Wiadomości: Komiksowy Przegląd Tygodnia - 14.04.18

Komiksowy Przegląd Tygodnia - 14.04.18

2018-04-14 11:15:16 - Avalon - źródło: Marvel Entertainment, CBR, BleedingCool

Pora na kolejny przegląd newsów z mijającego tygodnia. Zdjęcia z planu, nowe plakaty i teasery, okładki i filmiki o komiksach... i wiele, wiele więcej.

* Zaczynamy krótkim podsumowaniem tego, co już się na naszej stronie pojawiło. Przede wszystkim mamy wideo zza kulis kręcenia Infinity War, zbiór nowych zwiastunów filmu i kilka plakatów promujących Deadpool 2. Zapowiedziano trzeci sezon Jessiki Jones, na Netflix trafiły odcinki serialów Avengers: Potęga i moc, Mega Spider-Man i Star Wars: Wojny Klonów. Natomiast Matthew Rosenberg i Greg Land przejmują serię Astonishing X-Men wraz z 13. numerem.

* Reżyserzy Joe i Anthony Russo uznali, że zekranizowanie komiksowej historii Secret Wars byłoby idealnym sposobem na połączenie ze sobą filmowego świata Marvela i FOXa. Nie skonkretyzowali, czy chodzi o oryginalną historię z 1984 roku czy też najnowszy event z 2015. Nie byli w stanie powiedzieć też, jaka przyszłość w MCU ich czeka, gdyż póki co z uwagi na ogrom pracy nad dwoma częściami Avengers nie mieli czasu nad tym myśleć.

* Odtwórca roli serialowego oraz filmowego agenta Phila Coulsona, aktor Clark Gregg, wrzucił na swoje konto w serwisie Instagram zdjęcie, na którym widzimy go obok tabliczki z napisem "N. Fury". Fotografia ta pochodzi z planu filmu Captain Marvel.* Serial Legion znalazł się wśród prawie dwudziestu produkcji nominowanych do nagrody Peabody w kategorii rozrywka.

* Sebastian Stan ma nadzieję, że w planowanym filmie o solowych przygodach Black Widow znajdzie się miejsce dla portretowanego przez niego Winter Soldiera.

* Hot Toys stworzyło replikę Infinity Gauntlet w skali 1:4. Ma 17 cm wysokości, a same Kamienie mogą świecić.


Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ

* Rękawica pojawiła się także w jednej z japońskich gazet promujących premierę filmu Wojna bez Granic. Rozdziera ona jedną ze stron, w uścisku miażdząc logo Avengers.


* Hayley Atwell, odtwórczyni roli Agentki Carter w serialu o jej przygodach oświadczyła w jednym z wywiadów, że obwinia ABC za kasację tej produkcji, a nie Marvel. Stacja ucięła serial chcąc wykorzystać aktorkę w produkcji, która dotrze do większej liczby odbiorców, jednak Conviction okazało się klapą. Atwell dobrze wspomina pracę nad serialem, ale także swoje filmowe wystąpienia, ceni sobie współpracę z Kevinem Feige czy Jossem Whedonem. Być może gdy wystartuje platforma streamingowa Disney'a, przygody Carter dostaną dalszy ciąg.

* W maju swoją premierę będzie miał artobook Road to Avengers: Infinity War - the art of Marvel Cinematic Universe.


* Otrzymaliśmy dwa nowe plakaty Avengers: Infinity War:* Miniseria Black Panther: World of Wakanda zdobyła tegoroczną nagrodę GLAAD Media Award w komiksowej kategorii. Wygrała m.in. z takimi seriami jak Iceman i America od Marvela czy Backstagers i Goldie Vance od BOOM! Studios.

* Sklep Barnes & Noble będzie miał w swojej ofercie tom Runaways vol. 1 Find Your Way Home, zbierający pierwsze zeszyty nowych przygód drużyny od Rainbow Rowell i Krisa Anki, ze specjalną okładką, którą widać poniżej.* Prezydent 21st Century Fox, Peter Rice, ogłosił, że przejęcie FOXa przez Disney prawdopodobnie nastąpi latem 2019 roku. 

* Artysta Reilly Brown, który rysował postać Deadpoola w wielu seriach, ogłosił na swoim Twitterze, że na ten moment Marvel w żadnym ze swoich komiksów nie może portretować Wade Wilsona tak, jak ten wygląda w filmach FOXa. Dotyczy to zarówno twarzy Ryana Reynoldsa jak i filmowego kostiumu. Z tego też powodu w jednym z komiksów, w którym Deadpool trafił na plan swoich filmowych przygód, aktor go grający musiał mieć wąsa, żeby w żaden sposób nie przypominać Reynoldsa. Szczegóły znajdziecie tutaj. 

* Seria Spider-Gwen prawdopodobnie dobiegnie końca wraz z 34. numerem. Marvel wypuścił informację prasową, która zapowiada bardzo ważne wydarzenia w tym numerze. Ma być kulminacją wątków od samego początku serii. Scenarzysta serii, Jason Latour cieszy się, że może zakończyć historię tak, jak to zaplanował. Numer ma ukazać się 17 lipca tego roku. Czy wraz z końcem jednej serii pojawi się kolejna? Gwen będzie występować w serii animacji Marvel Rising: Secret Warriors jako Spider-Ghost, której w tej produkcji głosu użyczy aktorka Dove Cameron, odtwórczyni roli Ruby w serialu Agenci TARCZY. Być może już w sierpniu dostaniemy Spider-Ghost #1.
* Zaprezentowany kolejną alternatywną okładkę magazynu Disneya twenty three, tym razem z postaciami z filmu Solo: Gwiezdne wojny - historie


* Ujawniono także alternatywną okładkę czerwcowego magazynu Empire dla subskrybentów. 
* Artysta Scott Hepburn rysuje Iron Fista.


*Irma Kniivila rysuje Moon Girl * Pojawił się pierwszy odcinek Eat The Universe, nowego programu kulinarnego od Marvela, luźno podchodzącego do tej formuły. W pierwszym odcinku gośćmi była para komików Jean Grae i John Hodgman. Gospodarzem programu jest szef kuchni Justin Warner. O innych seriach z kanału Marvela przeczytacie tutaj.


* Marvel Studios za pośrednictwem swoich aktorów podziękowało fanom za dziesięć lat ich wsparcia dla filmowych przygód bohaterów Marvela.


* Teaser Infinity War podsumowujący 10 lat Marvel Cinematic Universe


* kolejny teaser serialu Cloak & Dagger


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.