Wiadomości: Przegląd Dnia 24.05.2018

Przegląd Dnia 24.05.2018

2018-05-24 15:33:41 - Redakcja - źródło: ComicBookMovie, Newsarama, CBR, ComicBook, YouTube

Zakończenie serii o przygodach Cable'a, zmiany w X-Men Blue, nowy wygląd Ironheart i Amadeusa Cho oraz więcej szczegółów na temat Spider-Geddonu, to informacje jakie znaleźliśmy dla Was w sierpniowych zapowiedziach Marvela. Poza tym możecie zobaczyć nowe grafiki promujące film Ant-Man and the Wasp oraz kilka innych newsów ze świata Marvela. 

* W sierpniu za sprawą scenariusza Charlesa Soule oraz rysunków Ramona Rosanasa ukaże się Hunt for Wolverine: Dead Ends #1 one-shot podsumowujący wątki z 4 miniserii z nazwą Hunt for Wolverine w tytule. Szukając odpowiedzi w sprawie tajemniczego powrotu Logana, Tony Stark, Kitty Pryde, Sabretooth oraz Daredevil odkrywają, iż nie są one tymi, których oczekiwali. Zaprezentowano także okładkę autorstwa Marco Checchetto. Hunt for Wolverine: Dead Ends ma się ukazać 29 sierpnia. Zapowiedź komiksu sugeruje debiut nowej serii o Rosomaku miesiąc później. 


* Wśród zapowiedzi komiksów, które Marvel planuje wydać w sierpniu, pojawił się opis oraz okładka Spider-Man Annual #1. Twórcami tego zeszytu zostali scenarzysta Bryan Edward Hill oraz rysownicy Nelson Blake II i Mark Bagley. Historia zaprezentowana w tym komiksie ma dotyczyć tajemniczej przeszłości Milesa Moralesa. Czy to oznacza, że opisywany ten zespół twórców tworzyć będzie regularną serię o Milesie?  Okładkę Spider-Man Annual #1 widoczną poniżej stworzył Kris Anka.* Seria o przygodach Cable'a zakończy się w lipcu. O tym fakcie poinformował na Twitterze współtwórca scenariusza do tego tytułu scenarzysta Zac Thompson. Ostatni #159 numer ma zostać wydany 18 lipca.

* Okładki komiksów X-Men Blue #33 oraz #34, które ukażą się w sierpniu, ujawniły nowy wygląd, oraz nowe kostiumy oryginalnej piątki X-Men. Z opisu tych zeszytów wynika, że Magneto, który do tej pory był mentorem młodych mutantów, uda się do oddalonej o 20 lat przyszłości, w której ponownie spotka swoich wychowanków. Twórcą okładek jest artysta R.B. Silva.* Zapowiedzi komiksów Marvela na sierpień ujawniły również nowy wygląd oraz kostiumy Riri Williams alias Ironheart, oraz Amadeusa Cho, czyli Totally Awesome Hulka. Obie te postaci znajdziemy na okładce Champions #23 stworzonej przez rysownika R.B. Silva. Nowa zbroja Ironheart łączy w sobie czerń oraz róż i jest zaprojektowana w stylu czerwono złotej zbroi Iron Mana. Na swoim Twiiterze scenarzysta serii Jim Zub ujawnił wstępny projekt stroju autorstwa Stefano Caselli. Tymczasem Amadeus Cho po ostatnich wydarzeniach ze swojej solowej serii znów jest chudy, jednak jego skóra pozostała zielona. Dodatkowo okładka może sugerować odejście z sespołu młodego Novy, czyli Sama Alexandra.
* W końcu poznaliśmy kilka informacji na temat Spider-Geddon. Opierając się na opisie dwóch numerów miniserii Edge of Spider-Geddon będącej prologiem do wspomnianego wydarzenia, wspomniana historia będzie podobna do innego znanego pajęczego eventu, a mianowicie Spider-Versum z 2014 roku. To tam rodzina Morlunów przemierzając Multiversum zgładziła sporo różnych wersji Spider-Manów z alternatywnych światów. Biorąc pod uwagę, że tytuł Spider-Geddon kojarzy się z zagładą, to ta sytuacja nie wygląda dobrze dla posiadaczy pajęczych mocy którzy przeżyli poprzedni pogrom.

