Wiadomości: "Age of Apocalypse" - dziesięć lat póĽniej

"Age of Apocalypse" - dziesięć lat póĽniej

2004-11-27 01:00:00 - Lex - źródło: Wizard Magazine

W przyszłym roku wypada 10 rocznica "Age of Apocalypse", największego crossovera w historii X-Men. Marvel postanowił uczcić ten jubileusz specjalnym wydaniem zawierającym wszystkie części tej historii, a także kilka nowych komiksów:- "AoA Reunion" - komiks zawierający cztery ośmiostronicowe opowieści stworzone przez osoby, które pracowały przy "AoA". Spodziewajcie się "Weapon X" Larry'ego Hamy, historii z udziałem Kitty Pride i Colossusa z "Generation Next" Scota Lobdella oraz opowieści Fabiana Niciezy. Na razie nie podano nazwiska czwartego scenarzysty.

- "Official Handbook of the Marvel Universe" - oczywiście świata AoA.

- miniseria Akiro Yoshidy ("Thor: Son of Asgard") z rysunkami Chrisa Bachalo i Tima Townsenda.

- "Exiles" #60-61 będzie powiązane z powyższymi tytułami. Nie powinno to być niespodzianką, skoro do Exiles należy Blink pochodząca ze świata AoA.

Pierwsze jubileuszowe komiksy powinny się ukazać na przełomie lutego i marca.

Tyle potwierdzonych informacji, ale podamy jeszcze kilka plotek, które krążą po internetowych forach. Pojawiły się spekulacje, że w 2005 roku czeka nas powrót Apocalypse'a, o czym miałyby świadczyć słowa Xorna w "X-Men" #162, a także obecne wydarzenia w "Astonishing X-Men". Zdrajcą, o którym mowa w "AXM" #6 miałby być Cyclops, który po wydarzeniach "The Twelve" był narażony na wpływ Apocalypse'a. Można doszukać się jeszcze innych znaków, które wskazywałyby na zmartwychwstanie En Sabah Nura - brak okładek i zapowiedzi do kolejnych numerów "AXM" czy powrót Dark Beasta. Radziłbym jednak podchodzić ostrożnie do tych spekulacji, bo powrót Apocalypse'a przepowiadano już wielokrotnie.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.