedni nastrój. A ja w tej chwili takowego nie mam. Może, gdyby ilutrował to Jae Lee, kilka pierwszych stron wprowadziło by mnie w odpowiedni stan umysłu, ale Richard Isanove - chociaż jest genialnym kolorystą - nie potrafiłby czegoś takiego dokonać.
Undercik: Nie liczyłem tego, ale wydaje mi się, że Dark Tower jest uniwersum, na którego licencji Marvel najwięcej opublikował w tym wieku. Która to już miniseria? Znów pewnie trafi do tej garstki fanów, która zazwyczaj kupuje komiksy z Mrocznej Wieży. Ja do tej grupy nie należę i tej miniserii nie ruszę. Chociaż może jeszcze Marvel wyda kilka komiksów z tej lini i przekonam się, aby tą pierwszą historię ruszyć.
Dla tych co się mocniej zastanawiają nad kupnem. Avalon już o tym informował, ale przypomnę teraz i ja. Kupowanie komiksów pisanych przez Petera Davida może mu pomóc, ze względu na problemy, które wynikły z udaru, którego w zeszłym miesiącu doznał scenarzysta. Tak, więc możecie wziąć to pod rozwagę.

bThanos Rising
Premiera: 03.04.2013
Scenarzysta: Jason Aaron
Rysownik: Simone Bianchi
Rodzaj
: miniseria

Undercik: Zerknę na to okiem i tyle. Nie spodziewam się wiele po Aaronie. Może gdyby kto inny to pisał, to bym bardziej wyczekiwał tej pozycji, a tak... Cóż, pożyjemy zobaczymy. Pewnie wydarzy się coś ważnego, biorąc pod uwagę zwiastun nowego eventu.
Sc0agar4k: Ponieważ czekałem praktycznie do samego końca z moimi przemyśleniami na temat tej serii, teraz, znając zapowiedź dotyczącą FCBD, z pewnością przyjrzę się temu pomysłowi bliżej.
Powody są dwa.
Pierwszy to oczywiście bohater. Thanos Mad Titan. Kto go nie zna, ten musi czym prędzej nadrobić ostatnie kilka lat wydarzeń z kosmicznego zakątka Marvela. Jeden z największych badassów w uniwersum.
Drugi powód został przedstawiony wczoraj. Seria będzie brała udział w większym wydarzeniu dziejącym się w kosmosie, a tego nie zamierzam przegapić, bo to zawsze jest coś wielkiego.
Darth: Jakoś nie czuję optymizmu do tego projektu. Nie wydaje mi się to specjalne potrzebne. Zamiast tego mam dziwne wrażenie, że robią to pod film z jego udziałem. No i jeszcze ten kuriozalny Aaron. Thor ponoć mu wychodzi, ale mimo wszystko wolę do tego podchodzić z ostrożnością. Oprawa graficzna to Bianchi, wiec powinno być OK. Ale to za mało by mnie przekonać.
Reasumując: raczej podziękuje. To co zobaczę specjalnie mnie nie interesuje, a groźba miernoty skutecznie mnie zniechęca do czytania.
Catman: Hmm... Seria opowiadająca o młodości Szalonego Tytana nie brzmi oryginalnie, ale może być ciekawie. Jason Aaron pisze obecnie genialnego Thora, więc jeśli Thanos Rising będzie miało podobne klimaty, to dam Aaronowi kredyt zaufania. Co do oprawy graficznej jestem spokojny. Prościej mówiąc, na pewno zajrzę żeby zobaczyć czy to będzie poziom Aarona z Lolverine and The X-Men czy z nowego Thora.
Hotaru: Najchętniej bym to sobie odpuścił. Nie lubię Thanosa aż na tyle, by pałać chęcią poznania jego przeszłości. Nie ufam Aaronowi na tyle, by wierzyć, że to będzie dobre. A Bianchi, choć rysuje przepiękne rysunki, to niekoniecznie piękne komiksy. Jego stronice to przerost formy nad treścią. Ale i tak przeczytam, ze względu na kolejny "wielki event". Damn you, Marvel.


cUltron
Premiera: 10.04.2013
Scenarzysta: Kathryn Immonen
Rysownik: Amilcar Pinna
Rodzaj: ongoing

