Wiadomości: Przegląd Dnia 16.05.2018

Przegląd Dnia 16.05.2018

2018-05-16 23:01:07 - Redakcja - źródło: Spoiler TV, Twitter, ComicBook, CBR, BleedingCool, YouTube

Jakie newsy pojawiły się od czasu ostatniego Przeglądu? 6. sezon Agentów Tarczy dopiero w połowie 2019 roku, szczegóły nadciągającego minieventu Extermination, przypuszczenia co do nowego spin-offu Gwiezdnych Wojen oraz masa innych ciekawych informacji ze świata Marvela. Zapraszamy do czytania i oglądania.

* Serialowi Agenci TARCZY powrócą z 6. sezonem dopiero latem 2019 roku. Tak twierdzi prezydent stacji ABC Channing Dungey. Nie jest planowane, by był to sezon finałowy tej produkcji. Przypuszcza się, że premiera nowych odcinków nastąpi nie wcześniej niż po premierze czwartej części filmowych przygód drużyny Avengers, czyli prawdopodobnie po 3 maja 2019 roku. Zaprezentowano również plakat promujący finał 5. sezonu, który zostanie wyemitowany już w ten piątek na antenie stacji ABC.


* Marvel reprodukował klasyczną grafikę w wykonaniu legendy komiksu Jacka Kirby przedstawiającą grupę Fantastic Four. Plakat ten ma posłużyć do promocji nadchodzącej nowej serii o przygodach Pierwszej Rodziny Marvela.


*  Zdaniem strony MCU Exchange Mckenny Grace (Gifted), która niedawno otrzymała angaż do obsady filmu Captain Marvel a której rola nie została wówczas ujawniona wcielić się ma w postać młodej Carol Danvers.* Pojawił się nowy klip z filmu Deadpool 2, na którym możemy zobaczyć postać Firefista (Julian Dennison) otoczonego przez kordon policji po zamanifestowaniu przez niego mocy. Na miejsce przybywa również ekipa mutantów w składzie Deadpool (Ryan Reynold), Negasonic Teenage Warhead (Brianna Hildebrand) oraz Colossus (Stefan Kapicic).* Na ujawnionej okładce autorstwa Marka Brooksa Extermination #2 widzimy oryginalną piątkę X-Menów schwytanych przez łowcę mutantów Ahaba. Ubrani są oni w stroje bardzo przypominające ten, jaki nosiła Rachel Grey, gdy w alternatywnej przyszłości (Days of Future Past) była jedną z łowczyń mutantów o pseudonimie Prestige. Czyżby, to miało sugerować, że na łamach Extermination zobaczymy pannę Grey? 

Event o nazwie Extermination stworzony przez duet Ed Brisson (scenariusz) oraz Pepe Larraz (rysunki) ma pokazać jak obecność pięciorga oryginalnych X-Menów zabranych z przeszłości przez Beasta wpłynie na wydarzenia w teraźniejszości, a także w przyszłości. Scenarzysta ten wspomina, że ich kilkuletnia obecność w naszej teraźniejszości zmieniła ich spojrzenie na wiele rzeczy. I tak Jean i Scott nie są klasyczną parą, Hank eksperymentuje z magią, Warren ma kilka ulepszeń a Bobby ma za sobą coming out. Pierwszy numer Extermination ma zadebiutować 15 sierpnia.


* Według informacji The Hollywood Reporter Marvel Studios zatrudniło Matthew i Ryana Firpo do napisania scenariusza do filmu o przygodach Eternals. Plotki o pracach nad tym projektem pojawiły się już jakiś czas temu, następnie zostały one potwierdzone przez szefa Marvel Studios,  Kevina Feige'a.

* Zdobywca nagrody Emmy, aktor i raper Riz Ahmed (Długa noc, Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie) zainteresowany jest stworzeniem scenariusza do filmu o przygodach Kamali Khan, czyli nastoletniej Miss Marvel. W pracy nad tekstem mają go podobno wspomóc Mindy Kaling (Świat według Mindy) oraz Kumail Nanjiani (Dolina Krzemowa).

