Wiadomości: Mutantów coraz mniej

Mutantów coraz mniej

2005-10-19 02:00:00 - Christoff - źródło: Newsarama

Joe Quesada i Ed Brubaker zdradzili nowe szczegóły związane z Decimation. Najważniejszym faktem jest potwierdzenie zapowiadanego ograniczenia populacji mutantów. Liczba 198 ponownie staje nam przed oczami.W ubiegły czwartek [tak, wiem że news spóĽniony i biorę całą winę na siebie - Christoff] odbyła się konferencja prasowa, na której pracownicy Marvela zdradzili nowe szczegóły na temat związanego z mutantami projektu Decimation.
Joe Quesada nawiązał do wydarzeń siódmego numeru House of M, oznajmiając że słowa Wandy "no more mutants" wyznaczą kierunek w historii mutantów Marvela na najbliższe pięć-sześć lat. Brubaker wyjaśnił, że za sprawą Scarlet Witch populacja homo superior zmaleje do stanu, jaki panował w latach 60tych. Koniec więc z dzielnicami pełnymi mutantów, ponownie będą wyjątkiem, a nie regułą. Obydwaj przypomnieli, że komiks Brubakera X-Men: Deadly Genesis skupi się na zmianie polityki rządu wobec homo superior na wysoce nieprzychylną, oraz ujawnieniu mrocznego sekretu Xaviera z czasów Giant Size X-Men #1. Historia ma wyjaśniać kilka niedokończonych wątków tego komiksu.
Quesada i Brubaker zasugerowali, że w Deadly Genesis zdebiutuje nowy przeciwnik, równie groĽny jak Magneto. Fabuła rozpocznie się kilka dni po House of M i pojawi się w niej kilku X-Men pozbawionych mocy, a kilka blisko związanych z zespołem osób zaginie.
Quesada wyjaśnił, że redukcja populacji mutantów ma na celu przywrócenie im statusu mniejszości, który przez wiele lat nadawał sens istnieniu X-Men, a ostatnio został zagubiony. Zapewnił, że scenarzyści otrzymali zakaz tworzenia nowych mutantów, a ci którzy odeszli, nie powrócą. Pytany o przebieg Decimation, Quesada zapowiedział że populacja mutantów spadnie o 96%, jednak nie będzie to związane z żadną czystką.
Potwierdzono również zawieszenie wydawania komiksów Nightcrawler i District X.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.