Undercik: O! Tu może zerknę z ciekawości. Nazwisko autorki daje gwarancję pewnego poziomu. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to kolejny tie-in wymyślony na siłę, tylko po to, aby hajs się zgadzał.
Darth: Wiecie co. To pierwszy komiks powiązany z "Age of Ultron" którego istnienie ma mocne podstawy. Ukazanie przygód syna Ultrona - Victora Manchy to... może nie znakomity, ale dobry pomysł. Za scenariusz odpowiada Kathryn Immonen? Ale ona chyba w kobietach się specjalizuje, ciekawę jak zamierza sobie poradzić z robo-chł... eee nie nie zrobi tego (właśnie przeklina swoja wyobrażnie). Za warstwę graficzną bedzie odpowiadał: Amilcar Pinna? Kto to jest?
Reasumując: chyba jednak rzuce okiem, to może być ciekawe... przestań pracować wyobraźnio!
Hotaru: Wiem, "nie oceniaj książki po okładce". Ale to trudno, kiedy ta do pierwszego numeru tej serii jest taka brzydka. Najchętniej bym sobie odpuścił. Pomimo tego, że lubię scenariusze Kathryn Immonen i jestem fanem Runaways. Pewno poczekam na pierwsze opinie i jeśli okażą się pozytywne - zaryzykuję.dX-Men vol.3
Premiera:  17.04.2013
Scenarzysta: Brian Wood
Rysownik:
Olivier Coipel
Rodzaj: ongoing

Krzycer: Z jednej strony Brian Wood dodał emocje i nadał trochę głębi postaciom, gdy przejął serię po Gischlerze. Z drugiej strony koniec jego runu to były same sprzeczki, kłótnie, i w sumie do samego końca nie było jasne czemu oni wszyscy tak krzyczą. Tzn autor dał im powód, mnie ten powód nie przekonał.
No i woodowe Ultimate Comics X-Men zmierza w tym samym kierunku obecnie, z dodatkowymi "bonusami" w postaci dopasowywania charakterów postaci do fabuły, a nie na odwrót. To nie napawa entuzjazmem.
Ale jego pomysł na v3 brzmi intrygująco (choć boję się powrotu Sublime'a w roli sprzymierzeńca), chętnie się przekonam, co z tego będzie. No i na rysunki Coipela zawsze miło popatrzeć... o ile akurat nie robi Pudziana z Cyclopsa. Przynajmniej tutaj nie będzie go korciło, bo w obsadzie same panie.
Demogorgon: Od Briana Wooda czytałem tylko DMZ, to co wydali z tego w Polsce. Ale podobało mi się. Sprawdzę pewnie najpierw jego poprzedni run w X-Men, ale jestem optymistycznie nastawiony. Po za tym, podoba mi się zespół (chociaż nazwa brzmi ironicznie), podob mi się, że wreszcie któraś seria z Girl Power dostała scenarzystę z porządną reputacją. Bo o ile lubię Immoen i DeConnick to jednak nie są one gwiazdami tego kalibru co twóca DMZ. A Bunn to...Bunn.
Undercik: Mimo dosyć ciekawych zapowiedzi, ten tytuł jest dla mnie znakiem zapytania. Głównie chodzi mi o to w jakim kierunku Wood zamierza prowadzić tą serię. Na pewno zajrzę do pierwszego numeru i myślę, że wtedy będę już wiedział czy mi pasuje i czy czytać dalej. Na razie podchodzę do tego ze spokojem. Jednej tylko rzeczy jestem pewien - szata graficzna będzie mi się podobać.
Darth: To już sie robi śmieszne! Ile jeszcze mutants-only teamów nas czeka? Mieliście się integrować! No ale co dalej. W pełni sfeminizowana drużyna. Znowu! I to z postaciami, które występują w innych seriach. Naprawdę jest wiecej mutantek-bohaterek. Zapowiedzi dość ciekawe, ale bez szału. A może to i dobrze. Scenariusz - Wood. Dobrze, będzie można się przekonać co do jego umiejetności. Albo zniechecić. Rysuje Coipel, a więc może być.
Reasumując: mimo mych narzekań, to jedna z lepiej rokujących serii o mutant(k)ach, więc zobaczę co tam Wood wymyślił.
Hotaru: Chyba pierwsza x-seria spod baneru Marvel Now, o którą jestem spokojny. Podchodzę bardzo ostrożnie do bendisowych x-tytułów, WatX-M Aarona to pastisz, a Uncanny X-Force pisze Humphries, który nigdy niczym w mych oczach nie zabłysnął. Wood za to napisał kilka fenomenalnych numerów. I wierzę, że będzie to kontynuował w tej serii. Coipel nie schodzi poniżej pewnego poziomu i trzymam kciuki, że będzie się wyrabiał, kiedy nie będzie musiał ilustrować eventu z setką bohaterów na stronie.
Kolejny numer już za miesiąc, kiedy Marvel opublikuje zapowiedzi swoich komiksów na kolejny miesiąc. Wtedy też w temacie Avalon Predictor na naszym forum, pojawi się informacja o tym, jakie komiksy będziemy opisywać. Przypominamy, że każda opinnia ma szanse na ukazanie się w kolejnym numerze.


Redaktor prowadzący: Undercik
 Korekta: Hotaru
Redaktor techniczny: Undercik
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.