* Kanał Honest Trailers stworzył szczery zwiastun filmu o przygodach Black Pathera.Dyrektor do spraw kreatywnych w Marvel Entertaiment, rysownik i scenarzysta Joe Quesada, na swoim Twitterze wyraził uwielbienie dla filmu Deadpool 2, w którego seansie w poniedziałkowy wieczór miał okazję uczestniczyć w Nowym Jorku. Pogratulował on obsadzie oraz ekipie stojącej za stworzeniem tego obrazu, ale również pochwalił scenę po napisach.* Zaprezentowano kolejne zdjęcie z filmu Ant-Man and The Wasp. Na fotografii możemy zobaczyć tytułowych bohaterów, czyli Scotta Langa i Hope van Dyne (w tych rolach kolejno Paul Rudd oraz Evangeline Lilly).* W jednym z wywiadów prezydent Lucasfilmu Kathleen Kennedy potwierdziła, iż jednym z kolejnych spin-offów we franczyźnie Star Wars będzie obraz o przygodach Lando Calrissiana. W jego postać w Solo: A Star Wars Story wcielił się Donald Glover (Atlanta). Przypuszcza się, iż premiera nienazwanego filmu o przygodach Lando może mieć miejsce nie wcześniej niż przed 2020 rokiem.

* Josh Brolin pojawił się w Tonight Show, gdzie rozmawiał z Jimmym Fallonem na temat swojego występu w Avengers: Infinity War jak i w Deadpool 2* Deadpool wdarł się do studia Late Show i przerwał monolog Stephena Colberta.


* Zaprezentowano kolejny odcinek kulinarnego programu Eat the Universe, gdzie gościnnie pojawił się John Urshel.

 

* Scenarzysta Donny Cates zdradza kulisy powstawania najnowszego Venom #1.


* Pojawiła się zapowiedź siódmego odcinka drugiego sezonu serialu Legion.


* Artysta Mike del Mundo rysuje postać Venoma.SPOILERY

* Spoilery z X-Men Blue #27 

W najnowszym numerze serii X-Men Blue w dodatkowej historii dołączonej do tego zeszytu, będącej wstępem do nadchodzącego wydarzenia o nazwie Extermination, widzimy pewną scenę walki dziejącej się między oryginalnymi X-Menami a armią robotów Sentineli w oddalonej o 20 lat przyszłości. Walka ta ma miejsce na terenie Xavier Institute for Mutant Education and Outreach, którego dyrektorem jest Kitty Pryde przewodząca tym samym nowemu pokoleniu mutantów. Na kolejnych kadrach możemy zobaczyć, jak starsza wersja Jean Grey stara się ochronić dzieci, a Cyclops stwierdza, iż nigdzie nie mogą być bezpieczni, bo zagrażają im Sentinele. Angel szybko zauważa, że nie doszłoby do tego, gdyby wrócili do swoich czasów. Jesteśmy też świadkami śmierci Beasta z rąk Sentinela, który jak się okazuje, w przyszłości przeszedł jedną z kolejnych transformacji, uzyskując mistyczny wygląd ze srebrną sierścią i rogami. 

Niewiele na razie wiadomo o samej fabule Extermination. Przypuszcza się, iż starsze odpowiedniki oryginalnej piątki X-Men którym udało się przeżyć atak Sentineli w przyszłości jakoś zdecydują się cofnąć się w czasie i spotkać ze swoimi młodszymi wersjami, by spróbować zmienić linie czasu albo zmusić młodszych siebie do powrotu do swoich czasów.* spoilery z planu trzeciego sezonu serialu Daredevil

Najnowsze zdjęcia z planu tworzonego obecnie 3. sezonu przygód Daredevila pokazują gwiazdę tego show, czyli Charliego Foxa ponownie w klasycznym czarnym kostiumie, jaki nosił w premierowym 1. sezonie. To może sugerować, że albo po wydarzeniach z finału serialu Defendersnie nie miał on dostępu do swojego mieszkania a tym samym kostiumu, który zwykle nosił lub wspomniane fotografie pokazują sceny retrospekcji, czyli fragmenty z przeszłości Matta Murdocka, gdy dopiero zaczynał on walczyć z przestępczością.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.