Wiadomości: Marvel zaczyna świętowanie 80-lecia istnienia

Marvel zaczyna świętowanie 80-lecia istnienia

2018-08-19 09:19:23 - Łukasz Świniarski - źródło: Bleedingcool

W 2019 roku Marvel będzie obchodził swoje 80. urodziny. Co zatem wiemy już teraz o przygotowaniach do uczczenia tego wydarzenia?

Świętowanie rozpocznie się już w styczniu za sprawą wydania ośmiu opasłych grubych tomów będących przekrojowym przeglądem całej historii wydanictwa. Każdy z nich skoncentruje się na kolejnych dekadach, począwszy od lat 40. XX wieku a na 2010 roku skończywszy. 

Pierwszy tom zatytułowany będzie: Human Torch vs the Sub-Mariner, drugi: Captain America Strikes!, trzeci Spider-Man meets the Marvel Universe, a czwarty skupi się na bogatej galerii potwórów z lat 70. i nosić będzie nazwę: Legion of Monsters. Póki co nieznana jest zwartość pozostałych tomów. Zaprezentowano też jedynie okładki tych czterech albumów widoczne poniżej. Każdy z nich zawierał będzie również posłowie na temat danych dekad, jak upływający czas oraz zmiany na świecie wpłynęły na ewolucję komiksów Marvela.

Do tego zostaną również zaprezentowane nowe ekscytującego zdaniem redaktora naczelnego Marvela C.B.Cebulskiego projekty, dzięki którym ludzie na świecie będą mogli zapoznać się z marką Marvel Universe. Wszystko to dzięki komiksom, grom, zabawkom, filmom kinowym, serialom i wielu innym produktom. 


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.