Wiadomości: Zapowiedź: Stan Lee. Człowiek-Marvel

Zapowiedź: Stan Lee. Człowiek-Marvel

2018-07-03 12:25:52 - Rodzyn - źródło: SQN

W listopadzie nakładem wydawnictwa SQN pojawi się na naszym rynku książka Stan Lee. Człowiek-Marvel autorstwa Boba Batchelora. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydania.

Szczera, prawdziwa i niezwykle absorbująca opowieść o człowieku, który chciał napisać Wielką Amerykańską Powieść, a zrobił coś o wiele większego: zmienił amerykańską kulturę przez stworzenie nowych światów i bohaterów. Bob Batchelor opisuje jedną z najciekawszych postaci świata komiksu, ojca najbardziej popularnych rysunkowych bohaterów – Stana Lee, którego życie było równie niezwykłe, jak historie przez niego wymyślone. Stan Lee, dzięki ogromnym staraniom i niezwykłemu talentowi, już jako nastolatek został redaktorem Marvel Comics. To tam powstała Fantastyczna Czwórka, Spider-Man, Hulk, Iron Man, X-Men czy Avengersi – najsłynniejsze postaci komiksowego świata, którymi fascynują się kolejne pokolenia czytelników. Na podstawie ich przygód wciąż powstają adaptacje filmowe, a ich wizerunki przejawiają się w popkulturze na całym świecie. „Stan Lee: The Man behind Marvel” to nie tylko historia życia kultowego wizjonera, ale także analiza jego najważniejszych dzieł oraz wartości komiksów i istnienia superbohaterów dla kultury XX i XXI wieku.

Bob Batchelor – historyk kultury, autor kilkudziesięciu książek o kulturze popularnej i literaturze amerykańskiej (m.in. biografii Johna Updike’a, Boba Dylana, Johnny’ego Casha, Bo). Mieszka w Oksfordzie w Ohio i wykłada na Uniwersytecie Miami na wydziale Media, Dziennikarstwo i Film.

Fragment książki znajdziecie tutaj.

Stan Lee. Człowiek-Marvel 
Autor: Bob Batchelor 
Tytuł oryginału: Stan Lee: The Man behind Marvel 
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski 
Data wydania: 14 listopada 2018 
Cena okładkowa: ok. 39,90 zł 
Liczba stron: ok. 368 
ISBN: 978-83-8129-225-2 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.