Wiadomości: Chris Gage o "World War Hulk: X-Men"

Chris Gage o "World War Hulk: X-Men"

2007-06-10 02:00:00 - Cyclop83 - źródło: comics.ign.com

Oto najważniejsze szczegóły wywiadu z twórcą tej 3 częściowej historii, która zaprezentuje między innymi pojedynek Hulk versus Juggernaut i Wolverine! Oprócz wywiadu będziecie mieli możliwość zapoznania się z paronastoma stronami pierwszego numeru tej opowieści...Kto stanie twarzą w twarz z Zielonym Goliatem w "World War Hulk: X-Men"?
Colossus, Wolverine, Cyclops, Charles Xavier, Beast, White Queen, Kitty Pryde, New X-Men... oraz Juggernaut. Akcja tej 3 częściowej mini-serii rozgrywać się będzie w pierwszych godzinach World War Hulk. Pierwszy zeszyt tej historii ukazuje się 20 czerwca 2007.

IGN Comics: Opowiedz może o czym ta historia będzie?

Chris Gage: Professor X należał do Illuminati chociaż nie był częścią grupy, która wygnała Hulka. Ale Hulk odkrył, że Xavier powinien być tam tego dnia na spotkaniu. Więc Hulk ma pytania do Xaviera i zjawia się w Instytucie. Pojawia się akurat wtedy, gdy jedynym starszym instruktorem jest Beast. Więc Beast, New X-Men i Xavier oraz grono młodych mutantów. Hulk nie ma pojęcia o M-Day. Nie wie, że większość z mutantów została wyeliminowana. Stwarza bardzo nieprzewidywalną sytuację ponieważ studenci w rezydencji reprezentują większą część mutantów pozostających na Ziemi. Jeśli Hulk zniszczy rezydencję razem z nimi, to oznaczać będzie ludobójstwo. W tej sytuacji wybucha walka. New X-Men wyruszają do boju z Hulkiem, mając nadzieję przetrwania wystarczająco długo, aby Astonishing X-Men i pozostali bohaterowie wrócili do Instytutu na czas.

IGN Comics: Gdzie ta mini-seria mieści się w ciągu całego World War Hulk? Wiemy, że walczy on z Black Boltem przed lądowaniem na Ziemi i wiemy też o walce z Iron Manem póĽniej. Jak zatem znalazł czas na walkę ze studentami Xaviera?

Chris Gage: Hulk zasadniczo przybywa na Ziemię i stawia żądania. Podczas oczekiwania na spełnienie ich ma czas by wybrać się do Westchester.

IGN Comics: Czy X-Men odkryją, że ich mentor należał do Illuminati?

Chris Gage: Nie w tej mini-serii. Widziałem wywiad z Bendisem gdzie powiedział, że przed końcem mini-serii o Illuminati świat dowie się o ich istnieniu.

IGN Comics: Wiemy, że Angel sympatyzuje z Hulkiem. Czy przybędzie z nim?

Chris Gage: Nie. Wydarzenia z Angelem rozgrywają się po tej mini-serii. "World War Hulk: X-Men" zasadniczo ma miejsce w ciągu pierwszych 24 godzin od przybycia Hulka.

IGN Comics: Czy możesz coś powiedzieć o pojedynkach jakie będziemy mogli zaobserwować? Na przykład Iceman, bo jest mutantem klasy omega.

Chris Gage: Jedyna drużyna, której nie mogłem użyć to właśnie ekipa Rogue. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, aż do czasu, gdy póĽniej redaktor usiadł, przyjrzeć się ich przygodom, i zdał sobie sprawę, że nie ma wolnego momentu gdzie mogli by wrócić, aby walczyć z Hulkiem. Więc mi powiedziano, że nie mogę ich wykorzystać. To było w rzeczywistości szczęście w nieszczęściu, ponieważ zabierałem się za numer #3 myśląc: "O mój Boże, jak ja zmieszczę te wszystkie postacie w finale?" Więc nie będzie takiego pojedynku. Ale okładka wykonana przez Eda McGuinnessa do tego numeru była gotowa, więc członkowie zespołu Rogue są na okładce, ale nie w środku. Zbyt ładna okładka by jej nie wykorzystać.

IGN Comics: Aby się upewnić - dostaniemy indywidualny pojedynek Wolverine'a z Hulkiem?

Chris Gage: Tak, z pewnością.

IGN Comics: Możesz powiedzieć coś więcej o konfrontacji Hulka z Xavierem i White Queen?

Chris Gage: Zobaczycie jak Professor X spróbuje stanąć twarzą w twarz z Hulkiem i wykorzystasz swoje umiejętności pod koniec numeru #1. Zobaczycie co się stanie...

IGN Comics: To co na okładce?

Chris Gage: W gruncie rzeczy, tak. White Queen będzie atakować Hulka na dwóch frontach. Jeden jest telepatyczny, a drugi dotyczy jej diamentowej formy. Nie mogąc korzystać z obu jednocześnie będzie musiała wybrać, którą taktykę użyć w rozmaitych okolicznościach.

IGN Comics: Postać, która zaskoczy czytelników najbardziej podczas tej serii?

Chris Gage: Nie powiedziałbym właściwie jedna postać, ale powiedziałbym New X-Men. Myślę, że wielu czytelników może być zaskoczonych. To jest wielki moment dla nich. Myślę, że to nie wstrząśnie nikim jak powiem, że oni nie pokonają Hulka, ale fakt, że mogą dobrze się sprawić zaskoczy wielu ludzi, przy odrobinie szczęścia to będzie wiarygodne i zrozumiałe.

IGN Comics: Dobra, podaj nam kilka wstrząsających momentów z tej serii jeśli możesz?

Chris Gage: Po pierwsze oczekujcie konfrontacji Wolverine vs. Hulk. Po drugie wypatrujcie Juggernauta. Po trzecie zobaczycie, dlaczego Kitty Pryde jest potencjalnie najgroĽniejszym członkiem z X-Men. Aha, zobaczycie również próbę sił między Hulkiem a Colossusem.

IGN Comics: Dziękujemy za poświęcenie nam czasu, Chris! Zapewne wkrótce znów porozmawiamy.

Chris Gage: Dzięki!

I obiecane wcześniej ilustracje...


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.