Fabuła dwóch pierwszych zeszytów Edge of Spider-Geddon ma dotyczyć kolejno postaci Spider-Punka oraz SP//dr. Spider-Punk alias Hobie Parker, to postać, która pierwszy raz zadebiutowała na łamach komiksu Spider-Verse #2, w którym zamordował on prezydenta Osoborne'a za pomocą muzyki a dokładniej punk rocka oraz sporej ilości wzmacniaczy. Następnie bohater ten dołączył do międzywymiarowej drużyny Web Warriors. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż jego kostium zobaczymy w zaplanowanej na wrzesień grze Spider-Man przygotowanej przez studio Insomniac na konsole firmy Sony, Playstation 4 i Playstation 4 Pro. Drugi numer opowie o Peni Parker młodej dziewczynie, której rodzice zbudowali mechanicznego robotycznego biopająka. Po ich tragicznej śmierci Peni jest jedyną osobą, która może go pilotować. Wraz ze swym mentorem Daredevilem walczy z korupcją oraz występkiem na ulicach Tokio, jako SP//dr. Twórcami opisywanych komiksów są kolejno: Jed Mackay (scenariusz) oraz Rerardo Sandoval (rysunki) i Zac Thompson, Lonnie Nadler, Gerard Way (scenariusz) oraz Jake Wyatt (rysunki).
* Artysta Ramon Perez rysuje postać Malekitha.* Wyciekło zdjęcie jednego z materiałów promujących film X-Men: Dark Phoenix, gdy ten miał jeszcze mieć premierę w tym roku. Plakat przedstawia szare logo Dark Phoenix na czarnym tle. To zdaje się potwierdzać informacje, które pojawiły się jakiś czas temu, iż nowy film o mutantach od studia FOX być może nie będzie zawierał nazwy X-Men w swoim tytule.* Ryan Meinerding kierownik działu rozwoju wizualnego w Marvel Studios ujawnił na swoim koncie w serwisie Instagram szkic koncepcyjny do pierwszego filmu o przygodach Iron Mana. Przedstawia on zupełnie inne zakończenie od tego, które ostatecznie widzieliśmy we wspomnianym obrazie. Ilustracja przedstawia Tony'ego Starka (Robert Downey Jr.), który usiłuje uratować swojego wroga Obadiaha Stane'a/Iron Mongera (Jeff Bridges) przed śmiertelnym upadkiem na reaktor łukowy.
* Marel Studios zaprezentowało sporą ilość nowych grafik promujący ich kolejny film pt. Ant-Man and The Wasp. Pokazują one nie tylko dwójkę głównych bohaterów, ale również ich przeciwniczkę Ghost w tej roli Hannah John-Kamen. Po więcej grafik zapraszamy TUTAJ.

* Jeśli interesuje Was, jak nagrywano muzykę do finałowego 22. odcinka 5. sezonu Agents of SHIELD, to właśnie o tym opowiada krótki materiał wideo, który znajdziecie poniżej.
* Pojawił się nowy fragment 2. sezonu serialu Luke Cage. Prawie 2-minutowy materiał wideo prezentuje przechadzkę głównego bohatera po okolicy, podczas której zostaje zaczepiony przez jej mieszkańcom proszących go o pomoc w pokonaniu Bushmastera, który terroryzuje Harlem.
SPOILERY

* W Internecie pojawił się krótki materiał wideo prezentujący prace na planie 2. sezonu serialu Netfliksa pt. The Punisher. Filmik ten przedstawia wymianę ognia pomiędzy Frankiem Castle (Jon Bernthal) a zamaskowanym człowiekiem którym, jak się okazuje, ma być Billy Russo (Ben Barnes).


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.