Wiadomości: Marvel New Media - nowy oddział Marvela intensyfikuje swoje działania

Marvel New Media - nowy oddział Marvela intensyfikuje swoje działania

2018-04-09 23:44:35 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool

Marvel chce dotrzeć do swoich fanów na różne sposoby, nie tylko przez tradycyjne komiksy, filmy czy seriale. Już jakiś czas sprawnie działa ich kanał na YouTube, a od niedawno wydzielono w Marvelu specjalną jednostkę poświęconą nowym mediom. W ten weekend na konwencie C2E2 ogłoszono, czym dokładnie Marvel New Media będzie się zajmowało i jakie programy wejdą w skład całej inicjatywy.

Wiele z programów, które zapowiedziano, doczeka się jedynie odświeżenia formuły, chociażby This Week in Marvel istniejące od 2011 roku. 

W poniedziałki Marvel dostarcza regularnie swoich Marvel's Top 10, których tematyka może dotyczyć zarówno największych romansów jak i najpotężniejżych postaci władających lodem.

W ten dzień pojawiają się także nowe odcinki słuchowiska Wolverine: The Long Night, wspólnej produkcji Marvel New Media i Stitcher. Opowiada o parze detektywów (Celia Keenan-Bolger i Ato Essandoh), których śledztwo wiążę ich działania z Loganem (Richard Armitage). Na ten moment ukazało się pięć z dziesięciu odcinków. By je odsłuchać należy zarejestrować się na wolverinepodcast.com.We wtorki duet Ryan Penagos i Tucker Markus prezentuje The Pull List, opis tytułów, które w danym tygodniu ukazują się na rynku i co w nich można znaleźć.

W każdy wtorek zobaczymy też premierowe odcinki Eat the Universe, programu kulinarnego luźno związanego z komiksami Marvela, który skupia się głównie na rozmowach z gośćmi zaproszonymi do wspólnego gotowania. W pierwszym odcinku była to para komików Jean Grae i John Hodgman. Gospodarzem programu jest szef kuchni Justin Warner. W środy Marvel oferuje kolejne odsłony serii Marvel's 101, gdzie w każdym odcinku można poznać podstawowe informacje na temat różnych postaci należących do Uniwersum Marvela. 
W czwartki na fanów Marvela czekają aż trzy programy: Earth's Mightest Show, Marvel's Voices i Women of Marvel. Pierwszy ukazuje się już od marca tego roku co tydzień. Prowadzący Lorraine Cink i Langston Belton starają się w zabawny sposób podejść do tego, na co wpływ mają komiksy Marvela. Mamy tu wywiady, gry i obecność w różnych miejscach, gdzie dzieje się coś wartego uwagi. 

Women of Marvel ukazywać się będzie co dwa tygodnie. To program prowadzony przez Sanę Amant i Judy Stephens poświęcony wywiadom z różnymi kobietami pracującymi dla Marvela i innymi interesującymi kobietami kultury. Istnieje on już od 2014 roku i w lutym tego roku przeszedł mały restart.  

Marvel's Voices to również miejsce na wywiady z różnymi ciekawymi postaciami, które wprowadzają do kultury nowe spojrzenia, postaci i tytułowe głosy, tak ze świata literatury jak i sceny komediowej. Program prowadzi Angelique Roche i będzie ukazywał się co dwa tygodnie, na zmianę z Women of Marvel. W każdy piątek na kanale Marvela na YouTube czeka na fanów podsumowanie tygodnia w This Week in Marvel. Program istnieje już od 2011 roku, a odświeżoną formę przyjął w kwietniu tego roku. Prowadzący Ryan Penagos i Jamie Frevele podsumowują wydarzenia z danego tygodnia, najciekawsze zapowiedzi, przeprowadzają wywiady z twórcami Domu Pomysłów jak i innymi interesującymi osobami. 

Podsumowując:

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.